Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Aż 400 zł premii od Alior Banku: 300 zł w gotówce za Konto Jakże Osobiste i 100 zł w programie Bezcenne Chwile

Aż 400 zł premii od Alior Banku: 300 zł w gotówce za Konto Jakże Osobiste i 100 zł w programie Bezcenne Chwile
Źródło: strona promocji

W najnowszej promocji Alior Banku możesz zgarnąć 300 zł premii w gotówce, a do tego zyskać kolejne nagrody. Jeśli po otworzeniu konta zarejestrujesz swoją nową kartę w programie Bezcenne Chwile, łącznie zarobisz aż 400 zł. Przyznasz, że to całkiem atrakcyjna perspektywa :)

Kto może wziąć udział w promocji?

Na początku sprawdźmy jednak, czy możesz skorzystać z oferty specjalnej Alior Banku.

Ponieważ jest to akcja dedykowana nowym klientom, wykluczone są z niej osoby, które posiadały w tej instytucji konto osobiste, walutowe lub Kartę Kibica w ciągu 2 lat przed złożeniem wniosku o rachunek w ramach opisywanej akcji. UWAGA! Identyczne wykluczenie obejmuje niestety właścicieli kont osobistych w dawnym T-Mobile Usługi Bankowe.

Przeszkodą nie jest natomiast posiadanie konta oszczędnościowego lub firmowego w Alior Banku czy rachunku w Kantorze Walutowym.

Nagrody w promocji

W najnowszej promocji bank przewidział de facto dwie nagrody:

 • 120 zł premii za aktywne korzystanie z rachunku (10 zł x 12 miesięcy),
 • bonus w wysokości 180 zł za skorzystanie z wybranego produktu kredytowego i sumienną spłatę zadłużenia (15 zł x 12 miesięcy).

Akcja trwa do 28 lutego 2021 r., ale bank zastrzega sobie możliwość wcześniejszego wygaszenia oferty. Niestety w regulaminie nie sprecyzowano, co może być powodem do wykonania takiego ruchu. W każdym razie, jeśli jesteś zainteresowany udziałem w promocji, nie warto zbytnio zwlekać z podejmowaniem decyzji.

Recepta na zdobycie 400 zł

Jeśli chcesz otrzymać łącznie aż 400 zł, musisz wykonać poniższe kroki:

Krok 1
Krok 1

Do 28 lutego 2021 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste z kartą debetową na stronie internetowej banku i w ciągu 30 dni podpisz umowę o wspomniane produkty.

Krok 2
Krok 2

Aby zgarnąć łączną premię 120 zł, w każdym z kolejnych 12 miesięcy zrealizuj poniższe zadania:

 • zaloguj się choć raz do aplikacji mobilnej,
 • zapewnij wpływ na konto na łączną kwotę min. 1500 zł,
 • wykonaj co najmniej 3 płatności bezgotówkowe kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych na dowolną kwotę.
Krok 3
Krok 3

Aby otrzymać drugi z bonusów w łącznej wysokości 180 zł, musisz spełniać dwa wymogi:

 • posiadać produkt kredytowy z oferty Aliora– może być to karta kredytowa, limit odnawialny w rachunku, pożyczka lub kredyt,
 • przez 12 miesięcy terminowo spłacać zadłużenie.

Ważne! Jeśli wyrobisz/posiadasz kartę kredytową, musisz w każdym z 12 miesięcy wykonać i rozliczyć przynajmniej jedną transakcję kartą.

Pamiętaj też, że bank przyzna Ci premię za skorzystanie z produktów kredytowych wyłącznie wtedy, gdy jednocześnie wywiążesz się ze wszystkich zadań opisanych w Kroku 2.

Krok 4
Krok 4

Aby zdobyć 100 zł za przystąpienie do programu Bezcenne Chwile, wykonaj dwie proste czynności:

 • zarejestruj posiadaną kartę z logo Mastercard w programie Bezcenne Chwile do 25 marca 2021 r.,
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od podpięcia karty do Bezcennych Chwil dokonaj w sklepach stacjonarnych lub internetowych zarejestrowanym „plastikiem” min. 5 transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę 10 zł.

Pamiętaj, że pula tych nagród jest ograniczona do 3263!

Nagroda
Nagroda

Bonus w programie Bezcenne Chwile otrzymasz do 25 dni roboczych od chwili zrealizowania ostatniej transakcji spełniającej warunek otrzymania nagrody.

