Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończyła się 31 marca 2020 r. Aktualnie trwa jej kolejna odsłona. Szczegóły znajdziesz tutaj.

3% na Koncie Oszczędnościowym w TMUB nadal obowiązuje

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

3% na Koncie Oszczędnościowym w TMUB nadal obowiązuje

Ostatnie miesiące to trudny czas dla oszczędzających. Co prawda banki odnawiają promocje kont oszczędnościowych, ale wiele instytucji decyduje się na kolejne cięcia oprocentowania. Z niepokojem czekaliśmy więc na ruch T-Mobile Usługi Bankowe, ale okazało się, że bank postanowił nie zmieniać swojej propozycji. Nadal oferuje 3% w skali roku na 3 miesiące dla osób, które założą wcześniej Konto Freemium lub Konto Premium oraz 1,5% dla dotychczasowych klientów. Oni muszą jednak zapewnić wpływ wynagrodzenia (lub stypendium, emerytury/renty) na rachunek osobisty.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 31 marca 2020 r. dla środków poniżej 50 000 zł.

Definicja "nowego klienta"

Za nowego klienta bank uznaje osobę, która od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2019 r. nie posiadała w T-Mobile Usługi Bankowe umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (konto osobiste).

Warunki otrzymania i naliczania podwyższonego oprocentowania

Oto działania niezbędne, by cieszyć się z wyższego oprocentowania:

  1. Załóż konto osobiste w wersji Freemium lub Premium. Zwracamy uwagę, że dla otrzymania promocyjnego oprocentowania musisz to zrobić przed otwarciem Konta Oszczędnościowego.

  2. Do 31 marca 2020 r. aktywuj Konto Oszczędnościowe i wpłać na nie oszczędności.

Podwyższone do 3% w skali roku oprocentowanie będzie obowiązywało przez 92 dni od założenia Konta Oszczędnościowego i obejmie tylko środki poniżej 50 000 zł. Dla kwot powyżej tej granicy bank będzie naliczał 1,04 % w skali roku.

Po upływie 3 miesięcy oprocentowanie spadnie do "standardowego", które aktualnie wynosi WIBID 1M – 0,4 p.p., czyli 1,04%.

Istnieje możliwość zarabiania 1,5%. Warunkiem otrzymania takiego oprocentowania, maksymalnie do 31 marca 2020 r., jest zapewnienie w poprzednim miesiącu wpływu na konto osobiste z tytułu wynagrodzenia od pracodawcy, stypendium z uczelni wyższej, renty lub emerytury z ZUS.

Praktyczne wskazówki

Przypominamy, że bank wymaga, by Konto Oszczędnościowe zostało założone dopiero po podpisaniu umowy o rachunek osobisty. Warto więc wiedzieć, że w przypadku dopełnienia formalności podczas spotkania z kurierem, za dzień otwarcia ROR bank uznaje datę przekazania wiadomości sms o uruchomieniu rachunku.

Druga ważna uwaga dotyczy terminu obowiązywania podwyższonego oprocentowania. Zaczyna on biec od następnego dnia po założeniu Konta Oszczędnościowego, a nie od momentu wpłaty środków na rachunek.

Oferta T-Mobile Usługi Bankowe

Atrakcyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego otrzymają tylko osoby, które założą rachunek osobisty w T-Mobile Usługi Bankowe. Do wyboru jest Konto Freemium i Konto Premium. Spójrzmy dokładniej na ofertę banku.

Konto Oszczędnościowe

Gdyby nie opisywana promocja oprocentowania, rachunek niczym szczególnym by się nie wyróżniał. Może tylko tym, że można do niego otrzymać kartę płatniczą i wypłacać nią pieniądze z bankomatu.

Bezpłatne Konto Freemium

Konto Freemium prowadzone jest bezwarunkowo bezpłatnie. Warunkiem uniknięcia 6-złotowej opłaty za kartę debetową jest wykonanie nią w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200 zł.

Konto Premium

Podwyższone oprocentowanie oszczędności zapewni też wybór Konta Premium. Jest ono prowadzone bezpłatnie pod warunkiem, że jego posiadacz wyda kartą płatniczą min. 500 zł w danym miesiącu.

Oferta warta przemyślenia

Stawka 3% w skali roku dla kwot poniżej 50 000 zł to naprawdę bardzo dobra oferta na tle konkurencji. Możesz się o tym przekonać, patrząc na nasz ranking kont oszczędnościowych.

Dobrze brzmi też 1,5% po okresie promocji, choć pozytywne wrażenie nieco psuje obowiązek zapewnienia wpływu wynagrodzenia, stypendium, renty czy emerytury.

Warto też wspomnieć, że T-Mobile Usługi Bankowe oferuje 5-procentowy moneyback. W przypadku Konta Freemium jego maksymalna wysokość w miesiącu może wynieść 15 zł, a dla Konta Premium - 25 zł. Do zdobycia jest też 50 zł premii za każdego skutecznie poleconego nowego klienta w ramach programu rekomendacyjnego.

Wszystko to sprawia, że sugerujemy wnikliwe przemyślenie oferty T-Mobile Usługi Bankowe.