Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

3% na Koncie Oszczędnościowym w TMUB – jesienna odsłona promocji

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

3% na Koncie Oszczędnościowym w TMUB – jesienna odsłona promocji

Od pewnego czasu z niepokojem oczekujemy opublikowania przez banki nowych warunków podwyższonego oprocentowania ich kont oszczędnościowych. Każdą informację, niezależnie od tego, czy jest na korzyść (spójrz na ruch Alior Banku), czy niekorzyść oszczędzających, przekazujemy jak najszybciej na naszym portalu.

Tym razem mamy dobrą wiadomość – T-Mobile Usługi Bankowe utrzymał dotychczasowe warunki promocji. Nadal proponuje nowym klientom 3% w skali roku przez 3 miesiące pod warunkiem, że założą wcześniej Konto Freemium lub Konto Premium.

Zachowane też zostało 1,5% dla obecnych klientów, którzy zapewnią wpływ wynagrodzenia (lub stypendium, emerytury/renty) na rachunek osobisty. W tym przypadku promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 31 grudnia 2019 r. dla środków poniżej 50 000 zł.

Nowy klient, czyli kto?

Za nowego klienta bank uznaje osobę, która od 1 stycznia 2018 r. do 25 września 2019 r. nie posiadała w T-Mobile Usługi Bankowe podpisanej umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli konto osobiste.

Co zrobić, by zyskać wyższe oprocentowanie?

Oto działania niezbędne, by cieszyć się z wyższego oprocentowania:

  1. Załóż konto osobiste w wersji Freemium lub Premium. Musi się to stać przed otwarciem Rachunku Oszczędnościowego.

  1. Do 31 grudnia 2019 r. załóż Konto Oszczędnościowe i wpłać na nie oszczędności.

3% przez 3 miesiące

Przez 92 dni od założenia Konta Oszczędnościowego zdeponowane na nim środki – poniżej kwoty 50 000 zł - będą oprocentowane na 3% w skali roku. Powyżej tej granicy zyskasz obecnie 1,05 % w skali roku.

Po upływie okresu podwyższonego oprocentowania, Twoje oszczędności mogą zarabiać do 31 grudnia 2019 r. 1,5%, o ile w poprzednim miesiącu na Twoim koncie osobistym bank odnotuje wpływ z tytułu wynagrodzenia od pracodawcy, stypendium z uczelni wyższej, renty lub emerytury z ZUS.

Gdyby tak się nie stało, Twoje pieniądze będą oprocentowane „standardowo”, czyli WIBID 1M – 0,4 p.p., co aktualnie oznacza poziom 1,05% w skali roku.

Na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj, że Konto Oszczędnościowe możesz założyć dopiero po podpisaniu umowy o rachunek osobisty. W przypadku umów zawieranych przez kuriera, za dzień otwarcia ROR bank uznaje datę przekazania wiadomości sms o jego uruchomieniu.

Zwracamy też uwagę, że oprocentowanie obowiązuje od następnego dnia po założeniu Konta Oszczędnościowego, a nie od momentu pojawienia się na nim środków. W tej sytuacji wskazane jest otwarcie rachunku dopiero w chwili, gdy będziesz miał wolne środki do ulokowania.

Konta w T-Mobile Usługi Bankowe

Warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym jest założenie ROR. Do wyboru masz Konto Freemium i Konto Premium. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim trzem produktom.

Konto Oszczędnościowe

Poza promocją rachunek niczym szczególnym się nie wyróżnia. Może tylko tym, że można do niego otrzymać kartę płatniczą i wypłacać nią pieniądze z bankomatu. Konto Oszczędnościowe otwierane jest i prowadzone za darmo, bezpłatnie można wykonać z niego tylko jeden przelew w miesiącu.

Darmowe Konto Freemium

Konto Freemium prowadzone jest bezwarunkowo bezpłatnie. Twoja karta płatnicza też może być darmowa, o ile wykonasz nią w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe na min. 200 zł. Gdybyś nie wywiązał się z tego warunku, to bank pobierze 6 zł opłaty.

Dla wymagających – Konto Premium

W wariancie Premium bank daje więcej – m.in. bezpłatne wszystkie wypłaty z bankomatów, ale i więcej wymaga. Do tego, by konto było prowadzone bezpłatnie, konieczne jest wydanie kartą płatniczą minimum 500 zł w danym miesiącu.

Ciekawa oferta z dodatkowymi bonusami

Zdecydowanie na plus zaliczamy wysokość oprocentowania Konta Oszczędnościowego zaoferowanego przez T-Mobile Usługi Bankowe, które wyróżnia się pozytywnie na tle rynkowej średniej wynoszącej ok. 1,5%. Po stronie atutów oferty banku zapisujemy też możliwość skorzystania z 5-procentowego moneybacku. Jego maksymalna wysokość w miesiącu to 15 zł w przypadku Konta Freemium lub 25 zł przy Koncie Premium. Warto też wiedzieć o premii 50 zł za każdego skutecznie poleconego nowego klienta w ramach programu rekomendacyjnego.

Są też i minusy – adresatami propozycji są tylko nowi klienci, konieczne jest założenie rachunku osobistego. Trzeba też uważać, by nie otworzyć Konta Oszczędnościowego za szybko. Musi to nastąpić dopiero po podpisaniu umowy dotyczącej ROR.

Naszym zdaniem bilans wychodzi na plus. Ta oferta warta jest przemyślenia.