Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 31 grudnia 2019 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: Bank Millennium lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: Do 960 zł od Banku Millennium! 200 zł za kartę kredytową w "Wiosennej promocji" + 760 zł w ramach moneybacku.

Nawet 400 zł dla firm za Konto Mój Biznes i terminal płatniczy w Banku Millennium

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

Nawet 400 zł dla firm za Konto Mój Biznes i terminal płatniczy w Banku Millennium

300 lub 400 zł premii

W akcji Banku Millennium skierowanej dla firm możesz zyskać dwie premie:

  • 300 zł za założenie rachunku Mój Biznes i aktywność na nim (100 zł za każdy z 3 miesięcy, czyli łącznie 300 zł),
  • 100 zł za skorzystanie w oferty terminala płatniczego.

Nieco skomplikowane warunki uczestnictwa

O ile wymogi związane ze zdobyciem premii są naprawdę proste, o tyle warunki uczestnictwa mogą budzić różne wątpliwości. Warto więc wyjaśnić, kto może przystąpić do akcji, a kto jest z niej wykluczony.

Zacznijmy od najważniejszej informacji - zgodnie z regulaminem z najnowszej oferty mogą skorzystać jedynie osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEiDG. Ponadto mogą być to tylko przedsiębiorcy, którzy nigdy nie korzystali ani aktualnie nie korzystają z jakichkolwiek firmowych produktów banku oraz nie byli lub nie są stroną umowy o produkty oferowane przez spółki grupy Banku Millennium: Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski i Millennium TFI.

Tak więc jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w formie spółki, posiadałeś lub posiadasz w Banku Millennium konto biznesowe (bądź też jakikolwiek inny produkt banku przeznaczony dla przedsiębiorców) – to najnowsza promocja jest dla Ciebie niedostępna.

Niestety, bank stawia jeszcze jeden - dość nietypowy - warunek. Z udziału w akcji zostały wykluczone również te osoby, które w ramach akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej otworzyły w banku konta osobiste (Konto 360° lub Konto 360° Student), a następnie odstąpiły, rozwiązały lub wypowiedziały umowę rachunku.

Na zakończenie trzeba wspomnieć o jeszcze jednym obostrzeniu odnoszącym się do potencjalnych uczestników akcji. Choć regulamin wprost o tym nie mówi, do wzięcia udziału w promocji konieczne jest posiadanie w Banku Millennium któregoś z produktów dla klientów indywidualnych. W regulaminie znajdziemy bowiem zapis, że wniosek o rachunek firmowy w promocji można złożyć wyłącznie za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej Millenet. W praktyce oznacza to ni mniej, ni więcej, że musisz być klientem banku, a dokładniej – klientem indywidualnym.

Oferta „400 zł dla Twojej firmy” jest dostępna do 31 grudnia 2019 r. Weź jednak pod uwagę, że premia trafi jedynie do pierwszych 2 tys. osób, które otworzą rachunek firmowy w ramach tej akcji specjalnej.

Jak zdobyć (praktycznie bez wysiłku) nawet 400 zł?

Na szczęście zadania, z których musisz się wywiązać, by otrzymać bonus, nie należą do trudnych. Aby otrzymać od banku maksymalną premię (400 zł), powinieneś wykonać następujące czynności:

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2019 r. złóż za pośrednictwem serwisu Millenet wniosek o Konto Mój Biznes wraz z kartą debetową. Upewnij się, że masz wyrażone zgody na przetwarzanie danych kontaktowych w celu przekazywania informacji handlowych telefonicznie lub mailowo.

Krok 2
Krok 2

W każdym z miesięcy: styczeń, luty oraz marzec 2020 roku:

  • wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł,
  • zapewnij wpływy na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł

Pamiętaj, że do wpływów spełniających ostatni z warunków nie zostaną zaliczone przelewy z Twoich rachunków w Banku Millennium / Millennium Domu Maklerskim / Millennium TFI.

Informacja
Informacja

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższy warunek, otrzymasz 100 zł premii. Łącznia za aktywność od stycznia do marca możesz zyskać 300 zł.

