Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: HIT od Santander Bank Polska: nawet 780 zł za konto osobiste.

300 zł za wpływ wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę i Konto VIP w BZ WBK

300 zł za wpływ wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę i Konto VIP w BZ WBK
Źródło: strona BZ WBK

Premią za wpływ wynagrodzenia jest 50 zł wypłacane za każdy miesiąc zapewnienia wspomnianego wpływu przez pół roku. Prosta kalkulacja pozwala stwierdzić, że samo przyjmowanie pensji na rachunek w BZ WBK wiąże się z szansą otrzymania do 300 zł premii.

Termin na przystąpienie do promocji upływa 30 września 2018 r.

Dla nowych i obecnych klientów

W promocji „300 zł za wynagrodzenie” mogą wziąć udział klienci, którzy spełniają choćby jeden z poniższych warunków uczestnictwa:

  • są posiadaczami (lub współposiadaczami) Konta Jakiego Chcę wraz z Kartą Dopasowaną lub Konta VIP wraz z Kartą Visa VIP;
  • zamienią obecny rachunek w BZ WBK na Konto Jakie Chcę/Konto VIP wraz z kartą debetową;
  • nie posiadają w BZ WBK żadnego rachunku i otworzą Konto Jakie Chcę/Konto VIP wraz z kartą jako nowi klienci.

Oprócz tego bank wymaga, by od 1 stycznia 2018 r. do momentu uczestnictwa w promocji na Twoje konto osobiste nie wpływały żadne środki z tytułu wynagrodzenia. Konieczny jest także dostęp do usług BZWBK24 (jeśli go nie masz, potrzebne będzie jedynie podpisanie umowy).

Złóż dyspozycję i odbieraj wynagrodzenie

Spełniasz wymagane warunki uczestnictwa? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś przez 6 miesięcy z rzędu ubiegał się o premię 50 zł za wpływ wynagrodzenia. W tym celu:

  1. W okresie promocji złóż dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę/Konto VIP. Dokonaj tego za pośrednictwem BZWBK24 lub przez infolinię banku.
  2. Najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu złożenia dyspozycji zanotuj na rachunku wpływ wynagrodzenia w wysokości co najmniej 1500 zł.
  3. Odbieraj wynagrodzenie przez 6 kolejnych miesięcy.

Uwaga! Jeśli na Twoje Konto Jakie Chcę lub Konto VIP nie wpłynie wynagrodzenie w którymś z miesięcy, to utracisz jedynie prawo do premii za ten konkretny miesiąc.

Cząstkowa premia 50 zł wpłynie na Twój rachunek najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu wymaganego wypływu wynagrodzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Czym jest „wynagrodzenie”?

Kwestią wymagającą klarownego wyjaśnienia jest definicja „wynagrodzenia” przyjęta przez bank. W tym przypadku będzie nim:

jednorazowy wpływ na konto […] z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury, świadczenia ZUS / KRUS / lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski”

Bank zastrzegł jednocześnie, że przelewy z innego rachunku tego samego klienta oraz wpłaty własne (w oddziałach lub wpłatomatach) nie zostaną uznane jako spełniające warunek promocji.

Szczegóły w regulaminie.

Niemal darmowy rachunek i 2,7% na koncie oszczędnościowym

Konto Jakie Chcę w BZ WBK to niezwykle prosta i praktycznie darmowa propozycja rachunku osobistego. Nie zapłacisz za jego otwarcie ani prowadzenie, jak i wydanie karty debetowej Dopasowanej Visa lub Mastercard. Do katalogu darmowych usług należą też zwykłe przelewy internetowe.

Jeśli chodzi o miesięczny koszt korzystania z karty, to masz tutaj pewną dowolność – możesz wybrać opcję ze stałą opłatą w wysokości 3 zł lub bardzo łatwą do uniknięcia opłatę 5 zł (wystarczy w danym miesiącu dokonać 5 transakcji kartą lub wydać przy jej pomocy przynajmniej 500 zł).

Przedstawiając ofertę BZ WBK, nie wypada nie wspomnieć o ofercie oszczędnościowej dostępnej dla posiadaczy rachunków osobistych. Na uwagę zasługuje w szczególności Mobilne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem aż 2,7% w skali roku. Wspomniane oprocentowanie dotyczy środków do 100 000 zł i obowiązuje do 31 lipca 2018 r. – im szybciej skorzystasz z oferty, tym więcej zarobisz na odsetkach. Korzystne parametry Mobilnego Konta Oszczędnościowego sprawiają, że należy ono do ścisłej czołówki wśród tego typu produktów w naszym rankingu. Dokładny opis tej oferty prezentujemy w tym prześwietleniu rachunku.

Wysoka premia przy minimum wysiłku

Biorąc pod uwagę mało skomplikowane warunki promocji z wpływem wynagrodzenia, należy uznać, że oferowana premia - 300 zł w ciągu pół roku - jest niezwykle atrakcyjna.

Szansa na jej otrzymanie to jednak nie jedyna korzyść płynąca z posiadania konta osobistego w BZ WBK, gdyż zarobić możesz także dzięki atrakcyjnemu rachunkowi oszczędnościowemu. Z takiej „kumulacji” zwyczajnie nie wypada nie skorzystać.

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.