Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku ponownie z oprocentowaniem 3,5% dla nowych środków

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku ponownie z oprocentowaniem 3,5% dla nowych środków

W najnowszej akcji mogą wziąć udział zarówno nowi, jak obecni klienci Getin Banku. Warunek? Muszą posiadać w Getin Banku konto oszczędnościowe i wpłacić na nie nowe środki.

3,5% w skali roku do 400 tys. zł

Głównym atutem najnowszej promocji jest wysokie oprocentowanie – 3,5% w skali roku. Preferencyjne oprocentowanie przysługuje przez 3 miesiące (92 dni kalendarzowe) i obejmuje nowe środki do 400 tys. zł.

Bank definiuje „nowe środki” jako nadwyżkę ponad saldo na Koncie Oszczędnościowym i produktach depozytowych w Getin Banku na dzień 20 grudnia 2018 r.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie powróci do standardowego, wynoszącego obecnie 0,85% dla środków do 50 000 zł; 0,95% dla nadwyżki ponad tę kwotę, do 100 000 zł i 1,05% dla nadwyżki ponad 100 000 zł, do 500 000 zł.

Na 1,05% w skali roku będzie też oprocentowana w okresie promocyjnym nadwyżka ponad 400 000 zł, do 500 000 zł. Powyżej tej granicy oprocentowanie wyniesie 1,25%.

Kto może skorzystać z promocji?

Weź pod uwagę, że aby cieszyć się wyższym zyskiem, będziesz musiał się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Z oferty skorzystają wyłącznie osoby, które spełniają poniższe warunki:

  • Posiadają konto osobiste w Getin Banku (z wyłączeniem Podstawowego Rachunku Płatniczego). Na szczęście ten rachunek jest jednym z tańszych na rynku.
  • Nie są uczestnikami poprzednich edycji promocji na nowe środki, których okres promocyjny zakończy się im w okresie 24 grudnia 2018 r. - 13 stycznia 2019 r.
  • Wyrażą (i utrzymają w trakcie trwania akcji) następujące zgody marketingowe: zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz zgodę na użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego.
  • Są posiadaczami indywidualnego Konta Oszczędnościowego. Dodanie współposiadacza skutkuje automatyczną zmianą oprocentowania na wspomniane wyżej standardowe, bez możliwości ponownego skorzystania z podwyższonego oprocentowania.

Regulamin akcji zawiera jeszcze jedno obostrzenie – ofertą specjalną może być objęte tylko jedno Konto Oszczędnościowe. Jeśli więc posiadasz kilka takich rachunków, tylko najstarsze z nich weźmie udział w promocji.

Dodatkowe bonusy: 3,5% na rok i 50 zł premii

Osoby, które dysponują wolnymi środkami, mogą również skorzystać z kolejnej oferty specjalnej związanej z Kontem Oszczędnościowym. W ramach promocji „Bonus za aktywność” przez 12 miesięcy Twoje oszczędności do kwoty 10 000 zł będą oprocentowane na 3,5% w skali roku. Szczegółowe zasady tej oferty znajdziesz w naszym artykule.

„Polecam Proste Zasady” to kolejna akcja dla klientów Getin Banku. Osoba, która za namową obecnego klienta otworzy Konto Proste Zasady, ma szansę zgarnąć 50 zł. Następnie sama może stać się osobą polecającą i ubiegać się o premię za polecanie rachunku znajomym. Łącznie może zatem na tym zyskać nawet 550 zł premii pieniężnej. Całą procedurę opisujemy krok po kroku w tym artykule.

Czy Twoje pieniądze będą bezpieczne?

Wszystkie środki, które wpłacisz na konto oszczędnościowe, są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 000 EUR.

Mimo wszystko nie rekomendujemy lokowania wszystkich swoich oszczędności tylko w jednym banku. Lepiej mieć je rozłożone w kilku instytucjach, choćby dlatego, by móc nimi manewrować i maksymalizować zyski z organizowanych w nich promocjach.

Atrakcyjne oprocentowanie na początek 2019 r.

Każda nowa okazja umożliwiająca efektywne pomnażanie oszczędności zdecydowanie warta jest rozważenia. Trzeba przyznać, że najnowsza promocja Getin Banku prezentuje się korzystnie - nie tylko ze względu na wysokość oprocentowania (3,5% w skali roku), ale i wysokość kwoty, która może nim być objęta.

Jeśli więc dysponujesz wolną gotówką i szukasz miejsca na jej ulokowanie, to oferta Getin Banku może być całkiem niezłym wyborem. Decyzja - jak zawsze - należy do Ciebie.