Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 200 zł za aktywność z Kontem Maksymalnym w BGŻ BNP Paribas + 150 zł zwrotu za transakcje kartą

Nawet 200 zł za aktywność z Kontem Maksymalnym w BGŻ BNP Paribas + 150 zł zwrotu za transakcje kartą
Źródło: strona promocji

Akcja „Nagrody za aktywność”, której organizatorem jest ponownie Ad Astra Sp. z o.o. z siedzibą w Michałowicach, potrwa nie dłużej niż do 31 sierpnia 2018. W praktyce czasu na udział w promocji może się okazać jeszcze mniej, gdyż organizator zakończy ją natychmiast po wyczerpaniu puli 1000 wypełnionych formularzy.

Abyś był uprawniony do uczestnictwa w promocji, wystarczy, że nie posiadałeś (lub nie byłeś współposiadaczem) ROR-u prowadzonego przez BGŻ BNP Paribas w trakcie 24 miesięcy poprzedzających udział w akcji.

W sumie nawet 350 zł w obu akcjach

Premią w akcji „Nagrody za aktywność” jest nawet 200 zł w formie przelewu na konto. Dokładna wysokość premii jest uzależniona od tego, jakie warunki aktywności uda Ci się spełnić. Możesz zdobyć w sumie 3 premie „cząstkowe” – 2 razy po 75 zł oraz 50 zł.

To jednak nie koniec niespodzianek. Oferta łączy się z inną obowiązującą promocją, w której bank przyznaje do 150 zł zwrotu za transakcje kartą wydaną do Konta Maksymalnego. Nietrudno obliczyć, że nowi posiadacze tego rachunku mogą się ubiegać w sumie o 350 zł premii!

Wypełnij formularz, złóż wniosek, otwórz konto…

Jednak po kolei. Skupmy się najpierw na akcji z limitowaną liczbą uczestników (do zwrotu za transakcje kartą jeszcze wrócimy). Co musisz zrobić, by otrzymać 200 zł za aktywność?

  1. Jak najszybciej wypełnij formularz dostępny na stronie promocji. Podaj w nim swoje dane oraz zaznacz wszystkie 4 wymagane pola: akceptację regulaminu, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz dwie zgody na wymianę informacji między organizatorem a bankiem w celach związanych z promocją.
  2. Do 31 sierpnia 2018 r. złóż wniosek o Konto Maksymalne wraz z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej. Pamiętaj, by koniecznie uczynić to za pośrednictwem linka, który otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail po wypełnieniu formularza! Na tym etapie wyraź także zgodę na e-korespondencję, otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz ponownie zaakceptuj regulamin oferty. Dane we wniosku muszą być identyczne z tymi, które podałeś wcześniej w formularzu promocyjnym.
  3. Do 17 września 2018 r. podpisz umowę o Konto Maksymalne za pośrednictwem kuriera.

…i aktywnie z niego korzystaj!

Jako nowy posiadacz Konta Maksymalnego będziesz mógł ubiegać się o premię. Jak już wspomnieliśmy, jej wysokość zależy od Twojej aktywności:

  • za aktywację aplikacji mobilnej GOmobile we wrześniu 2018 r. otrzymasz pierwszą nagrodę w wysokości 75 zł;
  • za dokonanie (również we wrześniu 2018 r.) transakcji bezgotówkowych kartą w punktach usługowo-handlowych na łączną kwotę min. 300 zł otrzymasz drugą nagrodę w wysokości 50 zł;
  • za zapewnienie wpływów w wysokości min. 1000 zł w każdym z miesięcy wrzesień-listopad 2018 r. otrzymasz trzecią nagrodę w wysokości 75 zł.

Uwaga! Wpływy nie mogą pochodzić z innych Twoich rachunków (również kredytowych) w BGŻ BNP Paribas lub BGŻOptima. Nie będą także uznawane wpłaty gotówkowe. Z kolei do wspomnianych transakcji bezgotówkowych nie zalicza się transakcji Blik, płatności dokonanych w sklepach internetowych oraz w punktach z kodami MCC wymienionymi w załączniku do regulaminu.

