Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

3,5% do 400 tys. zł przez 5 miesięcy na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Aldona Derdziak

W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.

3,5% do 400 tys. zł przez 5 miesięcy na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Po tym, jak z nowym rokiem Idea Bank przedłużyła promocję Konta Idealnie Prostego, zastanawialiśmy się, jaka będzie odpowiedź Getin Banku. Okazuje się, że znów możemy w nim skorzystać z oferty "na nowe środki" na Koncie oszczędnościowym i to na nieco lepszych warunkach. Propozycja obowiązuje do 3 lutego 2019 r.

Najważniejsze informacje

Zanim podejmiesz decyzję o założeniu Konta Oszczędnościowego w Getin Banku, powinieneś poznać najważniejsze szczegóły tej oferty:

  • oprocentowanie promocyjne wynosi 3,5% i obowiązuje przez 5 miesięcy (dokładnie 152 dni kalendarzowe) od wpływu nowych środków;
  • maksymalna kwota objęta podwyższonym oprocentowaniem to 400 tys. zł - wyższe kwoty będą oprocentowane standardowo (według tabeli oprocentowania - od 1,05% do 1,25%);
  • nowe środki to nadwyżka środków nad saldem depozytów klienta w banku na dzień 6 stycznia 2019 r.

Po upływie 5 miesięcy Twoje środki zostaną objęte standardowym oprocentowaniem, które wynosi 0,85% dla kwot do 50 tys. zł, a dla nadwyżki ponad tę kwotę - od 0,95% do 1,25% (w zależności od kwoty).

Kto może skorzystać z oferty?

Skoro zapoznałeś się już z podstawowymi informacjami o specjalnych warunkach na Koncie Oszczędnościowym, warto sprawdzić, czy w ogóle możesz skorzystać z tej propozycji.

Getin Bank kieruje ją do osób, które posiadają lub założą Konto Oszczędnościowe ORAZ konto osobiste, np. Konto Proste Zasady. Ważne jest także, abyś posiadał wyrażone zgody marketingowe (w tym na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych) i nie odwołał ich w trakcie trwania oferty.

Jeśli już wcześniej korzystałeś z promocji "na nowe środki" na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku, sprawdź, czy między 14 stycznia a 3 lutego 2019 r. nie kończy Ci się okres podwyższonego oprocentowania - jeśli tak, nie możesz przystąpić do nowej edycji!

Regulamin XVI edycji oferty "Na nowe środki" znajdziesz tutaj.

Co warto wiedzieć o Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku?

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest bezpłatnie. Jak już wspomnieliśmy, standardowe oprocentowanie jest zróżnicowane i wynosi tylko 0,85% dla kwot do 50 tys. zł; nadwyżka ponad tę kwotę jest objęta stawką od 0,95% do 1,25%. Pierwsza operacja na rachunku w miesiącu (przelew lub wypłata gotówkowa) jest darmowa, za każdą kolejną zapłacisz 9 zł.

Jeśli po raz pierwszy zamierzasz skorzystać z oferty rachunku oszczędnościowego w tej instytucji, mamy dla Ciebie dobrą informację - możesz uzyskać 3,5% dla kwot do 10 tys. zł przez całe 12 miesięcy! Ta propozycja "na start" ważna jest do 28 lutego 2019 r., a warunkiem otrzymania korzystnych warunków jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia na rachunek osobisty w Getin Banku.

Bezpieczeństwo Twoich środków

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje środki zgromadzone w Getin Banku są bezpieczne, to uspokajamy. Wszystkie banki w Polsce objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - dotyczy to środków do równowartości 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł) na jednego klienta. Jeśli wpłacisz na rachunki w Getin Banku taką kwotę, nie powinieneś się niczego obawiać.

Kontynuacja sprawdzonej propozycji

Decyzję Getin Banku o wznowieniu oferty "na nowe środki" oceniamy pozytywnie. Na plus należy również zaliczyć fakt, że bank rozszerzył do 5 miesięcy okres otrzymywania podwyższonego oprocentowania.

Tak naprawdę, aby skorzystać z tej propozycji, nie trzeba wiele - wystarczy zadbać o wpłatę określonych środków, a jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z oferty Getin Banku, założyć rachunek osobisty i oszczędnościowy. Już na tym etapie możemy zyskać, ponieważ otwierając Konto Proste Zasady w programie poleceń, otrzymasz 50 zł premii, a przy wpływie wynagrodzenia Konto Oszczędnościowe zostanie objęte równoległą ofertą specjalną.

Jeśli zależy Ci na korzystnym lokowaniu Twoich pieniędzy, rozważ ofertę oszczędnościową Getin Banku.