Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Ponownie 3% na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao: do 30 tys. zł przez 6 miesięcy

Ponownie 3% na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao: do 30 tys. zł przez 6 miesięcy
Spis treści

Nadzieja na to, że bank przywróci wyższe oprocentowanie obowiązujące w styczniowej odsłonie promocji, była niewielka, jednak tym razem Bank Pekao pozytywnie nas zaskoczył. Zamiast 2,5% oferowanych w majowej edycji zaproponował powrót do wcześniejszych warunków i ponownie wprowadził oprocentowanie 3% w skali roku dla kwot do 30 tys. złotych.

Wyższe odsetki tylko dla posiadaczy kont osobistych

Zacznijmy od istotnej informacji - najnowsza oferta obowiązuje do 30 września 2019 r., a podwyższone oprocentowanie jest dostępne tylko dla klientów, którzy spełniają jeden z dwóch warunków:

  • w okresie od 1 lipca 2018 do 31 maja 2019 r. nie posiadali lub nie współposiadali w Banku Pekao żadnego rachunku, (w tym również rachunku lokaty terminowej) LUB
  • co prawda posiadali lub współposiadali we wskazanym okresie konto lub konta, ale suma średnich miesięcznych sald tych rachunków nie przekraczała 50 zł (lub równowartości tej kwoty w walucie obcej).

Aby więc skorzystać z promocyjnej oferty, musisz założyć (lub posiadać) jedno z kont osobistych z oferty Pekao: Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe. Następnie powinieneś otworzyć Konto Oszczędnościowe w oddziale banku lub w placówce partnerskiej.

3% przez pół roku, do 30 tys. zł

Osoby spełniające powyższe wymagania mogą liczyć na promocyjne warunki korzystania z konta oszczędnościowego. Oprocentowanie 3% w skali roku obowiązuje przez 180 dni i obejmuje kwoty do 30 tys. zł.

Po upływie 6 miesięcy obowiązywać będzie oprocentowanie zmienne w wysokości 0,7%. Taka sama stawka będzie dotyczyła środków przekraczających wspomniany próg 30 tys. zł.

Odsetki będą dopisywane do salda Konta Oszczędnościowego co miesiąc. Posiadając pakiet produktów konto oszczędnościowe + konto osobiste, będziesz mógł bezpłatnie dokonywać przelewów między tymi rachunkami za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay.

Pamiętaj, że możesz otworzyć tylko jedno Konto Oszczędnościowe na promocyjnych warunkach. Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Alternatywa: 3% do 100 tys. zł z Kontem Oszczędnościowym Premium

A może zależy Ci na objęciu promocyjnym oprocentowaniem wyższej kwoty? Dla bardziej zasobnych klientów bank przygotował alternatywę w postaci Konta Oszczędnościowego Premium.

Różnice w tym przypadku są dwie. Po pierwsze, Konto Oszczędnościowe Premium można otworzyć wyłącznie wraz z Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiżowym (wyłączeni są nowi posiadacze Konta Przekorzystnego). Po drugie, promocyjne oprocentowanie obejmie środki w wysokości aż do 100 tys. zł.

Jeszcze jedno - musisz się zdecydować na jeden konkretny wariant Konta Oszczędnościowego (standardowe lub premium). Pekao nie pozwala bowiem na łączenie obu ofert związanych z rachunkami oszczędnościowymi.

Konto Przekorzystne

Spośród wymienionych kont osobistych powiązanych z promocyjną ofertą rachunku oszczędnościowego polecamy Konto Przekorzystne - proste w obsłudze i charakteryzujące się niewysokimi opłatami, których można łatwo uniknąć.

Z dokładnym opisem Konta Przekorzystnego zapoznasz się tutaj.

Warto skorzystać

Sytuacja na rynku finansowym nie jest korzystna dla oszczędzających, warto więc gruntownie przemyśleć propozycję Pekao i wziąć pod uwagę jej plusy i minusy. Z jednej strony, promocyjnym oprocentowaniem jest objęta niezbyt wysoka kwota (do 30 tys.), z drugiej jednak strony bank będzie nam wypłacał wyższe odsetki aż przez 6 miesięcy. Fakt, że pieniądze nie będą "zamrożone" jak na lokacie, też przemawia na korzyść tej oferty - w każdej chwili można je wypłacić i wykorzystać na dowolny cel.