Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

400 zł na zakupy w Biedronce za wydanie kartą kredytową BNP Paribas 2000 zł + 5000 punktów w programie mamBonus

400 zł na zakupy w Biedronce za wydanie kartą kredytową BNP Paribas 2000 zł + 5000 punktów w programie mamBonus
Źródło: strona promocji

Wszyscy robimy zakupy spożywcze, więc chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że to atrakcyjna propozycja. Zwłaszcza, że oczekiwania banku co do aktywnego korzystania z „kredytówki” nie są wcale wygórowane. Wydanie 2000 zł kartą do końca kwietnia, a więc w ciągu kilku miesięcy, nie powinno nikomu sprawić kłopotów.

Organizatorem promocji jest bank BNP Paribas. Oferta obowiązuje do 31 grudnia 2019 r.

Kto może wziąć udział w promocji?

O premię mogą się starać pełnoletnie osoby fizyczne, które od 1 stycznia 2018 r. nie posiadały w BNP Paribas karty kredytowej. Z udziału w promocji wykluczeni są pracownicy banku.

400 zł na zakupy

Czytając opis zadań, jakie trzeba wykonać, by otrzymać voucher na kwotę 400 zł na zakupy w Biedronce, przekonasz się, że to prosta i przyjemna promocja:

Krok 1
Krok 1

Najpóźniej 31 grudnia 2019 r. zawrzyj umowę o kartę kredytową Mastercard Standard lub Gold. W tym celu najpierw wypełnij dedykowany formularz na stronie banku. Konsultant oddzwoni do Ciebie i przekaże szczegóły oferty, przeprowadzi Cię przez proces wnioskowania o „kredytówkę”.

Krok 2
Krok 2

Do 30 kwietnia 2020 r. wykonaj jedną lub więcej transakcji kartą o łącznej wartości min. 2000 zł.

Nagroda
Nagroda

Bank udostępni Twoją nagrodę na stronie www.mambonus.pl w ciągu 60 dni roboczych od chwili spełnienia warunków promocji. Od daty przekazania premii będziesz miał 2 miesiące na zarejestrowanie się w programie mamBonus i pobranie vouchera.

Do chwili otrzymania nagrody nie rezygnuj z karty. Gdybyś to zrobił, bank nie wypłaci Ci bonusu.

Regulamin akcji nie zabrania, byś wydał wymaganą kwotę – min. 2000 zł – jednorazowo. Możesz to zrobić zaraz po otrzymaniu „kredytówki”, co automatycznie uruchomi bieg terminu przekazania nagrody przez BNP Paribas.

5000 punktów powitalnych w programie mamBonus

Skoro już sięgniesz po „kredytówkę” z oferty BNP Paribas, możesz zgarnąć punkty w programie mamBONUS. 200 punktów otrzymasz za samo zarejestrowanie się w nim. Kolejne 5000 punktów bank przyzna Ci, jeżeli w ciągu 60 dni od daty zwarcia umowy o kartę wykonasz nią min. 4 transakcje bezgotówkowe o wartości min. 50 zł każda.

Płacąc „kredytówką” w ramach promocji z Biedronką, będziesz otrzymywał punkty według przelicznika 1 zł = 2 pkt. Tak więc w sumie bez problemu zgromadzisz ok. 10 000 punktów, które wymienisz na wybrany produkt z katalogu programu. Ot, taki dodatkowy prezencik „przy okazji”.

Szczegóły ważne dla osiągnięcia sukcesu

Udział w tej promocji wymaga zwrócenia uwagi na kilka istotnych szczegółów.

Odbiór nagrody w programie mamBONUS

Jak wspomnieliśmy, nagroda zostanie Ci przekazana na stronie www.mambonus.pl. Do tego, by utworzyć na niej swój profil, potrzebne Ci będą:

  • identyfikator klienta (numer nadawany przez BNP Paribas);
  • 8 pierwszych cyfr numeru PESEL.

Rejestrując się na wspomnianej stronie, będziesz musiał zaakceptować regulamin Programu Lojalnościowego mamBONUS.

Identyfikator klienta znajdziesz na miesięcznym wyciągu przesyłanym przez bank lub możesz go otrzymać od konsultanta Centrum Telefonicznego. W trakcie rejestracji do programu zostaniesz poproszony o stworzenie swojego identyfikatora oraz hasła dostępu.

Transakcje bezgotówkowe

Warunki promocji spełnią zarówno operacje bezgotówkowe, czyli płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych - jak i operacje gotówkowe, np. przelewy z rachunku karty i wypłaty z bankomatów.

Regulamin nie pozwala, by były to transakcje:

  • zwrócone lub anulowane,
  • przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku,
  • dokonane kartami dodatkowymi,
  • polegające na zasileniu instrumentów i rachunków płatniczych (np. zasilenie elektronicznych portmonetek).

