My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

4% zwrotu za rezerwację na Booking.com w Twoim banku, ale nie tylko...

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

4% zwrotu za rezerwację na Booking.com w Twoim banku, ale nie tylko...
Źródło: strona Booking.com

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać… Czy wiesz, że korzystając z kart płatniczych kilku banków, możesz uzyskać 4% zwrotu za rezerwację noclegów na portalu Booking.com? Są też inne możliwości i szansa nawet na dużo większy moneyback. Sprawdź, ile mniej możesz zapłacić za noclegi.

Wcześniejsze planowanie podróży pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy na kosztach przejazdu. Przewoźnicy – lotniczy, kolejowi czy autobusowi – często przygotowują niewielką pulę biletów, które sprzedają najszybszym za bardzo atrakcyjną cenę. Bywa, że dodatkowo promowani są osoby, które od razu wykupują bilet w dwie strony albo ci, którzy dokonują transakcji w określony sposób, np. Visa Checkout, Google Pay czy Apple Pay.

Po dotarciu na miejsce trzeba gdzieś spać. Tu niestety zasada jest raczej odwrotna. Na ogół okazyjne ceny obowiązują w ostatniej chwili, tuż przed datą pobytu. Na szczęście portale rezerwacyjne oferują specjalne zniżki dla swoich stałych klientów i podsuwają im okazyjne oferty. Warto też wiedzieć, że portal Booking.com oferuje 4% zwrotu wydatków za dokonane na nim rezerwacje noclegów.

Kto będzie spał taniej?

Dokładne ustalenie, kto i na jakich zasadach może skorzystać z bonusu za rezerwację noclegu na stronie Booking.com, nie było łatwe. Banki zamieszczają niewiele informacji i trudno je odnaleźć na ich witrynach. Oto rezultaty naszych poszukiwań.

Citi Handlowy - zwrot po 70 dniach

Karta kredytowa Citi Simplicity pozwala na uzyskanie 4% zwrotu wydatków za rezerwacje noclegu na portalu Booking.com. Rabat zostanie naliczony automatycznie w ciągu 70 dni od daty wymeldowania.

Citi Handlowy nie informuje na swojej stronie internetowej o terminie obowiązywania promocji, ani o ograniczeniach ilościowych czy kwotowych związanych z korzystaniem z tej oferty.

Warto wiedzieć, że karta Citi Simplicity pozwala uzyskać rabaty także na wynajem samochodu w firmie Hertz (10%) oraz na bilety lotnicze Emirates (do 15%) i w innych firmach związanych z podróżami. W sumie bank przygotował kilkadziesiąt ofert rabatowych.

Bank Pekao S.A. – 97 dni oczekiwania na zwrot

Wśród tych, którzy skorzystają ze zwrotu części pieniędzy wydanych na nocleg na portalu Booking.com, są klienci Banku Pekao S.A. Bonus dostępny jest w bankowości internetowej, w zakładce Galeria Rabatów. 4% wydatków wróci na konto karty, którą zapłacisz za nocleg, w ciągu 97 dni od chwili zakończenia pobytu. Wysokość jednorazowej premii nie może przekroczyć 760 zł. Oferta ważna jest do odwołania.

W Galerii Rabatów dostępne są także zniżki na bilety lotnicze i wypożyczenie samochodu.

Santander Bank Polska - zwrot po 64 dniach

4% zwrotu wydatków na Booking.com otrzymają także klienci Santandera, o ile dokonają rezerwacji korzystając z linka na stronie banku i zapłacą za pobyt kartą płatniczą Santandera. Bonus trafi na konto klienta banku lub rachunek jego karty kredytowej w ciągu 64 dni po zakończeniu pobytu.

mBank - 60 dni oczekiwania na pieniądze

Zwrot za rezerwację noclegu na Booking.com dostępny jest także w mBanku, o ile skorzystasz ze specjalnego linka w mOkazjach. 4% wartości transakcji możesz otrzymać maksymalnie przy 6 rezerwacjach. Łączna wysokość zwrotu nie może przekroczyć 2000 zł.