Z kolei premia za aktywne korzystanie z rachunku (10 zł) oraz premia za posiadanie produktu kredytowego, na którym nie ma przeterminowanego zadłużenia (15 zł), wpłynie na Twoje konto do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wszystkie wymagane warunki.

Szczegółowe informacje na temat możliwości zdobycia 6800 punktów w programie Bezcenne Chwile, które wymienisz na nagrodę o wartości 100 zł, znajdziesz w opisie tej promocji.

Ważne informacje

Spełniając warunki promocji, pamiętaj, że wymagane transakcje bezgotówkowe możesz wykonać za pomocą karty debetowej wydanej do Konta Jakże Osobistego. Co istotne, w grę wchodzi użycie fizycznej „debetówki” w sklepach stacjonarnych, jak i karty wirtualnej (płatności kartą w Internecie oraz mobilne płatności zbliżeniowe).

Koniecznie zwróć przy tym uwagę, czy dana placówka nie posługuje się „zakazanymi” w regulaminie akcji kodami MCC. Przy wcześniejszych edycjach mieliśmy sygnały od naszych czytelników, że bank bardzo skrupulatnie sprawdza ten warunek i zakupy w sklepie oznaczonym niewłaściwym kodem skutkują utratą premii bez możliwości reklamacji. Dlatego unikaj punktów zaklasyfikowanych pod następującym numerem:

 • 7995, określającym kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określającym profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111, określającym m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określającym instytucje finansowe,
 • 6211, określającym brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określającym przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określającym internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900, określającym narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Z doświadczenia wiemy również, że niektórym osobom łatwo jest zapomnieć o zalogowaniu do aplikacji mobilnej banku w danym miesiącu, a więc miej to szczególnie na uwadze.

W przypadku wpływów na Konto Jakże Osobiste, pamiętaj, że w promocji niedozwolone są przelewy wewnętrzne między własnymi rachunkami w Alior Banku (także tymi, których jesteś współposiadaczem) oraz z rachunków firmowych prowadzonych dla podmiotów, których jesteś właścicielem albo z którymi jesteś powiązany kapitałowo lub organizacyjnie.

Jeśli chcesz łatwo spełnić ten warunek, możesz przelać wymaganą kwotę ze swoich rachunków prowadzonych w innych bankach. Najlepiej, by wymagane min. 1500 zł wpłynęło jednorazowo. W ten sposób nie tylko wypełnisz wymagania regulaminu promocji, ale i zrealizujesz warunek bezpłatności rachunku.

O czym jeszcze powinieneś wiedzieć?

Fakt, że w jednym miesiącu nie zrealizujesz warunków zapisanych w regulaminie, nie wykluczy Cię z możliwości ubiegania się o premię w kolejnych. To bardzo rozsądne podejście, motywujące do działania, eliminujące obawy przed przystąpieniem do akcji, że w razie nieprzewidzianych okoliczności życiowych po kilku miesiącach starań można stracić całą premię.

I kolejna istotna informacja – umowę o produkt kredytowy musisz zawrzeć bezpośrednio z Alior Bankiem. Jeśli skorzystasz z usług pośrednika działającego na rzecz banku, stracisz szansę na otrzymanie premii.

Pamiętaj też, że do chwili otrzymania ostatniej nagrody nie możesz wypowiedzieć umowy o konto i kartę.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość – nagrody, jakie otrzymasz, uczestnicząc w tej promocji, zwolnione są z opodatkowania.

Ciekawa oferta Alior Banku

Rozważając udział w tej promocji, powinieneś poznać samo Konto Jakże Osobiste oraz inne ciekawe propozycje Alior Banku.

Warunkowo darmowe Konto Jakże Osobiste

Konto Jakże Osobiste nie należy do najtańszych, lecz może stać się całkowicie bezpłatne, jeśli zapewnisz regularne wpływy w wysokości min. 1500 zł (w przeciwnym wypadku opłata za prowadzenie rachunku wyniesie 10 zł). Zapewne zauważyłeś, że taki wpływ wymagany jest także w ramach promocji.

Uważaj jednak na kartę debetową - w promocji wystarczą 3 transakcje na dowolną kwotę, tymczasem miesięcznej opłaty za kartę unikniesz, dokonując płatności na min. 300 zł. Pamiętaj zatem, aby nie ograniczać się tylko do drobnych zakupów, aby bank nie pobrał co miesiąc 5-złotowej prowizji.

