Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Akcja została zakończona 18 sierpnia 2019 r. Obecnie trwa 23. edycja promocji na Koncie Oszczędnościowym. Szczegóły sprawdzisz tutaj

3% do 200 tys. zł dla „nowych środków” na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

3% do 200 tys. zł dla „nowych środków” na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Tegoroczne lato to trudne chwile dla osób, którym udało się zgromadzić kilkusettysięczne oszczędności. Kolejne banki nie tylko tną promocyjne oprocentowanie depozytów, ale i obniżają maksymalne kwoty, które mogą być nim objęte. Trzeba więc aktywnie poszukiwać najlepszych ofert i łapać każdą nadarzającą się okazję.

Oto jedna z nich, od Getin Banku. Podpowiadamy od razu, że równolegle trwa inna akcja - „Bonus za aktywność”, w której przez rok możesz zyskać 3,5% dla kwot do 10 tys. zł. Szczegóły znajdziesz w tym tekście.

Kto może skorzystać z tej oferty?

Do 22. edycji oferty „Na nowe środki” możesz przystąpić do 18 sierpnia 2019 r. Nie ma znaczenia, czy jesteś nowym, czy obecnym klientem. Decydujące jest posiadanie konta osobistego wraz z rachunkiem oszczędnościowym (możesz to zrobić pod tym adresem) i wpłacenie na nie „nowych środków".

Istotne ograniczenie dotyczy uczestników poprzednich edycji promocji "na nowe środki". W jej najnowszej odsłonie nie mogą wziąć udziału Ci, którym w okresie 22 lipca - 18 sierpnia 2019 r. zakończyło się/ zakończy podwyższone oprocentowanie uzyskane w ramach wcześniejszych edycji.

Uwaga: musisz mieć wyrażone zgody marketingowe i nie odwołać ich w trakcie trwania oferty (przez 122 dni), inaczej bank przestanie naliczać Ci podwyższone oprocentowanie!

Podstawowe informacje o ofercie „Na nowe środki”

Tym razem Getin Bank zastosował dwa warianty oprocentowania. Pierwszy to 3% w skali roku dla kwot poniżej 200 tys. zł, drugi – 2% dla sum od 200 tys. zł do 400 tys. zł. Od tej kwoty zdeponowane środki objęte są oprocentowaniem standardowym wynikającym z aktualnej tabeli oprocentowania.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 122 dni od wpływu „nowych środków” na Konto Oszczędnościowe.

Z promocyjnych warunków możesz skorzystać tylko raz. Rachunek oszczędnościowy objęty ofertą specjalną może być prowadzony tylko jako konto indywidualne.

Jak definiowane są „nowe środki”?

Jak wspomnieliśmy, promocyjnym oprocentowaniem mogą być objęte tylko „nowe środki”. Bank określa je jako nadwyżkę ponad saldem Konta Oszczędnościowego oraz salda produktów depozytowych (czyli rachunków oszczędnościowych, lokat, rachunków przejściowych oraz kont IKE, których klient jest posiadaczem i współposiadaczem) na dzień 15 lipca 2019 r.

Regulamin oferty znajdziesz tutaj.

Mija 122 dni i co dalej?

Po upływie 122, czyli okresu, w którym obowiązuje oferta specjalna, oprocentowanie Konta Oszczędnościowego wróci do poziomu standardowego i wyniesie od 0,85% do 1,25% w skali roku (wyższe oprocentowanie dotyczy tylko nadwyżek ponad określoną kwotę).

Nie są to atrakcyjne stawki, na rynku można znaleźć ciekawsze oferty. Warto zatem zastanowić się nad przeniesieniem środków do innego banku. W podjęciu decyzji pomocny może być nasz ranking kont oszczędnościowych. Pamiętaj jednak, że wciąż możesz korzystać z równoległej oferty „Bonus za aktywność”, jednak tylko dla kwot do 10 tys. zł.

Pakiet Konto Proste Zasady + Konto Oszczędnościowe = wyższe oprocentowanie

Taki zestaw produktów w Getin Banku to nie tylko wygodne i nowoczesne konto osobiste, ale także szansa na wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym.

Konto Proste Zasady prowadzone jest prawie bezpłatnie - prawie, bo choć bank pobiera 8 zł za jego prowadzenie, to możesz uniknąć tej opłaty, dokonując tylko jednej transakcji kartą lub Blikiem. Do tego nie zapłacisz ani za obsługę „plastiku”, ani za wypłaty z bankomatów w kraju, a w ramach rachunku możesz polecać usługi Getin Banku znajomym i zyskać nawet 500 zł premii!

Konto Oszczędnościowe, na którym możesz zyskać w ramach omawianej promocji 3,0% dla „nowych środków”, oferowane jest klientom bezpłatnie. Nie zapłacisz za pierwszy przelew (lub wypłatę) w miesiącu, a każda kolejna operacja będzie Cię kosztować 9 zł. Więcej o tym rachunku znajdziesz w naszej analizie.

Nadal bardzo atrakcyjna oferta

Kolejna odsłona promocji „Na nowe środki” przyniosła obniżenie do 2% promocyjnego oprocentowania dla kwot z przedziału 200 tys. zł - 400 tys. zł. To kiepska wiadomość dla posiadaczy oszczędności w takiej wysokości, ale trzeba się pogodzić z faktem, że ulokowanie w najbliższych tygodniach kilkuset tysięcy na wysoki procent nie będzie możliwe. Jedyne wyjście to aktywne poszukiwanie ofert w różnych bankach, lokowanie mniejszych sum w kilku instytucjach. Służymy pomocą w tych dość uciążliwych i pracochłonnych działaniach. W naszym rankingu kont oszczędnościowych i zestawieniu najlepszych lokat bankowych znajdziesz propozycje wielu banków, co z pewnością pomoże Ci w wyborze najlepszej dla siebie oferty.

Wypada jednak pochwalić Getin Bank za cykliczność promocyjnej oferty i jasne zasady. Cieszy, że dla kwot do 200 tys. zł utrzymano 3% w skali roku, co jest jedną z najwyższych propozycji dostępnych obecnie na rynku.