Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

4% przez 4 miesiące na Koncie Oszczędnościowym w Citi Handlowym

4% przez 4 miesiące na Koncie Oszczędnościowym w Citi Handlowym
Spis treści

Promocja na podwyższone oprocentowanie na poziomie 4% dotyczy środków do 10 tys. zł. Obowiązuje przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe począwszy od kolejnego miesiąca po otwarciu rachunku oszczędnościowego. Jeżeli zdeponujesz wspomnianą kwotę na Koncie Oszczędnościowym, to po 4 miesiącach Twój zysk wyniesie niecałe 110 zł netto.

Uzyskanie podwyższonego oprocentowania wiąże się z koniecznością otwarcia konta osobistego Citi Priority.

Oferta „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority” obowiązuje do 27 czerwca 2019 r.

Kto może skorzystać z oferty podwyższonego oprocentowania?

Propozycja ta skierowana do osób pełnoletnich, które po 1 stycznia 2017 r. nie posiadały jakiegokolwiek konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citi Handlowym (dotyczy to również współposiadaczy i pełnomocników).

Ponadto z promocji nie mogą skorzystać osoby ze statusem dewizowym nierezydenta oraz obywatele lub rezydenci podatkowi USA.

Jak zyskać oprocentowanie na poziomie 4%?

W celu uzyskania podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym powinieneś spełnić łącznie kilka warunków:

  1. Złóż za pośrednictwem wniosek o przystąpienie do akcji.
  2. Do 27 czerwca 2019 r. zawrzyj z bankiem umowę produktów depozytowych i na jej podstawie otwórz konto osobiste Citi Priority. Przy okazji podpisywania umowy koniecznie wyraź zgody na przesyłanie przez bank informacji handlowych i marketingowych (w tym informacje telefoniczne).
  3. Do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym założyłeś konto Citi Priority, otwórz Konto Oszczędnościowe w PLN. Przykład: jeśli konto Citi Priority założysz w kwietniu, to czas na otwarcie Konta Oszczędnościowego masz do końca czerwca.
  4. Przez 4 miesiące zapewnij wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł na nowo otwarte Citi Priority. Środki te muszą zacząć wpływać na rachunek Citi Priority począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś Konto Oszczędnościowe (nie Citi Priority!).

Brzmi nieco zawile, prawda? Postaramy się przybliżyć Ci warunki promocji na przykładzie: jeśli założyłeś konto osobiste Citi Priority w kwietniu, a Konto Oszczędnościowe w czerwcu, to wpływ wynagrodzenia powinieneś zapewnić w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku. Na podobnej zasadzie, jeżeli zamierzasz otworzyć Citi Priority w czerwcu, a Konto Oszczędnościowe w lipcu, to wynagrodzenie powinno wpływać na konto Citi Priority od sierpnia do listopada – wtedy też będzie obowiązywało podwyższone oprocentowanie 4% na Koncie Oszczędnościowym.

Co oznacza wpływ wynagrodzenia?

Bank dość restrykcyjnie podchodzi do kwestii, co zostanie uznane za wynagrodzenie spełniające warunki promocji, a co nie. Przede wszystkim musi to być wpływ z tytułu wynagrodzenia za umowę o pracę, emerytury lub renty – i przekazywany przez pracodawcę lub organ emerytalno-rentowy.

Wykluczone są tym samym wpływy z rachunków prowadzonych przez Citi Handlowy dla klientów indywidualnych, przelewy z Twojego konta prowadzonego w innym banku oraz wpłaty gotówkowe w oddziałach czy wpłatomatach Citi Handlowego.

Wymagana kwota wynagrodzenia – 2 tys. zł - może być sumą różnych wpływów, np. emerytury i pensji.

Szczegóły oferty „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority” znajdziesz w regulaminie.

Warunki prowadzenia Konta Oszczędnościowego

Przyjrzyjmy się teraz szczegółom związanym z Kontem Oszczędnościowym.

Jak będzie naliczane oprocentowanie promocyjne? Promocyjne odsetki uzależnione są od tego, czy na Twoje konto Citi Priority w danym miesiącu wpłynie wynagrodzenie. Jeżeli spełnisz ten warunek, to podwyższone odsetki znajdą się na Twoim Koncie Oszczędnościowym nie później niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki ich otrzymania.

