Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Łatwe i szybkie 30 zł za otwarcie DARMOWEGO konta osobistego w Aion Banku

Łatwe i szybkie 30 zł za otwarcie DARMOWEGO konta osobistego w Aion Banku
Źródło: najlepszekonto.pl

Aion Bank jest instytucją w pełni cyfrową, to znaczy nie posiada oddziałów stacjonarnych. Jego obecna oferta bazuje na 3 pakietach usług (zwanych planami), które różnią się dostępnymi w ich ramach produktami i związanymi z nimi funkcjonalnościami.

Magnesem, który przyciągnął do banku licznych klientów, było przede wszystkim atrakcyjne oprocentowanie zdeponowanych w nim środków oraz ciekawe oferty inwestycyjne i walutowe. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na uwagę. W każdym planie Aion Bank udostępnia darmowe konta walutowe w PLN, EUR, USD, GBP i CHF, kartę z korzystnymi przewalutowaniami oraz wymianę walut po świetnym kursie międzybankowym (bez ograniczeń dotyczących kwot, częstotliwości czy liczby transakcji).

Aion najwyraźniej nie zamierza spoczywać na laurach i chce walczyć o kolejnych klientów. Proponuje nagrodę – 30 zł – za skorzystanie z podstawowego planu Light. Zacznijmy więc nieco nietypowo, czyli od przedstawienia tego produktu.

Darmowy Plan Light

W ramach tego pakietu bank oferuje bezpłatne rachunki bieżące i związane z nimi usługi płatnicze, przede wszystkim karty (wirtualne – darmowe i fizyczne – płatne), kredyty w ramach konta i ratalne oraz promocyjnie oprocentowany rachunek oszczędnościowy. Co warte podkreślenia, pakiet walutowy jest również dostępny w darmowym planie i to w pełnej wersji – bez żadnych ograniczeń.

Zasady uczestnictwa

W promocji mogą wziąć udział osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które nawiążą współpracę z Aion Bankiem w trakcie trwania tej bezterminowej oferty i wybiorą plan Light.

Jest to propozycja tylko dla nowych klientów. Rezygnacja z dotychczasowej współpracy z Aionem, by otworzyć konto ponownie w ramach tej promocji, nie daje prawa do nagrody.

30 zł na wyciągnięcie ręki

Zdobycie premii powitalnej jest banalnie proste.

Krok 1
Krok 1

Załóż konto wraz z kartą na stronie Aion Banku, wybierając plan Light.

Premię otrzymasz pod warunkiem, że we wniosku o konto wpiszesz kod NAJLEPSZEFREE (miejsce na jego podanie znajduje się pod koniec formularza, na etapie wyboru planu cenowego).

Informacja
Informacja

Uwaga: nie musisz zamawiać karty fizycznej, która kosztuje 11,99 zł. Możesz zdecydować się na bezpłatną kartę wirtualną. Podpinając ją do Google Pay lub Apple Pay, będziesz mógł nią płacić także w sklepach stacjonarnych.

Krok 2
Krok 2

Zasil swoje konto w Aion Banku dowolną kwotą i w ciągu 30 dni od założenia rachunku zrealizuj choć jedną transakcję bezgotówkową kartą, kwota nie ma znaczenia.

Nagroda
Nagroda

Bonus, czyli 30 zł, trafi na Twoje konto w Aion Banku w ciągu 7 dni roboczych od daty wykonania płatności.

Prawda, że łatwe? I na dodatek nie musisz się martwić podatkiem dochodowym od nagrody, gdyż tego typu dochody są z niego zwolnione.

Spróbować?

Być może zastanawiasz się, czy warto skorzystać z tej oferty, skoro premia to tylko 30 zł, a w innych promocjach bankowych bonusy są w wysokości kilkuset złotych. Premia nie jest faktycznie zbyt wysoka, ale nie wymaga za to wielkiej aktywności. Na dodatek będzie wypłacona wkrótce po spełnieniu wymagań.

Warto jednak się zastanowić nad skorzystaniem z jednego wyższych (i płatnych) planów. Taki krok pozwoli Ci uzyskać m.in. wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Jeśli posiadasz większą kwotę oszczędności, różnice w uzyskanych odsetkach będą znaczące. Szczegółowe porównanie poszczególnych pakietów zawarliśmy w tekście poświęconym debiutowi Aion Banku w Polsce, w którym znajdziesz m.in. nasze kody rabatowe na wypróbowanie tych planów bez żadnych opłat przez 2 miesiące lub z opłatami obniżonymi o 50% przez pół roku. Poniżej krótkie podsumowanie najważniejszych różnic:

Kliknij, aby powiększyć
Tak więc na ofertę Aion Banku powinieneś patrzeć nie tylko przez pryzmat premii powitalnej (30 zł), ale szerzej, uwzględniając także propozycje oszczędnościowe, walutowe i inwestycyjne.

O banku

Aion Bank to w pełni cyfrowy bank komerycjny założony w Belgii na początku 2020 r. przez Wojciecha Sobieraja i działający w Polsce na podstawie licencji KNF. W ramach trzech różnych planów klienci mogą wybrać odpowiadające im usługi za jedną miesięczną opłatę.