Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

3% dla środków do 20 tys. zł przez okrągły rok na Koncie Oszczędnościowym w Pekao SA

3% dla środków do 20 tys. zł przez okrągły rok na Koncie Oszczędnościowym w Pekao SA
Spis treści

Konto Oszczędnościowe to nowy rachunek oszczędnościowy w ofercie Pekao SA. Trzeba przyznać, że bank – który dotąd raczej nie słynął z ciekawych produktów oszczędnościowych – tym razem się postarał i przygotował naprawdę atrakcyjny produkt.

Podwyższone oprocentowanie – 3% w skali roku dla kwot do 20 tys. i to przez 12 miesięcy – dla wielu osób może być atutem samym w sobie. Dodatkową wisienką na torcie mogą być też darmowe przelewy z Konta Oszczędnościowego na konto osobiste (pod warunkiem, że zostały zlecone w bankowości mobilnej).

Jeśli więc szukasz okazji do korzystnego ulokowania nadwyżki, warto byś przyjrzał się tej propozycji. Z oferty możesz skorzystać do 30 listopada 2018 r.

Kto może skorzystać z promocji?

Weź jednak pod uwagę, że aby cieszyć się wyższym zyskiem, będziesz musiał się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Po pierwsze - uczestnikami promocji mogą być wyłącznie osoby, które spełniają jeden z poniższych warunków:

  • w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 r. nie były związane z bankiem umową rachunku bankowego LUB
  • w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2018 r. posiadały w Pekao jeden lub więcej rachunków bankowych, jednak suma średnich miesięcznych sald tych rachunków wynosiła od 0 do 50 zł (w przypadku kont prowadzonych w walutach obcych bank przelicza saldo na złotówki po średnim kursie NBP z dnia ustalania salda).

Pamiętaj też, że z promocyjnego oprocentowania może skorzystać jedynie osoba, która jest posiadaczem lub współposiadaczem konta osobistego w banku. W grę wchodzą następujące rachunki: Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe.

Uwaga: aktualnie trwa promocja Konta Przekorzystnego w której można zyskać 100 zł premii za otwarcie i aktywność na rachunku oraz nawet 150 zł za aktywację, korzystanie i polecanie aplikacji PeoPay.

Parametry Konta Oszczędnościowego

Nadszedł czas, aby przyjrzeć się wszystkim najważniejszym parametrom i opłatom związanym z nowym Kontem Oszczędnościowym.

Jak już stwierdziliśmy, głównym atutem tego rachunku jest wysokie oprocentowanie – 3% w skali roku. Promocyjna stawka przysługuje przez 12 miesięcy, liczonych od dnia zawarcia umowy rachunku i obejmuje środki do 20 tys. zł, natomiast w przypadku nadwyżki ponad tę kwotę spada do 0,70%.

Pozostałe podstawowe koszty prezentują się następująco:

  • 0 zł za prowadzenie konta,
  • 0 zł za przelewy z Konta Oszczędnościowego na konto osobiste zlecone w bankowości mobilnej, zlecone w inny sposób - 7 zł za przelew,
  • możliwość wypłacania środków z rachunku bez utraty naliczonych odsetek.
  • nieograniczona liczba przelewów na rachunek i wypłat z niego.

Zgodnie z regulaminem po upływie okresu trwania promocji środki na Koncie Oszczędnościowym będą oprocentowane wg stawek zgodnych z obowiązującą wówczas umową tego rachunku.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Promocyjne Konto Oszczędnościowe będziesz mógł założyć wyłącznie w oddziałach własnych banku i placówkach partnerskich. Możesz otworzyć tylko jedno Konto Oszczędnościowe - pojedynczo lub wspólnie (z drugim posiadaczem wspólnego konta osobistego).

W tym miejscu zapoznasz się z regulaminem promocji oraz pełną tabelą opłat i prowizji.

Konto Przekorzystne – garść informacji

Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania Konta Oszczędnościowego, musisz również posiadać (lub założyć) w banku konto osobiste. Naszym zdaniem, dobrym wyborem będzie Konto Przekorzystne ze względu na uniwersalność tej oferty. Rachunek może zaspokoić oczekiwania różnych grup klientów: zarówno miłośników płatności mobilnych, jak i osób często podróżujących za granicę czy umiarkowanie aktywnie korzystających z konta.

