Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

4% zwrotu za rezerwację na Booking.com w Twoim banku, ale nie tylko...

4% zwrotu za rezerwację na Booking.com w Twoim banku, ale nie tylko...
Źródło: najlepszekonto.pl

Wcześniejsze planowanie podróży pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy na kosztach przejazdu. Przewoźnicy – lotniczy, kolejowi czy autobusowi – często przygotowują niewielką pulę biletów, które sprzedają najszybszym za bardzo atrakcyjną cenę. Bywa, że dodatkowo promowane są osoby, które od razu wykupują bilet w dwie strony albo ci, którzy dokonują transakcji w określony sposób, np. Google Pay czy Apple Pay.

Po dotarciu na miejsce trzeba gdzieś spać. Tu niestety zasada jest raczej odwrotna. Na ogół okazyjne ceny obowiązują w ostatniej chwili, tuż przed datą pobytu. Na szczęście portale rezerwacyjne proponują specjalne zniżki dla swoich stałych klientów i podsuwają im okazyjne oferty. Warto też wiedzieć, że portal Booking.com oferuje 4% zwrotu wydatków za dokonane na nim rezerwacje noclegów.

Jak to działa?

Zasady otrzymywania moneyback są banalnie proste:

Krok 1
Krok 1

Poszukaj w swoim banku możliwości uzyskania zwrotu części wydatków na portalu Booking.com.

Krok 2
Krok 2

Skorzystaj ze specjalnego linka prowadzącego na Booking.com, wybierz, gdzie i kiedy chcesz nocować, po czym dokonaj rezerwacji, korzystając z karty płatniczej.

Nagroda
Nagroda

Odpowiedni moneyback otrzymasz po kilkudziesięciu dniach od wymeldowania. Czas oczekiwania zależy od zasad dotyczących danej oferty.

Po skorzystaniu z linka na stronie banku i przejściu do witryny Booking.com zwróć uwagę, czy widoczny jest także logotyp banku, którego kartą zamierzasz zapłacić. Nie opuszczaj strony przed dokonaniem rezerwacji.

Kto będzie spał taniej?

Dokładne ustalenie, kto i na jakich zasadach może skorzystać z bonusu za rezerwację noclegu na stronie Booking.com, nie było łatwe. Banki zamieszczają niewiele informacji i trudno je odnaleźć na ich witrynach. Oto rezultaty naszych poszukiwań.

Alior Bank - zwrot także z kartą Kantoru Walutowego

W Aliorze należy wejść na specjalną stronę internetową i na niej dokonać rezerwacji noclegu. Płatność możliwa jest "plastikiem" Alior Banku oraz Kantoru Walutowego.

Zwrot 4% wydatków zostanie zrealizowany w ciągu 65 dni od daty wymeldowania, o ile nie usuniesz w tym czasie karty, którą dokonałeś płatności z konta na Booking.com.

Bank Pekao - zwrot w wybranych obiektach

W Pekao rabat wynosi 4%, ale dotyczy tylko wybranych obiektów oznaczonych specjalną etykietką promocyjną. Zniżka zostanie naliczona tylko po przejściu do oferty bezpośrednio ze strony rabatypekao.pl. Link do portalu Booking.com znajduje się w zakładce Podróże i turystyka.

Uwaga: przy płatności Kartą Kredytową z Żubrem zwrot wynosi 6% pod warunkiem, że skorzystasz ze specjalnego linku.

Citi Handlowy - 70 dni oczekiwania na zwrot

Warunkiem otrzymania 4% moneyback jest skorzystanie ze specjalnego linka dostępnego na stronie Citi Specials, dodanie karty Citibanku do konta na Booking.com i dokonanie nią płatności za rezerwację.

Zwrot zostanie naliczony na rachunek związany z kartą w ciągu 70 dni od wymeldowania.

ING Bank Śląski – rezerwuj z podanego linka

W ING Banku Śląskim trzeba zalogować się do bankowości internetowej, odnaleźć zakładkę Moje Rabaty -> Kody rabatowe, a w niej sekcję Sport i turystyka. Zwrotem 4% wartości transakcji objęte będą tylko rezerwacje dokonane z linka dostępnego we wskazanym wyżej miejscu i opłacone kartą wydaną przez ING Bank Śląski.

