Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

3% do 20 tys. zł na koncie oszczędnościowym Alior Banku do 30 czerwca 2020 r.

3% do 20 tys. zł na koncie oszczędnościowym Alior Banku do 30 czerwca 2020 r.
Spis treści

Posiadacze Konta Jakże Osobistego Alior Banku, którzy wybrali jako jedną z korzyści podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, będą się mogli cieszyć nawet z 3% w skali roku, dla kwot do 20 000 zł, aż do 30 czerwca 2020 r. 

3% dla aktywnych, 2% dla wszystkich

Warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania konta oszczędnościowego jest wybranie takiej korzyści do Konta Jakże Osobistego. Wówczas bank będzie naliczał promocyjne odsetki do 30 czerwca 2020 r. Dla otrzymania oprocentowania 3% dla kwot do 20 000 zł nie jest konieczne wpłacanie "nowych środków", jednak należy co miesiąc płacić kartą debetową na min. 300 zł, inaczej oprocentowanie wyniesie tylko 2% (okres liczony jest od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia bieżącego miesiąca, w którym jest aktywna korzyść do Konta Jakże Osobistego).

Standardowe oprocentowanie – poza promocją i dla kwot przekraczających 20 000 zł - uzależnione jest od momentu otwarcia konta oszczędnościowego. Dla rachunków uruchomionych do 5 grudnia 2019 r. włącznie, ustalane jest ono w oparciu o stawkę WIBOR 1M pomniejszoną o 0,75 p.p., a dla tych otwartych po tej dacie wynosi 0,5% w skali roku.

Konto oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie. Może być do niego wydana karta debetowa Mastercard Debit. Jej wydanie kosztuje 10 zł, a miesięczny koszt korzystania wynosi 3 zł.

Pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny. Każdy kolejny kosztuje 5 zł (jeśli jest dokonywany na rachunek w Alior Banku) lub 10 zł.

Konto Jakże Osobiste - 200 zł premii i 10 bonusów do wyboru

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku to bardzo elastyczny i przystępny cenowo rachunek (darmowy dla osób poniżej 26 roku życia).

Jego atutem jest możliwość samodzielnego wyboru korzyści, ułatwiających korzystanie z rachunku (np. 1% moneybacku za płatności mobilne). Dwie z nich są bezpłatne, za każdą kolejną trzeba zapłacić (korzyść wybrana w bankowości elektronicznej lub w oddziale jest aktywna już następnego dnia). Ważne, że bonusy można zmieniać w trakcie korzystania z konta, dopasowując je do swoich aktualnych potrzeb.

Trochę trudniej, ale oprocentowanie dalej atrakcyjne

3% w skali roku przy obecnych warunkach (inflacja, koronawirus, niskie stopy procentowe) to naprawdę atrakcyjna propozycja i cieszymy się, że Alior Bank utrzymał tę stawkę dla swoich klientów. Nie ulega jednak wątpliwości, że teraz zyskanie wysokiej stawki może być nieco trudniejsze, bo wymaga regularnych płatności kartą. Z drugiej strony 300 zł miesięcznie "debetówką" umożliwi jednocześnie uniknięcie miesięcznej opłaty za obsługę karty, więc ten warunek będziesz miał spełniony. Sam widzisz, że możesz upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu - zyskać 3% na koncie oszczędnościowym aż do końca czerwca, a jednocześnie nie ponosić kosztów korzystania z karty, zatem - do dzieła!