3% na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao: do 30 tys. zł przez pół roku

3% na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao: do 30 tys. zł przez pół roku

Powraca promocja z podwyższonym oprocentowaniem 3% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao, choć w nieco zmienionej formie. Sprawdźmy, jakie warunki bank proponuje tym razem.

Ostatnia podobna promocja – po jej przedłużeniu – obowiązywała do końca listopada ubiegłego roku. Po krótkiej przerwie Bank Pekao postanowił ponownie zaoferować posiadaczom kont osobistych 3% na rachunku oszczędnościowym.

Dla nowych klientów, ale z pewnym wyjątkiem

Bieżąca oferta trwa do 30 kwietnia 2019 r. Z promocyjnego oprocentowania mogą skorzystać klienci, którzy spełniają jeden z dwóch warunków:

 • w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2018 r. nie posiadali w Banku Pekao żadnego rachunku (w tym również rachunku lokaty terminowej) LUB
 • co prawda posiadali we wskazanym okresie konto lub konta, ale suma średnich miesięcznych sald tych rachunków nie przekraczała 50 zł (lub równowartości tej kwoty w walucie obcej).

Aby skorzystać z oferty, należy założyć (lub posiadać) jedno z kont osobistych z oferty Pekao: Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe. Następnie pozostaje już tylko otwarcie Konta Oszczędnościowego na promocyjnych warunkach. Można tego dokonać w oddziałach banku i placówkach partnerskich.

3% przez pół roku, do 30 tys. zł

W promocji bank oferuje oprocentowanie w wysokości 3% w skali roku. Naliczane będzie ono przez 180 dni od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe i obejmie kwotę do 30 tys. zł.

Po upływie pół roku obowiązywać będzie oprocentowanie zmienne 0,7%. Taka sama stawka będzie dotyczyła środków wpłaconych jeszcze w okresie obowiązywania promocyjnych warunków konta, ale przekraczających wspomniany próg 30 tys. zł.

Odsetki na koncie będą dopisywane do salda każdego miesiąca. Posiadając pakiet produktów konto oszczędnościowe + konto osobiste, będziesz mógł bezpłatnie dokonywać przelewów między tymi rachunkami za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay.

Pamiętaj, że możesz otworzyć tylko jedno Konto Oszczędnościowe na promocyjnych warunkach. Regulamin promocji jest dostępy pod tym adresem.

Konto Przekorzystne z premią 100 zł

Spośród wymienionych kont osobistych powiązanych z promocyjną ofertą rachunku oszczędnościowego polecamy szczególnie Konto Przekorzystne. Dlaczego? Głównym powodem jest premia w wysokości 100 zł za… jednorazowe spełnienie prostych warunków uniknięcia opłat za konto (wpływ 500 zł + jedna transakcja kartą lub za pomocą PeoPay).

Z dokładnym opisem Konta Przekorzystnego zapoznasz się tutaj.

Uwaga: jeśli jednak zdecydujesz się na otwarcie któregoś z pozostałych kont – Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego – będziesz mógł skorzystać z wersji Premium rachunku oszczędnościowego. Wówczas oprocentowanie 3% będzie obejmowało kwotę nie 30 tys., a aż 100 tys. zł. Posiadacze tych rachunków osobistych muszą zdecydować się na jeden konkretny wariant Konta Oszczędnościowego (nie będą mogli korzystać z obu w ramach promocji).

„Tylko” przez pół roku, za to dla wyższej kwoty

W porównaniu z ostatnią promocją z 3% na Koncie Oszczędnościowym doszło do dwóch istotnych zmian. Z jednej strony znacznie skrócono okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania (z 365 do 180 dni), z drugiej – zwiększono limit środków objętych wyższym procentem (z 20 tys. do 30 tys. zł).

Koniec końców oferta wygląda równie okazale, co pod koniec ubiegłego roku. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnych „wielkich powrotów” w wykonaniu Banku Pekao będzie w przyszłości więcej.

Konkurencyjne oferty kont oszczędnościowych znajdziesz w aktualnym rankingu.

Z ostatniej chwili

 • 18.02.2019 16:47

  Z kartą kredytową Citibanku można zyskać do 21 000 punktów w programie Priceless Specials.

 • 18.02.2019 15:34

  mBank kontynuuje, pomimo zmiany w ofercie kont osobistych, promocję eKonto z premią, w której zgarnąć można do 150 zł.

 • 18.02.2019 13:11

  Przedsiębiorcy po raz kolejny mogą zdobyć nawet 1500 zł od Alior Banku. Wystarczy założenie iKonta Biznes i aktywne korzystanie z niego.

 • 15.02.2019 17:20

  Za opłacenie zamówienia na empikfoto.pl przy pomocy cyfrowego portfela Masterpass przysługuje 20 zł zniżki na kolejne zakupy.

 • 15.02.2019 13:50

  Karnety do obiektów sportowo-rekreacyjnych o łącznej wartości 378 zł - oto nagroda w promocji Konta Optymalnego z oferty BGŻ BNP Paribas.

 • 12.02.2019 16:00

  200 zł za założenie Konta 360° w Banku Millennium znów jest dostępne. Wspaniała promocja powróciła. Ponownie bardzo proste warunki do spełnienia.

 • 12.02.2019 13:52

  Orange Finanse wkrótce zmieni nazwę na Kompakt Finanse, a następnie zniknie z rynku. mBank zdradza, co to oznacza dla klientów.

 • 11.02.2019 15:32

  W prostej mini promocji ING Banku Śląskiego za 2 płatności mobilne Google Pay możecie zdobyć 20 zł premii.

 • 8.02.2019 11:22

  Zakładając Konto Przekorzystne dla młodych z oferty Pekao możesz otrzymać za darmo 1 z 30 szkoleń. Wartość nagrody wynosi kilkaset złotych.

 • 7.02.2019 14:19

  Nowi posiadacze Nest Konta mogą aktualnie zdobyć do 150 zł premii za aktywne korzystanie z rachunku.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.