Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

4% przez 4 miesiące na Koncie Oszczędnościowym w Citi Handlowym

Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.

4% przez 4 miesiące na Koncie Oszczędnościowym w Citi Handlowym

Ostatnie czasy nie należą do najszczęśliwszych dla oszczędzających, trzeba więc chwytać każdą okazję bezpiecznego pomnażania oszczędności. Taką szansą może być najnowsza promocja Citi Handlowego, gdzie po spełnieniu kilku warunków możesz zyskać promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym: 4% dla kwot do 10 tys. zł. Czy warto z niej skorzystać? Sprawdźmy :)

Promocja na podwyższone oprocentowanie na poziomie 4% dotyczy środków do 10 tys. zł. Obowiązuje przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe począwszy od kolejnego miesiąca po otwarciu rachunku oszczędnościowego. Jeżeli zdeponujesz wspomnianą kwotę na Koncie Oszczędnościowym, to po 4 miesiącach Twój zysk wyniesie niecałe 110 zł netto.

Uzyskanie podwyższonego oprocentowania wiąże się z koniecznością otwarcia konta osobistego Citi Priority.

Oferta „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority” obowiązuje do 27 czerwca 2019 r.

Kto może skorzystać z oferty podwyższonego oprocentowania?

Propozycja ta skierowana do osób pełnoletnich, które po 1 stycznia 2017 r. nie posiadały jakiegokolwiek konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citi Handlowym (dotyczy to również współposiadaczy i pełnomocników).

Ponadto z promocji nie mogą skorzystać osoby ze statusem dewizowym nierezydenta oraz obywatele lub rezydenci podatkowi USA.

Jak zyskać oprocentowanie na poziomie 4%?

W celu uzyskania podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym powinieneś spełnić łącznie kilka warunków:

  1. Złóż za pośrednictwem wniosek o przystąpienie do akcji.
  2. Do 27 czerwca 2019 r. zawrzyj z bankiem umowę produktów depozytowych i na jej podstawie otwórz konto osobiste Citi Priority. Przy okazji podpisywania umowy koniecznie wyraź zgody na przesyłanie przez bank informacji handlowych i marketingowych (w tym informacje telefoniczne).
  3. Do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym założyłeś konto Citi Priority, otwórz Konto Oszczędnościowe w PLN. Przykład: jeśli konto Citi Priority założysz w kwietniu, to czas na otwarcie Konta Oszczędnościowego masz do końca czerwca.
  4. Przez 4 miesiące zapewnij wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł na nowo otwarte Citi Priority. Środki te muszą zacząć wpływać na rachunek Citi Priority począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś Konto Oszczędnościowe (nie Citi Priority!).

Brzmi nieco zawile, prawda? Postaramy się przybliżyć Ci warunki promocji na przykładzie: jeśli założyłeś konto osobiste Citi Priority w kwietniu, a Konto Oszczędnościowe w czerwcu, to wpływ wynagrodzenia powinieneś zapewnić w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku. Na podobnej zasadzie, jeżeli zamierzasz otworzyć Citi Priority w czerwcu, a Konto Oszczędnościowe w lipcu, to wynagrodzenie powinno wpływać na konto Citi Priority od sierpnia do listopada – wtedy też będzie obowiązywało podwyższone oprocentowanie 4% na Koncie Oszczędnościowym.

Co oznacza wpływ wynagrodzenia?

Bank dość restrykcyjnie podchodzi do kwestii, co zostanie uznane za wynagrodzenie spełniające warunki promocji, a co nie. Przede wszystkim musi to być wpływ z tytułu wynagrodzenia za umowę o pracę, emerytury lub renty – i przekazywany przez pracodawcę lub organ emerytalno-rentowy.

Wykluczone są tym samym wpływy z rachunków prowadzonych przez Citi Handlowy dla klientów indywidualnych, przelewy z Twojego konta prowadzonego w innym banku oraz wpłaty gotówkowe w oddziałach czy wpłatomatach Citi Handlowego.

Wymagana kwota wynagrodzenia – 2 tys. zł - może być sumą różnych wpływów, np. emerytury i pensji.

Szczegóły oferty „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority” znajdziesz w regulaminie.

Warunki prowadzenia Konta Oszczędnościowego

Przyjrzyjmy się teraz szczegółom związanym z Kontem Oszczędnościowym.

