Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

3% do 50 000 zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)

3% do 50 000 zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)
Spis treści

Za nami kolejne podwyżki stóp procentowych NBP, a oszczędzający mają coraz więcej powodów do radości. W ostatnich dniach kilka dużych banków odnowiło swoje oferty promocyjne kont oszczędnościowych na lepszych warunkach, a obecnie do ich grona dołączył Santander Consumer Bank Polska. W nowej edycji akcji „Zyskaj z nami z nowymi środkami” Twoje oszczędności mogą "pracować" na 3% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł.

Promocja dla nowych środków

Bank nie stawia przed oszczędzającymi praktycznie żadnych ograniczeń. Uczestnikiem promocji może być osoba z pełną zdolnością do czynności prawnych, która wpłaci na rachunek oszczędnościowy nowe środki.

Co to oznacza?

Tyle, że podwyższonym oprocentowaniem w wysokości 3% będą objęte kwoty stanowiące nadwyżkę nad saldem początkowym na rachunku oszczędnościowym i lokatach klienta w banku ustalonym na 26 kwietnia 2022 r. Dla przykładu, jeśli w tym dniu miałeś zerowe saldo na koncie oszczędnościowym i lokatach w Santander Consumer Banku, to wszystko, co wpłacisz na rachunek, będzie uznawane za nowe środki.

Promocja „Zyskaj z nami z nowymi środkami” obowiązuje do 30 lipca 2022 r. Im szybciej wpłacisz pieniądze, tym dłużej będą one efektywniej pracowały.

Ile wynosi oprocentowanie standardowe?

Nadwyżka nowych środków ponad 50 000 zł objęta jest stawką 1,95% do 200 tys. zł i 2,0% powyżej 200 tys. zł.

Środki niespełniające kryterium nowych zostaną objęte oprocentowaniem standardowym, którego wysokość uzależniona jest od kwoty znajdującej się na rachunku:

  • do 50 000 zł włącznie – 1,90%
  • powyżej 50 000 zł do 200 000 zł włącznie – 1,95%
  • powyżej 200 000 zł – 2%

Powiedzmy szczerze - choć bank podwyższył standardowe oprocentowanie i nie jest już ono tak dramatycznie niskie, jak jeszcze kilka miesięcy temu, niemniej trudno je uznać za szczególnie atrakcyjne.

Darmowy rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Rachunek oszczędnościowy możesz wygodnie otworzyć za darmo przez Internet z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku, o ile nie było ono otwarte w 100% zdalnie.

Ważne: przed wykonaniem przelewu weryfikacyjnego upewnij się, że dane osobowe i adresowe przekazywane w ramach przelewu z Twojego konta w innym banku są zgodne z danymi podanymi w formularzu otwarcia rachunku w Santander Consumer Banku!

Proces jest szybki i łatwy, całość nie powinna zająć dłużej niż 15 minut.

Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wykonywanie nielimitowanej liczby przelewów (możesz je realizować tylko na tzw. rachunek powiązany w innym banku), dzięki czemu masz swobodę dysponowania swoimi pieniędzmi.

A co z kontem osobistym? W przypadku tej oferty nie ma wymogu jego zakładania.

3% to całkiem atrakcyjna oferta

W porównaniu ze stawkami, które na rynku obowiązywały jeszcze 2-3 miesiące temu, 3% w skali roku należy uznać za duży krok naprzód. Szkoda tylko, że promocyjnym oprocentowaniem została objęta dość niewielka kwota.

Z drugiej strony jeśli akurat nie możesz skorzystać z innych propozycji ze względu na karencję czy datę nowych środków, to warto przerzucić oszczędności do Santander Consumer Banku, by tu poczekały do chwili, aż będziesz mógł skorzystać z lepszych warunków w innych bankach.

Mocną stroną tej oferty jest także brak wymogu posiadania konta osobistego i bezpłatne przelewy (bez limitu!), co obecnie jest wręcz niespotykane.

Załóż Rachunek Oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Zyskaj z nami z nowymi środkami - edycja 2"