Co się stanie, jeżeli raz nie spełnisz warunków promocji? Jeżeli w jednym z miesięcy nie uda Ci się zapewnić wpływu wynagrodzenia, to oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym będzie naliczane wg standardowej tabeli oprocentowania. Nie tracisz jednak prawa do zyskania podwyższonego oprocentowania w kolejnych miesiącach obowiązywania oferty specjalnej.

Nie warto rezygnować z Konta Oszczędnościowego zbyt pochopnie: jeżeli zamkniesz ten rachunek po upływie 4 miesięcy, ale przed naliczeniem promocyjnego oprocentowania, to promocyjne odsetki nie zostaną Ci wypłacone.

Jak oprocentowane są środki powyżej 10 tys. zł? Depozyty ponad tę kwotę podlegają standardowej tabeli oprocentowania; oprocentowanie Konta Oszczędnościowego poza promocją wynosi albo 0,1%, albo 0,8%, w zależności od zdeponowanej kwoty (wyższe odsetki uzyskasz, jeśli będziesz utrzymywał średnie saldo na wszystkich Twoich rachunkach w wysokości min. 30 tys. zł).

Tańsze konto osobiste i... dodatkowe opłaty w promocyjnym pakiecie

Uczestnictwo w promocji wiąże się z gwarancją braku opłaty za prowadzenie konta Citi Priority do 21 lipca 2021 r. (standardowo prowizja wynosi aż 30 zł miesięcznie). Dodatkowo 3 pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu (Expres Elixir), wykonywane w bankowości Citibank Online i w Automatycznym Bankierze będą bezpłatne, choć ich zwykły koszt to 10 zł.

Co intrygujące, w promocji bank łączy te preferencyjne warunki z... dodatkowymi opłatami. Przystępując do akcji promocyjnej, wyrażasz jednocześnie zgodę m.in. na wprowadzenie wysokiej prowizji za dokonywanie wpłat i wypłat gotówkowych w oddziałach banku (z 0 zł na aż 20 zł za każdą transakcję!) oraz za niektóre usługi wykonywane w placówkach oraz przez bankowość telefoniczną CitiPhone. Szczegółowy wykaz dodatkowych opłat, które wprowadza promocja, znajduje się w Załączniku nr 1 do regulaminu, na stronie 5.

Konto Citi Priority ma swoje mocne strony, np. brak opłat za korzystanie z karty debetowej, a także darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych. Szczegółowy opis tego rachunku znajdziesz w naszej analizie. Pamiętaj jednak, że niektóre parametry konta zakładanego w promocji będą się różniły od standardowych opłat uwzględnionych w tabeli opłat i prowizji.

Ponad 100 zł odsetek, ale nie bez wysiłku

Mówi się, że pieniądz piechotą nie chodzi – i chyba każdy oszczędzający wychodzi z tego założenia. Jednak w przypadku promocji Citi Handlowego nieźle może się nachodzić sam uczestnik tej akcji, przy okazji pilnując się, aby nie wpaść na żadną minę.

Warunki oferty są dość skomplikowane: to, co na szczególnie powinieneś zwrócić uwagę, to zapewnienie wpływu wynagrodzenia w odpowiednich miesiącach (czyli wtedy, kiedy promocyjnym oprocentowaniem objęte będzie Konto Oszczędnościowe). Pamiętaj, że wynagrodzenie w każdym z 4 miesięcy powinno wynieść łącznie min. 2 tys. zł.

To, co nietypowe w tej akcji, i niestety raczej nie na jej korzyść, to wprowadzenie dodatkowych opłat za niektóre usługi związane z kontem Citi Priority, które normalnie nie obowiązują. Zwolnienie uczestnika promocji z prowizji za prowadzenie konta ma zapewne wynagrodzić mu te koszty, niemniej każdy powinien sam rozważyć, czy taka opcja mu odpowiada.

Z drugiej strony, obecnie chyba każda oferta oszczędnościowa odbiegająca od rynkowego standardu jest godna rozważenia. Citi zaś proponuje najwyższy poziom oprocentowania wśród kont oszczędnościowych, o czym możesz się przekonać, przeglądając nasz ranking tego rodzaju rachunków.

Otwórz rachunek i oszczędzaj na 4%