Jeśli nie skończyłeś jeszcze 26 roku życia, rachunek będzie dla Ciebie praktycznie darmowy – nie zapłacisz ani grosza za prowadzenie konta i obsługę karty oraz wypłaty z zagranicznych i krajowych bankomatów. Z kolei starsi posiadacze Konta Przekorzystego mogą w łatwy sposób zapewnić sobie zwolnienie z najważniejszych opłat. Wystarczy, że zapewnią wpływ na rachunek w wysokości 500 zł (z tytułu wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń) oraz przeprowadzą jedną transakcję bezgotówkową kartą lub wykonają płatność PeoPay, a bank zrezygnuje z prowizji za prowadzenie rachunku (6 zł) i obsługę karty (3 zł).

Dużym atutem Konta Przekorzystnego jest bez wątpienia karta wielowalutowa. Dzięki niej będziesz mógł płacić oraz wypłacać gotówkę w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich bez opłaty za przewalutowanie.

Na podkreślenie zasługuje też aplikacja mobilna Pekao – PeoPay, oferująca płatności zbliżeniowe telefonem w technologii HCE. Pozostałe funkcje aplikacji to m.in. możliwość dokonywania transakcji Blik i szybkich przelewów na numer telefonu innych użytkowników PeoPay oraz płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR. Dodatkowo posiadacze iPhone'ów mogą płacić zbliżeniowo telefonem przez Apple Pay (niestety, bank na razie nie oferuje płatności Google Pay).

Dokładną analizę Konta Przekorzystnego znajdziesz tutaj. Wniosek o ten rachunek możesz złożyć na .

3% na Koncie Oszczędnościowym Premium dla klientów Bankowości Osobistej

Posiadacze Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego mogą skorzystać z jeszcze jednej ciekawej propozycji - Konta Oszczędnościowego Premium. Rachunek objęty jest odrębną promocją, w której możesz zyskać 3% w skali roku dla środków do 100 tys. przez 6 miesięcy od momentu założenia konta. Oferta obowiązuje do 30 listopada 2018 r.

Pamiętaj jednak, że również w tej akcji obowiązują pewne wykluczenia. Uczestnikami promocji mogą być wyłącznie osoby, które przez ostatnie pół roku nie miały otwartych w banku żadnych rachunków (np. ROR-u, konta walutowego lub oszczędnościowego) LUB też miały, lecz korzystały z nich w bardzo ograniczonym zakresie (na tyle ograniczonym, że suma średnich miesięcznych sald tych produktów była równa lub mniejsza niż 50 zł).

Konto Oszczędnościowe Premium prowadzone jest bezpłatnie. Pozostałe istotne parametry rachunku przedstawiają się następująco:

  • możliwość wypłacania środków z rachunku bez utraty naliczonych odsetek,
  • wpłaty i wypłaty w dowolnych kwotach i terminach (wyłącznie przez rachunek osobisty),
  • 0 zł za przelewy z Konta Oszczędnościowego na konto osobiste zlecone w bankowości mobilnej, zlecone w inny sposób - 7 zł za przelew;
  • miesięczna kapitalizacja odsetek.

Niestety, możesz otworzyć tylko jeden rachunek – sam lub ze współposiadaczem konta osobistego. Pamiętaj też, że zgodnie z regulaminem ta promocja "nie łączy się z innymi promocjami i ofertami specjalnymi Banku dotyczącymi rachunków oszczędnościowych”. Oznacza to, że będziesz mógł otworzyć tylko jedno Konto Oszczędnościowe lub tylko jedno Konto Oszczędnościowe Premium.

Z regulaminem promocji zapoznasz się tutaj, natomiast tu znajdziesz tabelę opłat i prowizji.

Komentarz redakcji

Ciekawych propozycji dla oszczędzających nigdy dosyć, dlatego nową inicjatywę Pekao należy przyjąć z dużym zadowoleniem. Tym bardziej, że parametry Konta Oszczędnościowego prezentują się naprawdę nieźle – na uznanie zasługuje zwłaszcza nieograniczona liczba wpłat i wypłat na rachunek czy możliwość darmowych przelewów na konto osobiste. Trochę szkoda, że promocją są objęte środki jedynie do wysokości 20 tys. zł, jednak ten minus równoważy długi okres obowiązywania promocji – w sumie Twoje pieniądze będą efektywnie pracować przez okrągłe 365 dni w roku i jest to w dzisiejszych czasach naprawdę spory atut.

Jeśli jednak posiadasz lub Eurokonto Prestiżowe lub Konto Świat Premium, zawsze możesz skorzystać z drugiej propozycji - w przypadku Konta Oszczędnościowego Premium otrzymasz oprocentowanie na poziomie 3,0% dla kwot do 100 000 zł przez 6 miesięcy. Wybór jeden z tych dwóch opcji należy do Ciebie.

Jeśli jednak chciałbyś przed podjęciem decyzji przyjrzeć się także innym ofertom, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym rankingiem kont oszczędnościowych.