Brak realizacji zadania w jednym miesiącu nie oznacza wykluczenia z akcji. W takim przypadku stracisz jedynie cząstkową premię, lecz wciąż masz szansę na kolejne. 

Krok 3
Krok 3

Natomiast jeśli chcesz otrzymać 100 zł, najpóźniej do 30 marca 2020 r. podejmij dodatkowe działania:

  • zawrzyj w oddziale banku trójstronną umowę współpracy z Millennium oraz PayTel w zakresie najmu terminala płatniczego
  • zapewnij na otworzony rachunek firmowy wpływy z terminala z tytułu rozliczania transakcji opłacanych kartami płatniczymi na łączną kwotę min. 1000 zł
Nagroda
Nagroda

Obie premie (300 zł + 100 zł) trafią na Twoje konto najpóźniej do 30 kwietnia 2020 r. Pamiętaj, by nie zamykać rachunku do momentu wypłaty nagrody!

Drukuj

I jeszcze jeden drobny szczegół - premia stanowi przychód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Co za tym idzie, musisz się z niej rozliczyć z właściwym urzędem skarbowym.

Konto Mój Biznes w Banku Millennium: ile kosztuje?

Konto Mój Biznes dedykowane jest przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą oraz wspólnikom spółek cywilnych. Prowadzenie rachunku staje się bezpłatne po spełnieniu jednego z dwóch prostych warunków (wystarczy wykonać przelew do ZUS lub zapewnić wpływ w wysokości min. 1000 zł, aby bank zrezygnował z 15-złotowej opłaty miesięcznej). Przedsiębiorcy działający krócej niż rok korzystają z bezwarunkowego zwolnienia z prowizji przez okres 12 miesięcy.

Z kolei obsługa karty debetowej Visa Mój Biznes jest darmowa pod warunkiem dokonania co miesiąc transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 300 zł. W przeciwnym wypadku bank pobiera opłatę miesięczną w wysokości 7 zł.

Do rachunku dołączony został pakiet 20 bezpłatnych przelewów internetowych w miesiącu, a każdy kolejny kosztuje zaledwie 1 zł. Całkowicie bezpłatne są także wypłaty z bankomatów własnych Banku Millennium. Za skorzystanie z pozostałych maszyn trzeba zapłacić prowizję w wysokości od 1 zł (Santander Bank Polska i Planet Cash) do 3%, min. 5 zł (pozostałe).

Plusy i minusy akcji

Nie da się ukryć, że promocja kont firmowych Banku Millennium ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony, nagroda jest naprawdę atrakcyjna (nawet 400 zł w gotówce), a warunki aktywności w sumie łatwe do spełnienia. Z drugiej – wniosek o rachunek można złożyć wyłącznie w Millenecie, to zaś oznacza, że najpierw musisz otworzyć konto osobiste, a dopiero potem wziąć udział w promocji dla klientów firmowych. Bank więc niejako „wymusza” otworzenie dwóch różnych rachunków, co nie wszystkim potencjalnym uczestnikom może się spodobać.

Mimo wszystko proponujemy, byś na spokojnie rozważył tę opcję. Konto 360° to nowoczesny, wielofunkcyjny rachunek, który posiada wiele atutów, np. ciekawy program poleceń i jedną z lepszych na rynku ofert oszczędnościowych. Zapoznaj się więc z naszą analizą Konta 360° i dopiero wtedy podejmij ostateczną decyzję.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji 400 zł dla Twojej firmy

O banku

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.) i był pierwszym bankiem notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (w 1992 r.). W 1997 r. połączył się z Bankiem Gdańskim S.A., tworząc BIG Bank GDAŃSKI, a rok później we współpracy z Banco Comercial Portugues wprowadził sieć nowoczesnych usług detalicznych Millennium. Portugalski bank został strategicznym udziałowcem BIG Banku Gdańskiego, który w 2003 r. ostatecznie zmienił nazwę na Bank Millennium.

Czytaj więcej