Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao nadal na 3% do 30 tys. zł przez 6 miesięcy

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao nadal na 3% do 30 tys. zł przez 6 miesięcy
Spis treści

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Bank Pekao raz po raz zmieniał warunki swojej promocji na Koncie Oszczędnościowym. Wraz z początkiem lipca zdecydował się pozytywnie zaskoczyć oszczędzających i zaproponował oprocentowanie 3% w skali roku (zamiast obowiązujących wcześniej 2,5%). Miło nam donieść, że ta stawka została utrzymana i obowiązuje również w bieżącej edycji, która potrwa do 8 stycznia 2020 r.

Powtórzmy, że oprocentowanie 3% obejmie kwoty do 30 tys. zł i będzie obowiązywało przez okrągłe pół roku od momentu zawarcia umowy o Konto Oszczędnościowe.

Oferta dla nowych i „biernych” klientów

Aby skorzystać z promocji, musisz spełniać jeden z poniższych warunków:

  • w okresie od 1 lipca 2018 r. do 20 września 2019 r. nie posiadałeś (również jako współposiadacz) żadnego rachunku ani lokaty w Banku Pekao

LUB

  • co prawda posiadałeś we wskazanym okresie któryś z wymienionych produktów, ale suma średnich miesięcznych sald na tych rachunkach nie przekraczała wówczas 50 zł (jak również równowartości tej kwoty w walutach obcych).

Tylko z kontem osobistym

Kolejny wymóg dotyczy otwarcia (lub wcześniejszego posiadania zgodnie z drugim scenariuszem wskazanym powyżej) konta osobistego. Do wyboru masz Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium oraz Eurokonto Prestiżowe.

My rekomendujemy Konto Przekorzystne, które jest niezwykle funkcjonalne, a jednocześnie niedrogie lub nawet darmowe po spełnieniu prostych warunków aktywności:

Konto Oszczędnościowe 3% - warunki i opłaty

Gdy już otworzysz rachunek osobisty, pozostaje udać się do oddziału banku lub placówki partnerskiej w celu złożenia wniosku i podpisania umowy o Konto Oszczędnościowe.

Od dnia otwarcia rachunku przez 6 miesięcy będzie Ci przysługiwało oprocentowanie 3% dla środków do 30 tys. zł. Po tym czasie – jak również w okresie promocyjnym dla wyższych kwot – obowiązuje standardowa stawka 0,7%.

Jako posiadacz pakietu konto osobiste + konto oszczędnościowe zyskujesz możliwość dokonywania bezpłatnych przelewów wewnętrznych miedzy tymi rachunkami – jednak tylko pod warunkiem, że będziesz je zlecał w aplikacji PeoPay. W pozostałych przypadkach będziesz się musiał liczyć z opłatą 7 zł. Warto więc korzystać z jedynej darmowej możliwości transferu środków z rachunku oszczędnościowego, by opłaty nie pomniejszały zysku z odsetek.

Każdy klient może otworzyć na promocyjnych warunkach tylko jedno Konto Oszczędnościowe. Regulamin promocji jest dostępny tutaj, zaś szczegółowy opis rachunku znajdziesz w tej analizie.

A może 3% dla wyższych kwot?

Dla tych, dla których wysokie oprocentowanie kwot do 30 tys. zł nie jest satysfakcjonujące, Bank Pekao ma alternatywę w postaci Konta Oszczędnościowego Premium.

Jeśli otworzysz rachunek wraz z Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiżowym (oferta nie dotyczy nowych posiadaczy Konta Przekorzystnego), to Twoje środki również będą oprocentowane na 3%, ale do kwoty aż 100 tys. zł!

Pamiętaj jednak, że nie będziesz mógł skorzystać z obu ofert. Musisz się zdecydować – albo celujesz w wysoką stawkę do 100 tys. zł z Kontem Oszczędnościowym Premium, albo zadowalasz się rachunkiem w pakiecie z Kontem Przekorzystnym.

Dobre wieści dla oszczędzających

Aktualna sytuacja na rynku produktów oszczędnościowych sprawia, że nigdy nie możemy być pewni podtrzymania przez banki atrakcyjnych warunków swoich ofert. Cieszy nas, że Bank Pekao wykazuje się tu konsekwencją i wciąż daje możliwość efektywnego zarabiania na odsetkach.

Pozytywnie na tle konkurencji prezentuje się nie tylko wysokie oprocentowanie 3%, ale również stosunkowo długi, półroczny okres jego obowiązywania.

Jeśli poszukujesz konta osobistego, które otwiera przed Tobą drzwi do dobrej oferty oszczędnościowej, to propozycja Banku Pekao zdecydowanie powinna przykuć Twoją uwagę.