Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Promocyjne 3% przez 4 miesiące na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole

Promocyjne 3% przez 4 miesiące na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
Spis treści

Ostatni okres nie był zbyt łaskawy dla oszczędzających, dlatego nowa propozycja Credit Agricole – choć obejmuje raczej niewielką kwotę – i tak jest warta rozważenia. Promocja na podwyższone oprocentowanie na poziomie 3% dotyczy środków do 30 tys. zł i obowiązuje przez 4 kolejne miesiące od momentu zawarcia umowy o konto.

Kto może, a kto nie może skorzystać z promocji?

Z oferty specjalnej "Na start” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które po 17 września 2019 r. otworzą w Credit Agricole rachunek osobisty (z wyłączeniem Pakietu Depozytowego, Podstawowego Rachunku Płatniczego i Podstawowego Rachunku Płatniczego dla Młodych), a następnie zawnioskują o Rachunek Oszczędzam.

Niestety, osoby, które założyły konto indywidualne w Credit Agricole przed wymienioną wyżej datą, nie będą mogły wziąć udziału w promocji. Nawet jeśli w okresie obowiązywania oferty specjalnej otworzą kolejny rachunek indywidualny i w jego ramach założą nowe konto oszczędnościowe, i tak zostaną wykluczone z akcji.

3% przez 4 miesiące, do 30 tys. zł

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Credit Agricole oferuje nowym klientom preferencyjne oprocentowanie w wysokości 3% w skali roku. Naliczane będzie ono przez 4 miesiące od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe i obejmie kwotę do 30 tys. zł. Kapitalizacja odsetek następuje co kwartał.

Po upływie 4 miesięcy obowiązywać będzie oprocentowanie zmienne w wysokości 0,14% lub 0,44% (to ostatnie oprocentowanie będzie można uzyskać w ramach kolejnej oferty specjalnej "Rachunek Oszczędzam - lojalni zyskują"). Takie same stawki (0,14% i 0,44%) będą dotyczyły środków wpłaconych jeszcze w okresie obowiązywania promocyjnych warunków konta, ale przekraczających wspomniany próg 30 tys. zł.

Niestety, na promocyjnych warunkach można otworzyć tylko jeden Rachunek Oszczędzam. Co prawda, jeśli będziesz chciał, możesz dodatkowo założyć cztery konta oszczędnościowe, jednak ich standardowe oprocentowanie jest tak mizerne, że chyba nie warto korzystać z takiej możliwości.

Otwarcie i prowadzenie Rachunku Oszczędzam jest całkowicie bezpłatne, podobnie jak pierwszy przelew w miesiącu. Jeśli jesteś posiadaczem Konta dla Ciebie GO! lub Konta dla Ciebie MOVE! za każdy kolejny zapłacisz 5 zł. Koszt kolejnych przelewów dla właścicieli Konta dla Ciebie oraz Konta dla Ciebie VIP wynosi 10 zł.

Dodatkowo 300 zł premii za Konto dla Ciebie

Warto opisać w kilku słowach sztandarowy rachunek osobisty w Credit Agricole. Konto dla Ciebie jest darmowe po spełnieniu prostych warunków. Wystarczy, że zapewnisz w danym miesiącu wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł oraz dokonasz przynajmniej jednej transakcji kartą lub Blikiem, a zyskasz zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku (standardowo wynosi ona 7 zł), obsługę karty (standardowo 9 zł) oraz za wypłatę gotówki z obcych bankomatów w Polsce (standardowo 5 zł).

Do tego zakładając konto w ramach aktualnej promocji będziesz mógł zgarnąć jeden z trzech bonusów: 100 lub 300 zł za przeniesienie wynagrodzenia, 5% zwrotu za opłacanie rachunków (max. 300 zł rocznie) albo premię 50% wartości transakcji w ramach CAsaver (max. 300 zł rocznie).

Na specjalne warunki mogą liczyć posiadacze konta w wersji VIP. Czekają na nich m.in. darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie, darmowe przelewy ekspresowe oraz zniżki w niemal 10 tys. sklepach w Klubie Rabatowym.

Wysokie oprocentowanie promocyjne, niskie standardowe

W sytuacji, gdy banki tną oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat, warto gruntownie przemyśleć najnowszą propozycję Credit Agricole. Atutem oferty jest całkiem niezłe oprocentowanie 3% (obowiązujące przez 4 miesiące i obejmujące kwoty do wysokości 30 tys. zł). Z drugiej strony oprocentowanie standardowe 0,14%, obowiązujące po okresie promocji (oraz dla kwot powyżej 30 tys. zł), jest – mówiąc delikatnie – mniej niż skromne.

Jak zwykle więc zachęcamy Cię do tego, byś trzymał rękę na pulsie, a w razie potrzeby zapoznał się z naszym rankingiem kont oszczędnościowych, który ułatwi Ci podjęcie świadomej decyzji.