Wypłata z bankomatu – kosztowna droga „na skróty”

Fakt, że regulamin dopuszcza możliwość wykonania przelewu z karty kredytowej lub wypłaty pieniędzy z bankomatu za pomocą „kredytówki”, może rodzić pokusę, by zrealizować takie transakcje i w ten sposób szybko spełnić wymagania niezbędne do otrzymania nagrody.

Rozwiązanie jest dozwolone, ale kosztowne. Każda wypłata z bankomatu kosztuje 4,9% pobieranej kwoty, min., 10 zł. Decydując się na zrealizowanie warunków akcji w taki sposób, straciłbyś prawie 100 zł. Na dodatek bank natychmiast zacząłby naliczać odsetki od wypłaconej kwoty, bo transakcje gotówkowe nie wliczają się do okresu bezodsetkowego.

Dodatkowe informacje nt. vouchera

Z otrzymanego vouchera będziesz mógł korzystać wielokrotnie, do wyczerpania dostępnych na nim środków, do 31 grudnia 2020 r.

Z naszych doświadczeń wynika, że ciąg cyfr stanowiący kod może być spisany na kartce i podyktowany kasjerowi. Zdarza się, że niektórym pracownikom nie jest znana ta metoda płatności, szukają pomocy współpracownika czy kierownika sklepu, ale to rzadkość.

Sugerujemy, by po transakcji, oprócz paragonu, wziąć także „dodatek”, na którym będzie podana kwota pozostała do wykorzystania.

Nagroda, którą otrzymasz, zwolniona będzie z podatku dochodowego, tak więc całe 400 zł będziesz mógł przeznaczyć na zakupy.

Karty kredytowe Mastercard Standard i Gold

Regulamin promocji wymaga podpisania umowy o jedną z „kredytówek” z oferty BNP Paribas. Do wyboru są karty kredytowe Mastercard w wersji Standard lub Gold. Każda z nich umożliwia przystąpienie do programu mamBonus i wymianę punktów zdobytych podczas dokonywania płatności na nagrody. Różnica dotyczy wysokości opłat.

Karta kredytowa Mastercard Standard

Jej okres bezodsetkowy wynosi 56 dni, natomiast oprocentowanie to standardowe 10%. Opłata miesięczna za obsługę tej karty wynosi 9 zł. Można jej uniknąć pod warunkiem wykonania w danym okresie transakcji na łączną kwotę min. 1000 zł.

Karta kredytowa Mastercard Gold

Wymagania banku wobec jej posiadaczy są nieco wyższe. Warunkiem zwolnienia z opłaty (15 zł/miesiąc) jest wykonanie „kredytówką” transakcji na łączną kwotę min. 2000 zł.

Pod tym adresem znajdziesz nasz poradnik dotyczący kart kredytowych. Zapoznaj się z nim, jeśli do tej pory nie korzystałeś z tego typu produktu.

Zaczynając od konta osobistego, zyskasz jeszcze więcej

Tym, którzy nie są jeszcze klientami banku BNP Paribas, przedstawiamy pod rozwagę propozycję, by współpracę z tą instytucją zaczęli od założenia w niej rachunku osobistego. Po spełnieniu prostych warunków aktywności można zyskać dodatkowe kilkaset złotych.

Płać często kartą, by zyskać pieniądze na następne zakupy

Pod opisami promocji dotyczących kart kredytowych niekiedy pojawiają się komentarze, że to „marny interes”, bo najpierw trzeba wydać dużo pieniędzy, by potem otrzymać znacznie mniejszą nagrodę. To niesłuszny zarzut. Regulamin nie wymaga dokonywania specjalnych zakupów, sięgania po określone produkty. Konieczne jest wydanie w pewnym okresie wskazanej kwoty.

Tak naprawdę cała „trudność’ sprowadza się do zmiany przyzwyczajeń – zamiast płacić kartą z banku A czy B, które nie oferują żadnych bonusów, trzeba zacząć używać „kredytówki”, z którą związana jest promocja. Członkowie naszej redakcji korzystali już z akcji dotyczących kart kredytowych organizowanych przez różne banki i nie napotkali żadnych kłopotów w otrzymaniu nagród.

Zapewniamy, że odejściu od kasy z pełnym koszykiem, bez naruszenia zasobów portfela czy stanu konta, towarzyszy bardzo miłe uczucie satysfakcji, że tym razem to bank zapłacił za zakupy.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin akcji "5000 punktów na start"
  2. Regulamin e-kodów na zakupy w sklepach Biedronka
  3. Regulamin promocji "400 zł na zakupy w sklepach Biedronka"

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.