Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja została zakończona.

Kumulacja w Nest Banku – po 4% na koncie Nest Oszczędności i Nest Lokacie Witaj dla aktywnych klientów

Kumulacja w Nest Banku – po 4% na koncie Nest Oszczędności i Nest Lokacie Witaj dla aktywnych klientów
Spis treści

W czasach, gdy narzekamy na coraz niższe oprocentowanie depozytów w wielu bankach, na szczęście pojawiają się „perełki”, które wywołują uśmiech zadowolenia na twarzy osób posiadających oszczędności. Należy do nich najnowsza propozycja Nest Banku. Co prawda maksymalna kwota, jaką można ulokować, nie jest zbyt wysoka, ale za to proponowane oprocentowanie – 4%, i to na 6 miesięcy (!) robi wrażenie. Zapraszamy po szczegóły i od razu anonsujemy, że z oferty skorzysta tylko 500 osób!

Kto skorzysta z podwyższonego oprocentowania Nest Oszczędności?

Zacznijmy od podstawowej informacji, czyli od tego, kto może liczyć na wysokie oprocentowanie.

Będziesz mógł z niego skorzystać, jeśli jesteś osobą fizyczną z pełną zdolnością do czynności prawnych, legitymującą się polskim dowodem osobistym lub paszportem i nie posiadałeś Nest Konta w ciągu 24 miesięcy przed dniem przystąpienia do opisywanej promocji. Jeśli już zawnioskowałeś o ten rachunek i Twój wniosek jest rozpatrywany przez bank, to także nie możesz uczestniczyć w tej akcji.

Bonus za aktywność

Bank podwyższy Ci oprocentowanie konta Nest Oszczędności tylko wtedy, gdy wykonasz poniższe działania:

  1. Do 31 sierpnia 2019 r. złożysz na stronie promocji wniosek o Nest Konto z Nest Oszczędnościami i do 13 września 2019 r. podpiszesz umowę o te rachunki.
  2. Do 15 października 2019 r. zapewnisz wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w wysokości min. 1000 zł.
  3. W każdym miesiącu, w którym na Twoje Nest Konto wpłynie wynagrodzenie, wydasz kartą płatniczą min. 500 zł.

To musisz wiedzieć

Regulamin opisywanej akcji zawiera kilka istotnych kwestii, które warunkują uzyskanie podwyższonego oprocentowania.

Co to jest wynagrodzenie?

Kluczowym elementem zdobycia podwyższonego oprocentowania wydaje się poznanie i zastosowanie się do definicji wynagrodzenia. Bank uzna za nie wpływy z tytułu umowy o pracę, renty lub emerytury, stypendium z uczelni wyższej lub innego organu wypłacającego tego typu świadczenie. Warunki promocji spełnią też wpływy w ramach programu Rodzina 500+.

Pamiętaj, że bank może Cię poprosić o udokumentowanie, że pieniądze wpływające na Nest Konto faktycznie są Twoim wynagrodzeniem. Na przesłanie dokumentu, o który zostaniesz poproszony, będziesz miał 7 dni. Gdybyś tego nie zrobił lub bank uzna go za niewystarczający, to Twoje pieniądze będą „pracowały” według standardowej stawki oprocentowania wynoszącej obecnie 1,2% w skali roku. Będzie tak również w miesiącu, w którym Nest Konto nie zostanie zasilone wymaganą kwotą.

Transakcje kartą

Druga ważna kwestia to zrealizowanie transakcji bezgotówkowych kartą. Zgodnie z regulaminem nie mogą to być wypłaty gotówkowe (w tym cashback), płatności za gry hazardowe oraz u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie. Oczywiście nie zostaną uwzględnione też transakcje anulowane i zwrócone.

Promocyjne oprocentowanie

Promocyjne oprocentowanie może być naliczane maksymalnie przez 6 pełnych miesięcy następujących po tym, w którym podpisałeś umowę o produkty Nest Banku. Warunkiem otrzymania 4% w skali roku za dany miesiąc jest spełnienie powyższych warunków (wpływ wynagrodzenia na konto i zrealizowanie transakcji kartą).

Oprocentowanie zostanie obniżone od następnego dnia roboczego po tym, w którym bank stwierdził, że w poprzednim miesiącu kalendarzowym nie wywiązałeś się z obowiązków. Niestety nie będziesz miał już szansy na odzyskanie podwyższonego oprocentowania.

