Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończyła się 31 marca 2019 r. Aktualnie trwa jej kolejna odsłona. Szczegóły znajdziesz tutaj.

3% na Rachunku Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

3% na Rachunku Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi zachęca, by przenieść do niego swoje oszczędności i korzystać z ich wysokiego oprocentowania. Stawia jednak przy tym pewne warunki.

Przede wszystkim definiuje, że nowym klientem jest dla niego ten, kto od 1 kwietnia 2017 r. do 31 grudnia 2018 r. nie posiadał w T-Mobile Usługi Bankowe podpisanej umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Niewiele trzeba, by zyskać

Oto, co trzeba zrobić, by cieszyć się z wyższego oprocentowania:

  1. Załóż konto osobiste w wersji Freemium lub . Musi się to stać przed otwarciem Rachunku Oszczędnościowego. Najprościej zrobić to na stronie internetowej banku.
  2. Do 31 marca 2019 r. załóż Rachunek Oszczędnościowy i wpłać na niego środki.

3% przez 3 miesiące, potem może być 1,5%

Przez 92 dni od założenia Rachunku Oszczędnościowego zdeponowane na nim środki – do kwoty 50 000 zł - będą oprocentowane na 3% w skali roku. Oprocentowanie depozytów powyżej tej granicy wynosi aktualnie 1,05% w skali roku.

Po 3 miesiącach masz szansę utrzymać do 30 czerwca 2019 r. akceptowalne (jak na dzisiejsze standardy) oprocentowanie. Może ono wynieść 1,5% jeśli w poprzednim miesiącu na Twoim koncie osobistym bank odnotuje wpływ z tytułu wynagrodzenia od pracodawcy, stypendium z uczelni wyższej, renty lub emerytury z ZUS.

Gdyby tak się nie stało, Twoje pieniądze będą oprocentowane „standardowo”, czyli WIBID 1M – 0,4 p.p., co aktualnie oznacza poziom 1,05% w skali roku.

Koniecznie musisz to wiedzieć

Zauważ, że Rachunek Oszczędnościowy możesz założyć dopiero po podpisaniu umowy o konto osobiste. W przypadku umów zawieranych przez kuriera, za dzień otwarcia ROR bank uznaje dzień przekazania wiadomości sms o jego uruchomieniu. Gdybyś zdecydował się na wariant otwarcia ROR-u z „potwierdzeniem umowy przelewem”, to decydujący będzie dzień przesłania przez bank wiadomości na adres e-mail z potwierdzeniem otwarcia konta.

Zwracamy też uwagę, że oprocentowanie obowiązuje od następnego dnia po założeniu Rachunku Oszczędnościowego, a nie od momentu pojawienia się na nim środków. W tej sytuacji wskazane jest otwarcie konta dopiero w chwili, gdy będziesz miał wolne środki do ulokowania.

Kolejna ważna rzecz - po okresie promocji oraz dla nadwyżek ponad 50 000 zł obowiązuje aktualnie oprocentowanie 1,05% w skali roku.

Konto Freemium kontra Konto Premium

Warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania na Rachunku Oszczędnościowym jest założenie konta osobistego. Można wybrać Konto Freemium lub Premium.

Darmowe Konto Freemium

Tego typu rachunek prowadzony jest całkowicie darmowy, bez żadnych warunków. Nic nie zapłacisz także za krajowe przelewy internetowe, za 3 pierwsze w miesiącu wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Twoja karta płatnicza też może być darmowa, o ile wykonasz nią w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe na min. 200 zł. Gdybyś nie wywiązał się z tego warunku, to bank pobierze 6 zł opłaty.

Więcej na temat Konta Freemium przeczytasz w naszej analizie, w której zamieściliśmy porównanie go z Kontem Premium.

Dla wymagających – Konto Premium

W wariancie Premium bank daje więcej – m.in. bezpłatne wszystkie wypłaty z bankomatów, ale i więcej wymaga. Do tego, by konto było prowadzone bezpłatnie, konieczne jest wydanie w danym miesiącu kartą płatniczą minimum 500 zł.

Więcej szczegółów znajdziesz w naszym prześwietleniu tego rachunku.

Dodatkowe bonusy

Warto wiedzieć, że będąc klientem T-Mobile usługi bankowe można korzystać z kilku ciekawych bonusów. Należą do nich 5% zwrotu za zakupy (maksymalnie 15 zł w miesiącu w wersji Freemium lub 25 zł/miesiąc w wersji Premium), 20% rabatu na doładowania telefonów w T-Mobile na kartę, Heyah oraz Mix oraz 50 zł za każdego skutecznie poleconego nowego klienta w ramach programu rekomendacyjnego.

Ciekawa oferta z pewnymi obostrzeniami

Propozycja 3% na Rachunku Oszczędnościowym przez 3 miesiące dla kwot do 50 000 zł brzmi kusząco. Trzeba jednak uważać, by nie próbować skorzystać z niej za szybko. Podkreślamy raz jeszcze, że otwarcie Rachunku Oszczędnościowego musi nastąpić dopiero po podpisaniu umowy konta osobistego. Potem już jest potrzebny pośpiech, bo podwyższone oprocentowanie Rachunku Oszczędnościowego trwa przez 92 dni od następnego dnia po jego otwarciu, a nie od chwili wpływu środków.

Trzymając się tych wytycznych, nie powinieneś mieć problemów ze skorzystaniem z tej promocji. Ciesząc z wyższego oprocentowania, skorzystaj też z moneybacku, by zmaksymalizować swoje zyski. Zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem kont oferujących zwrot części wydatków.