Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Obecnie trwa nowa odsłona tej promocji. Opisaliśmy ją w tym tekście.

Ponownie 3% na Rachunku Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Ponownie 3% na Rachunku Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe

Propozycja T-Mobile Usługi Bankowe, by przenieść do niego swoje oszczędności i korzystać z wysokiego oprocentowania Rachunku Oszczędnościowego, brzmi interesująco, ale obwarowana jest pewnymi warunkami.

Dotyczą one przede wszystkim definicji pojęcia "nowy klient". Bank uznaje, że jest nim ten, kto od 1 kwietnia 2017 r. do 31 marca 2019 r. nie posiadał w T-Mobile Usługi Bankowe podpisanej umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Niewiele trzeba, by zyskać

Oto, co trzeba zrobić, by cieszyć się z wyższego oprocentowania:

  1. Załóż konto osobiste w wersji lub . Musi się to stać przed otwarciem Rachunku Oszczędnościowego. Najprościej zrobić to na stronie internetowej banku.
  2. Do 30 czerwca 2019 r. załóż Rachunek Oszczędnościowy i wpłać na niego środki.

Bardzo ważne informacje

Zwróć uwagę, że Rachunek Oszczędnościowy możesz założyć dopiero po podpisaniu umowy o konto osobiste. W przypadku umów zawieranych przez kuriera, za dzień otwarcia ROR bank uznaje dzień przekazania wiadomości sms o jego uruchomieniu. Gdybyś zdecydował się na wariant otwarcia ROR-u z „potwierdzeniem umowy przelewem”, to decydujący będzie dzień przesłania przez bank wiadomości na adres e-mail z potwierdzeniem otwarcia konta.

Kolejna istotna rzecz, o której musisz pamiętać - oprocentowanie obowiązuje od następnego dnia po założeniu Rachunku Oszczędnościowego, a nie od momentu pojawienia się na nim środków. W tej sytuacji wskazane jest otwarcie konta dopiero w chwili, gdy będziesz miał wolne środki do ulokowania.

Na koniec jeszcze informacja, że po okresie promocji oraz dla nadwyżek ponad 50 000 zł obowiązuje oprocentowanie równe WIBID 1M – 0,4 p.p. (aktualnie to 1,04% w skali roku).

Konto Freemium kontra Konto Premium

Warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania na Rachunku Oszczędnościowym jest założenie konta osobistego. Można wybrać Konto Freemium lub Premium.

Darmowe Konto Freemium

Tego typu rachunek jest całkowicie darmowy, bez żadnych warunków. Nic nie kosztują także za krajowe przelewy internetowe, 3 pierwsze w miesiącu wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Każda kolejna wiąże się z opłatą 6 zł.

Twoja karta płatnicza też może być darmowa, o ile wykonasz nią w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe na min. 200 zł. Gdybyś nie wywiązał się z tego warunku, to bank pobierze 6 zł opłaty.

Więcej na temat Konta Freemium przeczytasz w naszej analizie, w której zamieściliśmy porównanie go z Kontem Premium.

Dla wymagających – Konto Premium

W wariancie Premium bank daje więcej – m.in. bezpłatne wszystkie wypłaty z bankomatów, ale i więcej wymaga. Do tego, by konto było prowadzone bezpłatnie, konieczne jest wydanie w danym miesiącu kartą płatniczą minimum 500 zł. Gdybyś nie spełnił tego warunku, to bank pobierze 18,90 zł.

Więcej szczegółów znajdziesz w naszym prześwietleniu tego rachunku.

Dodatkowe bonusy

Warto wiedzieć, że klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogą korzystać z kilku ciekawych bonusów. Należą do nich 5% zwrotu za zakupy (maksymalnie 15 zł w miesiącu w wersji Freemium lub 25 zł/miesiąc w wersji Premium), 20% rabatu na doładowania telefonów w T-Mobile na kartę, Heyah oraz Mix oraz 50 zł za każdego skutecznie poleconego nowego klienta w ramach programu rekomendacyjnego.

Ciekawa oferta godna rozważenia

Patrząc na obecną sytuację na rynku lokat i kont oszczędnościowych, trzeba przyznać, że 3% na Rachunku Oszczędnościowym przez 3 miesiące dla kwot do 50 000 zł brzmi zachęcająco. Szkoda, że do skorzystania z niej konieczne jest założenie także rachunku osobistego.

Przypominamy, że decydując się na propozycję T-Mobile Usługi bankowe, trzeba działać rozważnie - najpierw założyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, a dopiero po otrzymaniu z banku potwierdzenia o jego uruchomieniu, przystąpić do zakładania Rachunku Oszczędnościowego. Z tym też nie należy się spieszyć, bo podwyższone oprocentowanie naliczane jest od chwili jego otwarcia, a nie wpływu środków.

Kierując się powyższymi wytycznymi, nie powinieneś mieć problemów ze spełnieniem warunków tej promocji. Ciesząc z wyższego oprocentowania, skorzystaj też z moneybacku, by zmaksymalizować swoje zyski. Gdybyś chciał poznać inne rachunki oferujące zwrot części wydatków, zachęcamy do zajrzenia do naszego rankingu kont z moneybackiem.