Jak będzie naliczane oprocentowanie promocyjne? Promocyjne odsetki uzależnione są od tego, czy na Twoje konto Citi Priority w danym miesiącu wpłynie wynagrodzenie. Jeżeli spełnisz ten warunek, to podwyższone odsetki znajdą się na Twoim Koncie Oszczędnościowym nie później niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki ich otrzymania.

Co się stanie, jeżeli raz nie spełnisz warunków promocji? Jeżeli w jednym z miesięcy nie uda Ci się zapewnić wpływu wynagrodzenia, to oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym będzie naliczane wg standardowej tabeli oprocentowania. Nie tracisz jednak prawa do zyskania podwyższonego oprocentowania w kolejnych miesiącach obowiązywania oferty specjalnej.

Nie warto rezygnować z Konta Oszczędnościowego zbyt pochopnie: jeżeli zamkniesz ten rachunek po upływie 4 miesięcy, ale przed naliczeniem promocyjnego oprocentowania, to promocyjne odsetki nie zostaną Ci wypłacone.

Jak oprocentowane są środki powyżej 10 tys. zł? Depozyty ponad tę kwotę podlegają standardowej tabeli oprocentowania; oprocentowanie Konta Oszczędnościowego poza promocją wynosi albo 0,1%, albo 0,8%, w zależności od zdeponowanej kwoty (wyższe odsetki uzyskasz, jeśli będziesz utrzymywał średnie saldo na wszystkich Twoich rachunkach w wysokości min. 30 tys. zł).

Tańsze konto osobiste i... dodatkowe opłaty w promocyjnym pakiecie

Uczestnictwo w promocji wiąże się z gwarancją braku opłaty za prowadzenie konta Citi Priority do 21 lipca 2021 r. (standardowo prowizja wynosi aż 30 zł miesięcznie). Dodatkowo 3 pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu (Expres Elixir), wykonywane w bankowości Citibank Online i w Automatycznym Bankierze będą bezpłatne, choć ich zwykły koszt to 10 zł.

Co intrygujące, w promocji bank łączy te preferencyjne warunki z... dodatkowymi opłatami. Przystępując do akcji promocyjnej, wyrażasz jednocześnie zgodę m.in. na wprowadzenie wysokiej prowizji za dokonywanie wpłat i wypłat gotówkowych w oddziałach banku (z 0 zł na aż 20 zł za każdą transakcję!) oraz za niektóre usługi wykonywane w placówkach oraz przez bankowość telefoniczną CitiPhone. Szczegółowy wykaz dodatkowych opłat, które wprowadza promocja, znajduje się w Załączniku nr 1 do regulaminu, na stronie 5.

Konto Citi Priority ma swoje mocne strony, np. brak opłat za korzystanie z karty debetowej, a także darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych. Szczegółowy opis tego rachunku znajdziesz w naszej analizie. Pamiętaj jednak, że niektóre parametry konta zakładanego w promocji będą się różniły od standardowych opłat uwzględnionych w tabeli opłat i prowizji.

Ponad 100 zł odsetek, ale nie bez wysiłku

Mówi się, że pieniądz piechotą nie chodzi – i chyba każdy oszczędzający wychodzi z tego założenia. Jednak w przypadku promocji Citi Handlowego nieźle może się nachodzić sam uczestnik tej akcji, przy okazji pilnując się, aby nie wpaść na żadną minę.

Warunki oferty są dość skomplikowane: to, co na szczególnie powinieneś zwrócić uwagę, to zapewnienie wpływu wynagrodzenia w odpowiednich miesiącach (czyli wtedy, kiedy promocyjnym oprocentowaniem objęte będzie Konto Oszczędnościowe). Pamiętaj, że wynagrodzenie w każdym z 4 miesięcy powinno wynieść łącznie min. 2 tys. zł.

To, co nietypowe w tej akcji, i niestety raczej nie na jej korzyść, to wprowadzenie dodatkowych opłat za niektóre usługi związane z kontem Citi Priority, które normalnie nie obowiązują. Zwolnienie uczestnika promocji z prowizji za prowadzenie konta ma zapewne wynagrodzić mu te koszty, niemniej każdy powinien sam rozważyć, czy taka opcja mu odpowiada.

Z drugiej strony, obecnie chyba każda oferta oszczędnościowa odbiegająca od rynkowego standardu jest godna rozważenia. Citi zaś proponuje najwyższy poziom oprocentowania wśród kont oszczędnościowych, o czym możesz się przekonać, przeglądając nasz ranking tego rodzaju rachunków.

Otwórz rachunek i oszczędzaj na 4%

Komentarze