Jest to jeden z nielicznych rachunków, który możesz sam częściowo skonfigurować za pomocą tzw. korzyści. Z dwóch z nich możesz korzystać bezpłatnie, każda kolejna (opcjonalna) kosztuje 3,50 zł/miesiąc. Wybór konkretnych korzyści zależy od Twoich potrzeb czy upodobań. Naszym zdaniem jedną z najciekawszych jest 1% moneyback za płatności telefonem w sklepach stacjonarnych, maksymalnie 20 zł/miesiąc. Może to i niewiele, ale w skali roku możesz odzyskać nawet 240 zł, a to już znacząca kwota.

Godne uwagi są też darmowe wypłaty z bankomatów krajowych/zagranicznych czy pakiet darmowych przelewów natychmiastowych. Inne propozycje są bardziej "noszowe", ale z pewnością znajdą swoich zwolenników.

Więcej informacji o korzyściach do tego rachunku znajdziesz w analizie Konta Jakże Osobistego.

1% na Koncie Oszczędnościowym

Jedną z 11 korzyści do Konta Jakże Osobistego jest podwyższenie oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym do 1% w skali roku dla kwot do 20 tys. zł.

Bonusowe oprocentowanie obowiązuje do 31 marca 2021 r. i trudno przewidzieć, co bank zrobi po tej dacie. Mamy nadzieję, że realizując swoją strategię doceniania lojalności i aktywności swoich klientów, utrzyma (lub nawet nieco podwyższy) oprocentowanie. Trzymamy kciuki!

A co z produktami kredytowymi?

Warto jeszcze wspomnieć o produktach kredytowych dostępnych w ramach najnowszej promocji. Jak już wiesz, do wyboru masz kilka możliwości: limit w koncie, kartę kredytową Mastercard OK! lub Mastercard TU i TAM, kredyt bądź pożyczkę.

Karta kredytowa TU i TAM wydawana jest bezpłatnie. Miesięczna opłata za jej prowadzenie wynosi 19 zł. Możesz jej uniknąć, o ile wydasz „kredytówką” bezgotówkowo min. 1500 zł w miesiącu. Dużym atutem karty są przewalutowania po korzystnym kursie oraz zwrot 1% wydatków (max 300 zł w roku).

Natomiast decydując się na kartę Mastercard OK!, musisz się liczyć z opłatą 10 zł miesięcznie. Bank jednak zwolni Cię z tej prowizji, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje kartą na łączną kwotę min. 600 zł. W przypadku tej karty również możesz zyskać dodatkowe profity, m.in. do 300 zł zwrotu rocznie za płatności bezgotówkowe w wybranych punktach handlowo-usługowych.

Inne opcje? Wiążą się niestety z kosztami. Dla przykładu za przyznanie debetu w rachunku bank pobierze od Ciebie 2% min. 75 zł. Z kolei w przypadku kredytu bądź pożyczki marże i prowizje banku będą ustalane indywidualnie, trudno więc orzec, ile zapłacisz.

Bonusy także dla przedsiębiorców

Być może podjęcie decyzji o udziale w tej akcji ułatwi Ci informacja, że liczne i ciekawe bonusy czekają w Aliorze także na przedsiębiorców.

Plusy i minusy najnowszej akcji

Nie da się ukryć, że promocja konta w Alior Banku ma swoje wady i zalety. Zapewne nie wszystkim się spodoba warunek uzależniający przyznanie jednej z nagród od posiadania produktu kredytowego. Szkoda również, że okres, w którym musimy spełnić warunki aktywności, wynosi aż 12 miesięcy.

Nie oznacza to jednak, że promocja ma same minusy. Przede wszystkim mamy tu do czynienia z rekordową premią łączną – zakładając konto w Alior Banku, możesz zyskać aż 400 zł oraz dostęp do pozostałych ofert specjalnych, dzięki którym zyskasz kolejne profity.

Po drugie, z Kontem Jakże Osobistym związane są atrakcyjne korzyści, które możesz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i zmieniać je w trakcie korzystania z rachunku (m.in. 1% moneyback za płatności telefonem czy 1% do 20 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym).

Warto rozważyć. Powodzenia!

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Z nami najlepiej" - edycja 6

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.