Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

3% na 4 miesiące na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku w promocji "na nowe środki"

W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.

3% na 4 miesiące na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku w promocji

Getin Bank niestrudzenie zabiega o depozyty zarówno nowych, jak i obecnych klientów. To już 21. edycja oferty "Na Nowe Środki", tym razem z oprocentowaniem 3,0%, i możesz do niej przystąpić do 21 lipca 2019 r.

Równolegle trwa również promocja "Bonus za aktywność", w której przez rok możesz zyskać 3,5% dla kwot do 10 tys. zł - szczegóły znajdziesz w tym tekście.

Kilka podstawowych informacji

W ramach oferty specjalnej "Na nowe środki" otrzymasz oprocentowanie w wysokości 3,0% w skali roku. Taka stawka będzie obowiązywać przez 122 dni od wpływu "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe.

Maksymalna kwota objęta wyższym oprocentowaniem wynosi 400 tys. zł.

Z promocyjnych warunków możesz skorzystać tylko raz. Rachunek oszczędnościowy objęty ofertą specjalną może być prowadzony tylko jako konto indywidualne.

Czy możesz skorzystać z oferty? 

Odpowiadamy: tak! Getin Bank nie stawia tu ograniczeń ani nie ustala okresu karencji. Możesz być zarówno nowym, jak i obecnym klientem Getin Banku - wystarczy, że założysz konto osobiste wraz z rachunkiem oszczędnościowym (możesz to zrobić pod tym adresem) i wpłacisz na nie "nowe środki".

Uwaga: musisz mieć również wyrażone zgody marketingowe i nie odwołać ich w trakcie trwania oferty (przez 122 dni), inaczej bank przestanie naliczać Ci podwyższone oprocentowanie!

Jak definiowane są “nowe środki”? 

Tak naprawdę jedynym warunkiem oferty Getin Banku jest wpłata "nowych środków". Bank określa je jako nadwyżkę ponad saldem Konta Oszczędnościowego oraz salda produktów depozytowych (czyli rachunków oszczędnościowych, lokat, rachunków przejściowych oraz kont IKE, których klient jest posiadaczem i współposiadaczem) na dzień 11 czerwca 2019 r.

Ta definicja brzmi nieco skomplikowanie, posłużmy się zatem przykładem. Jeśli 11 czerwca na koncie oszczędnościowym i lokacie w Getin Banku miałeś łącznie 20 tys. zł, a 17 czerwca wpłacisz na rachunek oszczędnościowy 100 tys. zł, to oprocentowaniem 3,0% zostanie objęte jedynie 70 tys. zł (100 tys. zł - 20 tys. zł).

Regulamin 21. edycji oferty specjalnej „Na nowe środki” znajdziesz tutaj.

A kiedy minie okres wyższego oprocentowania...

Po upływie okresu oferty specjalnej - 122 dni - oprocentowanie Konta Oszczędnościowego wróci do poziomu standardowego i wyniesie od 0,85% do 1,25% w skali roku (wyższe oprocentowanie dotyczy tylko nadwyżek ponad określoną kwotę). Jak łatwo zauważyć, takie stawki nie należą do najwyższych na rynku, warto zatem zastanowić się nad przeniesieniem środków do innego banku - w tym pomocny może być nasz ranking kont oszczędnościowych. Pamiętaj jednak, że wciąż możesz korzystać z równoległej oferty "Bonus za aktywność", jednak tylko dla kwot do 10 tys. zł.

Pakiet Konto Proste Zasady + Konto Oszczędnościowe

Taki zestaw produktów w Getin Banku to nie tylko wygodne i nowoczesne konto osobiste, ale także szansa na wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym. Konto Proste Zasady prowadzone jest prawie bezpłatnie - prawie, bo choć bank pobiera 8 zł za jego prowadzenie, to możesz uniknąć tej opłaty, dokonując tylko jednej transakcji kartą lub Blikiem. Do tego nie zapłacisz ani za obsługę "plastiku", ani za wypłaty z bankomatów w kraju, a w ramach rachunku możesz polecać usługi Getin Banku znajomym i zyskać nawet 500 zł premii!

Konto Oszczędnościowe, na którym możesz zyskać 3,0% dla "nowych środków", oferowane jest klientom bezpłatnie. Nie zapłacisz za pierwszy przelew (lub wypłatę) w miesiącu, a każda kolejna operacja będzie Cię kosztować 9 zł. Więcej o tym rachunku znajdziesz w naszej analizie.

Oferta wciąż warta uwagi

Chociaż na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku można obecnie zyskać mniej niż ostatnio, to z naszej strony doceniamy cykliczność i przejrzystość tej oferty. 3,0% w skali roku to obecnie jedna z lepszych ofert na rynku, a i kwota maksymalna objęta takim oprocentowaniem jest wysoka. Jeśli masz taką możliwość i posiadasz wolne oszczędności, przemyśl tę propozycję i ciesz się wysokim oprocentowaniem; jeśli jednak oferta Getin Banku jest dla Ciebie niedostępna (bo np. nie masz "nowych środków"), zajrzyj do naszego rankingu kont oszczędnościowych i wybierz dla siebie inną ofertę.

Załóż Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,0%