Oferta jest dostępna do 30 listopada 2019 r. pod warunkiem uiszczenia opłaty kartą płatniczą mBanku. Pieniądze wrócą do Ciebie w ciągu 60 dni od wymeldowania z hotelu.

Bonusy nie tylko od banków

W trakcie zbierania materiałów do tego artykułu ustaliliśmy, że na moneyback za skorzystanie z noclegu na portalu Booking.com mogą też liczyć nie tylko klienci konkretnych banków, ale i użytkownicy pomagającej w chwytaniu zakupowych okazji aplikacji Goodie oraz osoby rezerwujące przeloty na wizzair.com.

4% z Goodie

4% zwrotem za nocleg zarezerwowany na Booking.com mogą się cieszyć także użytkownicy aplikacji Goodie. Będąc zalogowanym w niej, po kliknięciu w ofertę Booking.com następuje przejście na tę witrynę i można na niej zarezerwować nocleg z moneybackiem. Termin zwrotu 4% poniesionych kosztów nie jest określony.

5% po rezerwacji lotu na wizzair.com

Booking.com jest partnerem Wizzair.com. Oznacza to, że po zabukowaniu lotu na tym portalu można przejść do rezerwacji noclegu i, podając numer konta Wizz Air, otrzymać 5% zwrotu!

Przegląd ofert

Jak widzisz, ofert jest kilka i skorzystanie z nich nie wymaga specjalnego trudu. Odnalezienie właściwego linka zajmie kilka chwil.

Miejsce uzyskania zwrotu

Wysokość moneyback

Warunki zwrotu

Bank Pekao

4%

Bonus dostępny w bankowości internetowej, w zakładce Galeria Rabatów.

Citi Handlowy

4%

Bonus dostępny na stronie internetowej w części Citi Specials - Podróże.

mBank 4% Bonus dostępny w mOkazjach, konieczne użycie zamieszczonego tam linka
Santander Bank Polska 4% Rezerwacji należy dokonać korzystając z linka dostępnego na stronie banku.

Aplikacja Goodie

4%

W aplikacji należy odnaleźć ofertę portalu Booking.com, przejść na tę witrynę i zarezerwować nocleg.

Strona wizzair.com

5%

Po zabukowaniu lotu można zarezerwować nocleg ze zniżką, podając numer konta WizzAir.

Jeśli znasz inne możliwości uzyskania zwrotu części kwoty za nocleg rezerwowany na Booking.com, to podziel się swoją wiedzą z nami. Przekażemy Twoją informację innym.

Program poleceń dla wybranych

Na koniec ciekawostka. Sprawdź w swoim panelu klienta Booking.com, czy masz dostęp do programu poleceń tego portalu. Prawo uczestnictwa w programie jest losowo „przypisywane” do niektórych klientów. Jeśli jesteś wśród wybrańców, to możesz generować kod polecający, co oznacza szansę na zgarnięcie bonusów za skuteczne polecenie portalu.

Regulamin programu poleceń Booking.com możesz poznać, klikając w ten link.

Kliknij, aby powiększyć

Warto wiedzieć, by skorzystać

Wiedząc, że możesz uzyskać 4% zwrotu za rezerwację noclegów na portalu Booking.com, może pomyślisz o podróżach, zechcesz ruszyć szlakiem wspomnień lub na poszukiwanie niezwykłych miejsc...

Niniejszy tekst udowadnia, że warto uważnie rozglądać się po stronie „swojego banku” i szukać informacji o możliwych zniżkach i bonusach. Przy rezerwacji za 500 zł możesz odzyskać 20 zł. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to niewiele. Zgoda, ale gdy poszukasz innych promocji związanych z podróżami – np. za płatność w określony sposób (Google Pay/Apple Pay itp.), za przejazd taksówkami czy zamówienie w restauracji (np. 10-15% z kartą kredytową Citi Simplicity Citibanku), albo za korzystanie na stacji benzynowej z określonej karty płatniczej, to okaże się, że podczas wyjazdu możesz zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.

Komentarze