Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 10 000 zł do wygrania w konkursie Kantoru Walutowego Alior Banku.

Nawet 600 zł z kartą kredytową Mastercard OK! Alior Banku: 300 zł na start w formie Multivouchera + 300 zł moneyback rocznie

Nawet 600 zł z kartą kredytową Mastercard OK! Alior Banku: 300 zł na start w formie Multivouchera + 300 zł moneyback rocznie
Źródło: najlepszekonto.pl

Banki zarabiają między innymi na opłatach interchange, które otrzymują od organizacji płatniczych za transakcje zrealizowane wydanymi przez siebie kartami. Dążą więc do przekonania posiadaczy ich „debetówek” i „kredytówek” do jak najczęstszego korzystania właśnie z nich. Doskonałym sposobem na to jest zapewnienie zwrotu części wydatków poczynionych daną kartą. Moneyback na ogół jest określany jako pewien procent kwoty płatności dokonanych w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub tylko w miejscu z określonej kategorii (np. sport, kino, gastronomia) identyfikowanej kodem MCC.

Tego typu zasada dotyczy m.in. karty kredytowej Mastercard OK! z oferty Alior Banku. Do związanych z nią bonusów wrócimy za chwilę, a teraz skupmy się na regułach bezterminowej promocji  „300 zł na start z kartą kredytową”. W jej ramach możesz zyskać 300 zł premii powitalnej w postaci e-kodu, który będziesz mógł wymienić na elektroniczny bon do wybranego sklepu na platformie multivoucher.pl

Uczestnicy promocji

W akcji mogą uczestniczyć osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które w ciągu 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o kartę kredytową Mastercard OK! nie posiadały w Aliorze żadnej „kredytówki”. Oczywiście trzeba się liczyć z badaniem zdolności kredytowej i od jego wyniku uzależnione jest określenie przez bank limitu karty oraz podpisanie umowy.

Promocja nie ma określonego czasu trwania. Oznacza to, że bank może ją zakończyć w każdej chwili, zawiadamiając o tym z 7-dniowym wyprzedzeniem na swojej stronie internetowej.

3 miesiące aktywności

Droga po premię powitalną przedstawia się następująco:

Krok 1
Krok 1

Złóż wniosek o kartę kredytową Mastercard Ok! z minimalnym limitem 2000 zł i zawrzyj z bankiem stosowną umowę.

Krok 2
Krok 2

W każdym z 3 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych po wydaniu karty:

  • dokonaj „kredytówką” płatności na min. 600 zł;
  • choć raz zaloguj się do aplikacji mobilnej.
Nagroda
Nagroda

Nagrodę otrzymasz w formie wiadomości SMS na numer telefonu komórkowego podany bankowi najpóźniej ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po zakończeniu wymaganego okresu aktywności. Przekazany Ci kod będziesz mógł wymienić na voucher do wybranego sklepu na platformie multivoucher.pl.

Rozważmy to na przykładzie: umowę podpisujesz w lipcu, w sierpniu, wrześniu i październiku realizujesz płatności i logujesz się do aplikacji, nagrodę odbierasz w listopadzie.

Do chwili otrzymania premii nie możesz zrezygnować z karty.

Zwracamy uwagę na zapis w regulaminie, że jeśli nie podasz bankowi aktualnego numeru telefonu minimum miesiąc przed przekazaniem nagrody, to ją stracisz. Wynika z tego, że ewentualnej zmiany numeru musisz dokonać wcześniej.

Do limitu wymaganych transakcji nie wchodzą bezgotówkowe przelewy z rachunku „kredytówki”.

Nagroda zwolniona jest podatku dochodowego od osób fizycznych, nie musisz jej wykazywać w rocznym zeznaniu podatkowym.

1% moneyback, czyli 300 zł w ciągu roku

Niezależnie od 300 zł na start w ramach opisywanej promocji, korzystając z karty Mastercard OK! możesz odzyskać w ciągu roku 300 zł (maksymalnie 75 zł co kwartał) za zakupy w wybranych punktach handlowo-usługowych. W ofercie standardowej bank zwraca 1% kwot wydanych w sklepach odzieżowych, papierniczych, księgarniach, sklepach AGD, RTV i komputerowych, a także w kinach, teatrach, restauracjach, hotelach, biurach podróży, na kolei oraz w salonach piękności i fryzjerskich.

Karta kredytowa Mastercard OK!

Warunki promocji są równoznaczne z zasadami uniknięcia miesięcznej opłaty za kartę. Uczestnicząc w tej akcji, zapewne przyzwyczaisz się do ich spełniania, dzięki czemu nie będziesz później ponosił dodatkowych kosztów.

Indywidualna ocena

Propozycja Alior Banku wygląda interesująco. Jedyny mankament, jaki dostrzegamy, to dość wysoki limit wydatków miesięcznych (600 zł) warunkujący zdobycie premii. Jeśli masz inne karty z określonymi warunkami bezpłatności, może być Ci trudno spełnić wymagania wszystkich banków i konieczne będzie rozważenie rezygnacji choć z jednego „plastiku”.

Pamiętaj, że korzystanie z karty kredytowej Mastercard OK! na co dzień będzie Ci przynosiło 1% zwrotu wydatków w określonych miejscach, maksymalnie 75 zł/kwartał, czyli nawet 300 zł w roku.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "300 zł premii na start z kartą kredytową"

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.