Zwrot powinien nastąpić w ciągu 70 dni od chwili opuszczenia miejsca noclegu lub jego opłacenia (zależnie co nastąpi później). Oferta ważna jest do 31 grudnia 2023 r.

mBank - nawet 2000 zł oszczędności

W mBanku zwrot 4% wydatków na Booking.com możesz otrzymać w ramach mOkazji pod warunkiem, że skorzystasz z udostępnionego w ich ramach linka. Zwrot przysługuje maksymalnie za 10 płatności i nie może w sumie przekroczyć 2000 zł, przy czym kwota jednorazowego zwrotu nie może być wyższa niż 1000 zł. Pieniądze otrzymasz w ciągu 75 dni od zakończenia pobytu.

Oferta jest dostępna do 31 marca 2023 r.

Santander Bank Polska - specjalne przekierowanie

W tym banku również trzeba skorzystać ze specjalnego przekierowania dostępnego na stronie internetowej opisującej zasady moneybacku na Booking.com. Z zamieszczonych na niej informacji wynika, że za rezerwację można zapłacić dowolną kartą płatniczą Santandera, a zwrot 4% wydatku zostanie dokonany w ciągu minimum 64 dni po Twoim pobycie.

Bonusy nie tylko od banków

W trakcie zbierania materiałów do tego artykułu ustaliliśmy, że na moneyback za skorzystanie z noclegu na portalu Booking.com mogą liczyć nie tylko klienci konkretnych banków, ale i użytkownicy pomagającej w chwytaniu zakupowych okazji aplikacji Goodie, Refundera oraz osoby rezerwujące przeloty na Wizzair.com. To dobra informacja dla osób, których bank nie współpracuje bezpośrednio z Booking.com.

2,5% od Refundera

Refunder nie wypłaca moneybacku za rezerwacje dokonane z kodem zniżkowym, kuponem prezentowym czy za inne bonusowe rezerwacje. Podstawą naliczenia zwrotu jest wartość netto rezerwacji (bez VAT czy dodatkowych opłat). W przypadku zamówień dokonywanych za granicą możliwe są niewielkie różnice w wysokości zwrotu związane ze zmianami kursu walut.

Aby mieć pewność, że zwrot w wysokości 2,5 % zostanie prawidłowo naliczony na Twoim koncie w Refunderze, nie powinieneś przechodzić pomiędzy innym stronami internetowymi w trakcie zakupu. Krótko mówiąc, ostatni klik do Booking.com musi być wykonany ze strony Refundera.

Na pieniądze możesz czekać nawet 150 dni od daty wymeldowania! Jak tylko zwrot zostanie zarejestrowany, otrzymasz od Refundera wiadomość mailową, w której będzie podana przyznana Ci kwota.

4% z Goodie

4% zwrotem za nocleg zarezerwowany na Booking.com mogą się cieszyć także użytkownicy aplikacji Goodie. Będąc zalogowanym w niej, po kliknięciu w ofertę Booking.com następuje przejście na tę witrynę i można na niej zarezerwować nocleg z moneybackiem. Termin zwrotu 4% poniesionych kosztów nie jest określony.

W ramach promocji obowiązującej do 31 marca 2023 r. można otrzymać 15% rabatu od podstawowej ceny noclegu.

5% po rezerwacji lotu na Wizzair.com

Booking.com jest partnerem Wizzair.com. Oznacza to, że po zabukowaniu lotu na tym portalu, można przejść do rezerwacji noclegu i, podając numer konta Wizz Air, otrzymać 5% zwrotu!

Warto wiedzieć, by skorzystać

Wiedząc, że możesz uzyskać zwrot części wydatków związanych z rezerwacją noclegów na portalu Booking.com, może pomyślisz o podróżach, zechcesz ruszyć szlakiem wspomnień lub na poszukiwanie niezwykłych miejsc...

Niniejszy tekst udowadnia, że warto uważnie rozglądać się po stronie „swojego banku” i szukać informacji o możliwych zniżkach i bonusach. Przy rezerwacji za 500 zł możesz odzyskać 20 zł. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to niewiele. Zgoda, ale gdy poszukasz innych promocji związanych z podróżami – np. za płatność w określony sposób, za korzystanie na stacji benzynowej z określonej karty płatniczej lub wykorzystasz możliwości, jakie dają Goodie i Refunder, to okaże się, że podczas wyjazdu możesz zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Od Ciebie zależy, na co je wydasz 😀.

Jeśli znasz inne możliwości uzyskania zwrotu części kwoty za nocleg rezerwowany na Booking.com lub dodatkowe sposoby na obniżenie kosztów podróży, to podziel się swoją wiedzą z innymi Czytelnikami. Razem zaoszczędzimy więcej 😉

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.