Pamiętaj, że w chwili przekroczenia na koncie Nest Oszczędności kwoty 20 000 zł wszystkie Twoje oszczędności zgromadzone na tym rachunku będą oprocentowane jedynie na 2% w skali roku!

Dodatkowe informacje

I jeszcze jedna ważna kwestia. Bank zastrzega, że uczestnicząc w tej promocji, nie możesz wykorzystywać Nest Konta do celów związanych z działalnością gospodarczą.

Szczegółowe informacje na temat zasad opisywanej akcji znajdziesz w jej regulaminie.

Propozycje Nest Banku dla oszczędzających

Wspomnieliśmy na wstępie, że podwyższone oprocentowanie na koncie Nest Oszczędności to nie jedyna propozycja Nest Banku dla tych, którzy chcą ulokować swoje oszczędności na atrakcyjnych warunkach. Przyjrzyjmy się innym możliwościom.

4% - Nest Lokata Witaj

W ciągu 30 dni od założenia Nest Konta możesz skorzystać z Nest Lokaty Witaj. O ile w ciągu 60 dni od jej otwarcia zapewnisz wpływ wynagrodzenia, to bank naliczy Ci po 6 miesiącach odsetki w wysokości 4% w skali roku Maksymalna kwota depozytu wynosi 10 000 zł.

5,67% albo i więcej - Nest Rodzinne Oszczędności

W przypadku rachunku Nest Rodzinne Oszczędności mamy do czynienia z niecodziennym rozwiązaniem. Poza oprocentowaniem bank oferuje uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki jako nagrodę za regularne odkładanie zadeklarowanej kwoty przez 5, 10 lub 15 lat. Nagroda uzależniona jest nie tylko od wysokości wkładu i długości oszczędzania, ale także od wielkości rodziny, a konkretnie – od liczby dzieci.

Efektywne oprocentowanie po roku oszczędzania może wynieść 5,67% (w wariancie bez dzieci), albo i więcej (zależnie od liczby milusińskich).

3% - Nest Skarbonka

Konto Nest Skarbonka to najnowsza propozycja Nest Banku. Rachunek służy do regularnego oszczędzania na określony cel. Bank zadbał o różne przydatne narzędzia ułatwiające dążenie do celu i wzmacniające mobilizację. Co ważne, przez pół roku oprocentowanie Nest Skarbonki, dla kwot do 5000 zł, wynosi 3% w skali roku.

Dodatkowe informacje na temat konta Nest Skarbonka, z którego mogą skorzystać dorośli i nastolatkowie, znajdziesz tutaj.

Atrakcyjne Nest Konto

Nest Konto to bezwarunkowo darmowy rachunek, z którym wiąże się wszechstronna, nowoczesna bankowość elektroniczna i bardzo ciekawa oferta oszczędnościowa. Czy wiesz, że będąc jego posiadaczem, możesz założyć swojemu dziecku konto osobiste i dać mu prawo do samodzielnego wypłacania pieniędzy z Twojego rachunku (oczywiście w granicach przyznanego limitu)?

Wyzwanie dla konkurencji

Oferta Nest Banku będzie trudna do przebicia przez konkurencję. 4% w skali roku przez 6 miesięcy to okazja, którą powinieneś poważnie rozważyć. Szkoda, że istnieje znaczące ograniczenie w postaci zapewnienia wpływu wynagrodzenia na Nest Konto i atrakcyjnym oprocentowaniem można objąć niewielkie kwoty – 20 000 zł na koncie Nest Oszczędności i 10 000 zł na Nest Lokacie Witaj.

Trzeba też uważać, by nie przekroczyć granicznej kwoty 20 000 zł na rachunku Nest Oszczędności. Można o to zadbać, wpłacając odpowiednio niższą kwotę (19 700 zł oznacza, że dopiero po 6 miesiącach przekroczysz 20 000 zł) lub wypłacając na początku każdego miesiąca kwotę odsetek i pozostawiając na rachunku jedynie 20 000 gwarantujące maksymalne oprocentowanie.

Jak widzisz, osiągnięcie maksymalnych zysków wymaga nieco aktywności i przestrzegania zapisów regulaminu.

Nie ma co jednak narzekać. Trzeba korzystać z tego, co jest dostępne, pamiętając przy tym o innych propozycjach Nest Banku dla oszczędzających.