Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Bank Pekao przedłuża promocję z 3% na Koncie Oszczędnościowym i Koncie Oszczędnościowym Premium

Bank Pekao przedłuża promocję z 3% na Koncie Oszczędnościowym i Koncie Oszczędnościowym Premium
Spis treści

Takie wiadomości lubimy. Już wydawało się, że wachlarz interesujących ofert oszczędnościowych na rynku będzie od listopada będzie nieco węższy, a tu niespodzianka – Pekao przedłużył promocję konta oszczędnościowego do 30 listopada 2018 r.

No dobrze, przyznajemy: podobnie bank postąpił już miesiąc temu, więc i tym razem mogliśmy mieć nadzieję na powtórzenie tego scenariusza. Nie jest to zatem aż tak wielkie zaskoczenie.

O co chodzi w promocji?

W każdym razie fakty są takie, że warunki oferty promocyjnej nie uległy zmianie. Z Konta Oszczędnościowego może skorzystać każda osoba pełnoletnia, która do 30 listopada 2018 r. otworzy jednocześnie Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe, a dodatkowo:

  • w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 r. nie posiadała w Banku Pekao żadnego rachunku LUB
  • co prawda posiadała we wskazanym okresie konto lub konta, ale suma średnich miesięcznych sald tych rachunków nie przekraczała 50 zł (lub równowartości tej kwoty w walucie obcej).

Osoby spełniające powyższe warunki mogą liczyć na atrakcyjne warunki korzystania z konta oszczędnościowego. Oprocentowanie 3% w skali roku obowiązuje przez 365 dni i obejmuje kwoty do 20 tys. zł. Środki powyżej tej kwoty oraz po upływie roku oprocentowane są na poziomie 0,7%.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Alternatywa: 3% do 100 tys. zł z Kontem Oszczędnościowym Premium

A może zależy Ci na objęciu promocyjnym oprocentowaniem wyższej kwoty? Dla takich klientów bank przygotował alternatywę w postaci Konta Oszczędnościowego Premium.

Różnice w tym przypadku są trzy. Po pierwsze, Konto Oszczędnościowe Premium można otworzyć wyłącznie wraz z Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiżowym (wyłączeni są nowi posadacze Konta Przekorzystnego). Po drugie, oprocentowanie 3% obowiązuje nie przez rok, a pół roku, za to z miesięczną kapitalizacją odsetek.

Po trzecie – i najważniejsze – promocyjne oprocentowanie obejmie środki w wysokości aż do 100 tys. zł.

Regulamin znajdziesz tutaj.

Co warto wiedzieć?

Jeszcze jedno: musisz się zdecydować. Pekao nie pozwala bowiem na łączenie obu ofert związanych z rachunkami oszczędnościowymi. Z oferty promocyjnej skorzystasz w oddziale lub w placówce partnerskiej.

Poza atrakcyjnym oprocentowaniem Konto Oszczędnościowe oferuje możliwość swobodnego wypłacania środków bez utraty dotychczas wypracowanych odsetek oraz darmowe przelewy na konto osobiste zlecone w bankowości mobilnej.

Kolejny miesiąc na skorzystanie z dobrej oferty

Przedłużenie promocji do 30 listopada sprawia, że kolejni nowi klienci Banku Pekao będą mieli możliwość skorzystania z naprawdę dobrej oferty Konta Oszczędnościowego 3%.

Kto wie, może bank „pójdzie za ciosem” i postąpi ponownie w grudniu? To możliwe, ale z całą pewnością nie warto ryzykować - lepiej już teraz rozważyć propozycję i podjąć decyzję o ewentualnym otwarciu konta.