Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 30 września 2018 r. Sprawdź aktualnie trwające promocje.

300 zł za wpływ wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę i Konto VIP w BZ WBK

300 zł za wpływ wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę i Konto VIP w BZ WBK
Źródło: strona BZ WBK

Pobierasz wynagrodzenie za pracę, emeryturę, rentę lub inne świadczenie? Zadbaj, by od dziś wpływało ono na rachunek osobisty w BZ WBK. Powód jest prosty: bank jest gotów zapłacić Ci za to nawet 300 zł.

Premią za wpływ wynagrodzenia jest 50 zł wypłacane za każdy miesiąc zapewnienia wspomnianego wpływu przez pół roku. Prosta kalkulacja pozwala stwierdzić, że samo przyjmowanie pensji na rachunek w BZ WBK wiąże się z szansą otrzymania do 300 zł premii.

Termin na przystąpienie do promocji upływa 30 września 2018 r.

Dla nowych i obecnych klientów

W promocji „300 zł za wynagrodzenie” mogą wziąć udział klienci, którzy spełniają choćby jeden z poniższych warunków uczestnictwa:

  • są posiadaczami (lub współposiadaczami) Konta Jakiego Chcę wraz z Kartą Dopasowaną lub Konta VIP wraz z Kartą Visa VIP;
  • zamienią obecny rachunek w BZ WBK na Konto Jakie Chcę/Konto VIP wraz z kartą debetową;
  • nie posiadają w BZ WBK żadnego rachunku i otworzą Konto Jakie Chcę/Konto VIP wraz z kartą jako nowi klienci.

Oprócz tego bank wymaga, by od 1 stycznia 2018 r. do momentu uczestnictwa w promocji na Twoje konto osobiste nie wpływały żadne środki z tytułu wynagrodzenia. Konieczny jest także dostęp do usług BZWBK24 (jeśli go nie masz, potrzebne będzie jedynie podpisanie umowy).

Złóż dyspozycję i odbieraj wynagrodzenie

Spełniasz wymagane warunki uczestnictwa? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś przez 6 miesięcy z rzędu ubiegał się o premię 50 zł za wpływ wynagrodzenia. W tym celu:

  1. W okresie promocji złóż dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę/Konto VIP. Dokonaj tego za pośrednictwem BZWBK24 lub przez infolinię banku.
  2. Najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu złożenia dyspozycji zanotuj na rachunku wpływ wynagrodzenia w wysokości co najmniej 1500 zł.
  3. Odbieraj wynagrodzenie przez 6 kolejnych miesięcy.

Uwaga! Jeśli na Twoje Konto Jakie Chcę lub Konto VIP nie wpłynie wynagrodzenie w którymś z miesięcy, to utracisz jedynie prawo do premii za ten konkretny miesiąc.

Cząstkowa premia 50 zł wpłynie na Twój rachunek najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu wymaganego wypływu wynagrodzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Czym jest „wynagrodzenie”?

Kwestią wymagającą klarownego wyjaśnienia jest definicja „wynagrodzenia” przyjęta przez bank. W tym przypadku będzie nim:

jednorazowy wpływ na konto […] z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury, świadczenia ZUS / KRUS / lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski”

Bank zastrzegł jednocześnie, że przelewy z innego rachunku tego samego klienta oraz wpłaty własne (w oddziałach lub wpłatomatach) nie zostaną uznane jako spełniające warunek promocji.

Szczegóły w regulaminie.

Niemal darmowy rachunek i 2,7% na koncie oszczędnościowym

Konto Jakie Chcę w BZ WBK to niezwykle prosta i praktycznie darmowa propozycja rachunku osobistego. Nie zapłacisz za jego otwarcie ani prowadzenie, jak i wydanie karty debetowej Dopasowanej Visa lub Mastercard. Do katalogu darmowych usług należą też zwykłe przelewy internetowe.

Jeśli chodzi o miesięczny koszt korzystania z karty, to masz tutaj pewną dowolność – możesz wybrać opcję ze stałą opłatą w wysokości 3 zł lub bardzo łatwą do uniknięcia opłatę 5 zł (wystarczy w danym miesiącu dokonać 5 transakcji kartą lub wydać przy jej pomocy przynajmniej 500 zł).

Przedstawiając ofertę BZ WBK, nie wypada nie wspomnieć o ofercie oszczędnościowej dostępnej dla posiadaczy rachunków osobistych. Na uwagę zasługuje w szczególności Mobilne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem aż 2,7% w skali roku. Wspomniane oprocentowanie dotyczy środków do 100 000 zł i obowiązuje do 31 lipca 2018 r. – im szybciej skorzystasz z oferty, tym więcej zarobisz na odsetkach. Korzystne parametry Mobilnego Konta Oszczędnościowego sprawiają, że należy ono do ścisłej czołówki wśród tego typu produktów w naszym rankingu. Dokładny opis tej oferty prezentujemy w tym prześwietleniu rachunku.

Wysoka premia przy minimum wysiłku

Biorąc pod uwagę mało skomplikowane warunki promocji z wpływem wynagrodzenia, należy uznać, że oferowana premia - 300 zł w ciągu pół roku - jest niezwykle atrakcyjna.

Szansa na jej otrzymanie to jednak nie jedyna korzyść płynąca z posiadania konta osobistego w BZ WBK, gdyż zarobić możesz także dzięki atrakcyjnemu rachunkowi oszczędnościowemu. Z takiej „kumulacji” zwyczajnie nie wypada nie skorzystać.

Komentarze