Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

3% do 10 tys. zł przez rok ponownie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku!

3% do 10 tys. zł przez rok ponownie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku!
Spis treści

Promocja EKO „Bonus za aktywność” dedykowana jest nowym klientom Getin Banku, którzy poza wspomnianym rachunkiem oszczędnościowym założą również osobiste Konto Proste Zasady i będą na nie zapewniać wpływ w wysokości 2000 zł miesięcznie.

Do bieżącej edycji promocji „Bonus za aktywność” możesz przystąpić do 31 maja 2022 r.

Kim dla Getin Banku jest nowy klient?

Za nowego klienta bank uznaje osobę, która od 1 września 2019 r. do 28 lutego 2022 r. nie posiadała w Getin Banku umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (konto osobiste) i wcześniej nie korzystała z tej oferty na EKO.

Jak zyskać 3% na koncie oszczędnościowym?

Zasady oferty specjalnej na EKO są bardzo proste:

  1. Do 31 maja 2022 r. otwórz jeden z rachunków osobistych Getin Banku, np. Konto Proste Zasady.
  2. Zaznacz wszystkie wymagane w promocji zgody marketingowe i handlowe.
  3. Zapewnij co miesiąc wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł na swoje nowo otwarte konto osobiste. Pierwszy wpływ musi zostać odnotowany do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta osobistego.

Jakiego rodzaju środki muszą wpływać do Getin Banku? Bank pozostawia klientowi dużo swobody; nie musi to być formalnie pensja czy emerytura. Wystarczy, że przelew będzie pochodził z Twoich rachunków prowadzonych w innych bankach (lub w Getin Banku, ale tylko jako konto firmowe). Naszym zdaniem najprościej będzie ustawić zlecenie stałe na dotychczasowym koncie, aby nie zapomnieć o spełnieniu warunków promocji.

Gdy zapomnisz przelać 2000 zł…

Jeśli w jednym z miesięcy nie uda Ci się przelać środków do Getin Banku, to za ten miesiąc otrzymasz jedynie standardowe odsetki na EKO (czyli ledwie 0,05% w skali roku).

Niemniej nie stracisz szansy na podwyższenie oprocentowania w kolejnych miesiącach; jeżeli na Twoim koncie osobistym ponownie zostaną odnotowane wymagane wpływy, bank powróci do naliczania premiowych odsetek.

Czy konta w Getin Banku generują koszty?

Skoro jednym z warunków uzyskania bonusowych odsetek jest korzystanie z konta osobistego w Getin Banku, przyjrzyjmy się teraz sztandarowej ofercie tej instytucji, Kontu Proste Zasady:

Jak widzisz, choć rachunek może kosztować 9 zł miesięcznie, to prowizji tej unikniesz, wykonując min. 5 transakcji kartą lub Blikiem na dowolną kwotę. Opłaty za kartę unikniesz w ten sam sposób. Za darmo możesz korzystać z bankomatów sieci Planet Cash.

Z kolei korzystanie z Elastycznego Konta Oszczędnościowego jest zupełnie bezpłatne. Bank nie nalicza opłat ani za otwarcie, ani za korzystanie z rachunku. Swoje środki możesz dość swobodnie wpłacać i wypłacać, bowiem za pierwszy przelew w miesiącu nie zostanie pobrana opłata.

Pamiętaj, że w ramach oferty „Bonus za aktywność” EKO musi być prowadzone jako rachunek indywidualny. Zmiana na konto wspólne spowoduje wykluczenie z promocji.

Lider rynku oszczędności

Po kolejnych podwyżkach stóp procentowych zastanawialiśmy się, co zrobi Getin Bank w swojej ofercie EKO dla nowych klientów. Przedłużenie propozycji z 3% przez 12 miesięcy jest dobrą wiadomością, choć liczyliśmy jednak na nieco więcej. Na szczęście równolegle możesz także skorzystać z promocji na "nowe środki" i zyskać 3% przez 3 miesiące dla kwot do 400 tys. zł.

Wymagania stawiane klientom w obu tych akcjach są bardzo proste i nie kryją się za nimi żadne haczyki. Pamiętaj jednak, że aby otrzymać 3% na EKO, trzeba zapewnić wpływy na konto osobiste w kwocie min. 2000 zł. Jeśli szukasz stabilnej oferty oszczędnościowej, powinieneś rozważyć propozycję Getin Banku.

Otwórz Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 3% przez 12 miesięcy do 10 000 zł

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Bonus za aktywność” – edycja nr 1/2022"