Przyznanie premii

O przyznaniu pierwszej nagrody (75 zł) zostaniesz poinformowany w wiadomości e-mail najpóźniej 16 listopada 2018 r. W tej samej wiadomości organizator powiadomi Cię także o przyznaniu drugiej nagrody (50 zł), o ile spełnisz warunek niezbędny do jej otrzymania. Z kolei informacja o trzeciej nagrodzie (75 zł) zostanie do Ciebie wysłana w terminie do 17 grudnia 2018 r.

Co istotne, procedura przekazania premii wiąże się z jeszcze jednym obowiązkiem dla uczestników. Do 27 listopada 2018 r. musisz zalogować się na stronie organizatora (link i dane potrzebne do logowania znajdziesz we wspomnianej wiadomości e-mail) i podać numer swojego Konta Maksymalnego, na który zostanie wypłacona nagroda. Wypłata wszystkich wspomnianych premii nastąpi najpóźniej do końca miesiąca, w którym organizator powiadomi o ich przyznaniu.

Premie są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

150 zł zwrotu za transakcje kartą

Tak jak obiecaliśmy, przypominamy również o równoległej akcji, w której łatwo możesz zdobyć kolejne 150 zł premii. Jest jednak pewien warunek – jeśli chciałbyś wziąć udział w obu promocjach jednocześnie, to podpisanie umowy o Konto Maksymalne musi nastąpić najpóźniej 31 sierpnia 2018 r.!

Jeśli wykażesz się refleksem, to pozostaje Ci już tylko aktywnie posługiwać się kartą. Zwrotem premiowana jest każda płatność o wartości min. 5 zł - pod warunkiem, że w danym miesiącu dokonasz przynajmniej 5 transakcji, których łączna wartość nie będzie niższa niż 300 zł.

Co ciekawe, nie mamy tu do czynienia z określonym procentem zwrotu. Bank przyzna po prostu 1 zł premii za każdą płatność o wartości min. 5 zł. Maksymalny zwrot to 25 zł miesięcznie, a przysługuje on przez pół roku (25 zł x 6 = 150 zł).

Promocję szczegółowo opisaliśmy w tym artykule.

Konto Maksymalne w BGŻ BNP Paribas – czy warto?

Choć suma możliwych do zdobycia premii (350 zł) jest imponująca, to należy zastanowić się nad opłacalnością samego rachunku. Z jakimi opłatami muszą się liczyć posiadacze Konta Maksymalnego?

Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne. Klienci do 26. roku życia nie zapłacą także za korzystanie z karty, natomiast standardowa opłata dla starszych klientów wynosi w tym przypadku aż 12 zł. Na szczęście mogą jej uniknąć już dzięki dokonaniu w danym miesiącu transakcji kartą na kwotę 300 zł.

Zwróć uwagę, że jest to jednocześnie warunek, który pojawił się w obu opisanych wcześniej promocjach. Istotnym atutem Konta Maksymalnego są również darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz różne płatności mobilne (Google Pay, Apple Pay i Blik).

Maksymalizacja premii z Kontem Maksymalnym

Całkiem niedawno BGŻ BNP Paribas wystartował z inną promocją, którą również można połączyć ze zwrotem 150 zł za transakcje kartą. Różnica polega na tym, że łączna premia w jej przypadku to “tylko” 250 zł, w związku z czym najnowsza propozycja wydaje się atrakcyjniejsza.

Powtórzmy: aktualnie dzięki połączeniu dwóch promocji za aktywne korzystanie z Konta Maksymalnego przysługują łączne premie w wysokości nawet 350 zł. Wbrew pozorom, ich zdobycie nie jest szczególnie trudne – wystarczy nawet zwykła aktywność na koncie, by „skapnęła” Ci chociaż część oferowanej premii.

Do tego obie akcje idealnie współgrają ze sobą – w obu pojawia się warunek dokonania transakcji kartą na kwotę min. 300 zł, którego spełnienie zwalnia jednocześnie z opłaty za korzystanie z plastiku. Tym samym zwiększenie swoich szans na dużą zdobycz (przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów) jest znacznie łatwiejsze.

Jedynym minusem jest fakt, że decyzję o otwarciu konta należy podjąć bardzo szybko. Jeśli jednak uda Ci się wygrać z czasem, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś zgarnął niebagatelną premię.

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.