Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Łatwe i szybkie 30 zł za otwarcie DARMOWEGO konta osobistego w Aion Banku (+1% dla oszczędności i korzystne przewalutowania)

Łatwe i szybkie 30 zł za otwarcie DARMOWEGO konta osobistego w Aion Banku (+1% dla oszczędności i korzystne przewalutowania)
Źródło: najlepszekonto.pl

Aion Bank jest instytucją w pełni cyfrową, to znaczy nie posiada oddziałów stacjonarnych. Jego obecna oferta bazuje na 3 pakietach usług (zwanych planami), które różnią się dostępnymi w ich ramach produktami i związanymi z nimi funkcjonalnościami.

Magnesem, który przyciągnął do banku licznych klientów, było przede wszystkim atrakcyjne oprocentowanie zdeponowanych w nim środków (maksymalnie 1,5% dla PLN) oraz ciekawe oferty inwestycyjne i walutowe. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na uwagę. W każdym planie Aion Bank udostępnia darmowe konta walutowe w PLN, EUR, USD, GBP i CHF, kartę z korzystnymi przewalutowaniami oraz wymianę walut po świetnym kursie międzybankowym (bez ograniczeń dotyczących kwot, częstotliwości czy liczby transakcji).

Aion najwyraźniej nie zamierza spoczywać na laurach i chce walczyć o kolejnych klientów. Właśnie zaproponował nagrodę – 30 zł – za skorzystanie z podstawowego planu Light. Zacznijmy więc nieco nietypowo, czyli od przedstawienia tego produktu.

Darmowy Plan Light

W ramach tego pakietu bank oferuje bezpłatne rachunki bieżące i związane z nimi usługi płatnicze, przede wszystkim karty (wirtualne – darmowe i fizyczne – płatne), kredyty w ramach konta i ratalne oraz rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 1% w ramach promocji. Co warte podkreślenia, pakiet walutowy jest również dostępny w darmowym planie i to w pełnej wersji – bez żadnych ograniczeń.

Zasady uczestnictwa

W promocji mogą wziąć udział osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które nawiążą współpracę z Aion Bankiem w trakcie trwania tej bezterminowej oferty i wybiorą plan Light.

Jest to propozycja tylko dla nowych klientów. Rezygnacja z dotychczasowej współpracy z Aionem, by otworzyć konto ponownie w ramach tej promocji, nie daje prawa do nagrody.

30 zł na wyciągnięcie ręki

Zdobycie premii powitalnej jest banalnie proste.

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2021 r. załóż konto wraz z kartą na stronie Aion Banku, wybierając plan Light.

Premię otrzymasz pod warunkiem, że we wniosku o konto wpiszesz kod NAJLEPSZEFREE (miejsce na jego podanie znajduje się pod koniec formularza, na etapie wyboru planu cenowego).

Informacja
Informacja

Uwaga: nie musisz zamawiać karty fizycznej, która kosztuje 11,99 zł. Możesz zdecydować się na bezpłatną kartę wirtualną. Podpinając ją do Google Pay lub Apple Pay, będziesz mógł nią płacić także w sklepach stacjonarnych.

Krok 2
Krok 2

Zasil swoje konto w Aion Banku dowolną kwotą i w ciągu 30 dni od założenia rachunku (jednak nie później niż 31 grudnia 2021 r.) zrealizuj choć jedną transakcję bezgotówkową kartą, kwota nie ma znaczenia.

Nagroda
Nagroda

Bonus, czyli 30 zł, trafi na Twoje konto w Aion Banku w ciągu 7 dni roboczych od daty wykonania płatności.

Prawda, że łatwe? I na dodatek nie musisz się martwić podatkiem dochodowym od nagrody, gdyż tego typu dochody są z niego zwolnione.

Spróbować?

Być może zastanawiasz się, czy warto skorzystać z tej oferty, skoro premia to tylko 30 zł, a w innych promocjach bankowych bonusy są w wysokości kilkuset złotych. Premia nie jest faktycznie zbyt wysoka, ale nie wymaga za to wielkiej aktywności. Na dodatek będzie wypłacona wkrótce po spełnieniu wymagań.

Warto jednak się zastanowić nad skorzystaniem z jednego wyższych (i płatnych) planów. Taki krok pozwoli Ci uzyskać m.in. wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (nawet 1,5% zamiast 1%). Jeśli posiadasz większą kwotę oszczędności, różnice w uzyskanych odsetkach będą znaczące. Szczegółowe porównanie poszczególnych pakietów zawarliśmy w tekście poświęconym debiutowi Aion Banku w Polsce, w którym znajdziesz m.in. nasze kody rabatowe na wypróbowanie tych planów bez żadnych opłat przez 2 miesiące lub z opłatami obniżonymi o 50% przez pół roku. Poniżej krótkie podsumowanie najważniejszych różnic:

Kliknij, aby powiększyć
Tak więc na ofertę Aion Banku powinieneś patrzeć nie tylko przez pryzmat premii powitalnej (30 zł), ale szerzej, uwzględniając także propozycje oszczędnościowe, walutowe i inwestycyjne.

Weź udział w promocji

O banku

Aion Bank to w pełni cyfrowy bank założony w Belgii na początku 2020 r. przez Wojciecha Sobieraja i działający w Polsce na podstawie licencji KNF. W ramach trzech różnych planów klienci mogą wybrać odpowiadające im usługi za jedną miesięczną opłatę.