Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

3,5% dla nowych środków do 400 000 zł na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

3,5% dla nowych środków do 400 000 zł na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Getin Bank stara się przekonać obecnych i potencjalnych klientów, że warto w nim deponować środki. Po raz kolejny oferuje więc wysokie oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym i to do bardzo wysokiej kwoty.

Proponując 3,5% w skali roku, Getin Bank doszedł do poziomu, który dotąd był dostępny tylko dla nowych klientów, tylko do kwoty 10 000 zł i to po spełnieniu dodatkowych warunków. O przywołanej promocji dla nowych klientów, z której można korzystać niezależnie od opisywanej w tym tekście akcji "na nowe środki", pisaliśmy w tym artykule.

3,5% nawet do 400 000 zł

W najnowszej edycji promocji na "nowe środki" można ulokować nawet 400 000 zł. Warunkiem jest posiadanie konta osobistego w Getin Banku oraz wyrażenie zgód marketingowych. Podwyższone do 3,5% w skali roku oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące od pierwszego wpływu "nowych środków".

"Nowe środki" w ramach tej promocji można wpłacać do 23 grudnia 2018 r.

Jak bank definiuje "nowe środki"? Jako nadwyżkę ponad saldo na Koncie Oszczędnościowym i produktach depozytowych w Getin Banku na dzień 19 listopada 2018 r.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie powróci do standardowego, wynoszącego obecnie 0,85% do 50 000 zł; 0,95% dla nadwyżki ponad tę kwotę, do 100 000 zł i 1,05% dla nadwyżki ponad 100 000 zł, do 500 000 zł.

Na 1,05% w skali roku będzie też oprocentowana w okresie promocyjnym nadwyżka ponad 400 000 zł, do 500 000 zł. Powyżej tej granicy oprocentowanie wyniesie 1,25%.

Regulamin tej promocji znajdziecie tutaj. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółową analizą Konta Oszczędnościowego w Getin Banku.

Uważaj na "haczyki"

W regulaminie zawarto niestety pewne ograniczenia:

  • Promocją może być objęte tylko jedno Konto Oszczędnościowe. W przypadku posiadania przez klienta kilku kont tego rodzaju, promocją zostanie objęte najstarsze z nich.
  • Z udziału w promocji wykluczeni są ci klienci, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach promocji na nowe środki i okres promocyjny zakończy się im w okresie 22 listopada - 23 grudnia 2018 r.
  • Ofertą promocyjną nie są objęte Konta Oszczędnościowe prowadzone jako wspólne rachunki płatnicze. Dodanie współposiadacza skutkuje automatyczną zmianą oprocentowania na wspomniane wyżej standardowe, bez możliwości ponownego skorzystania z podwyższonego oprocentowania.

Zachowaj ostrożność

Najnowsza propozycja Getin Banku jest bardzo atrakcyjna - nie tylko ze względu na wysokość oprocentowania (3,5% w skali roku), ale i wysokość kwoty, która może nim być objęta.

Zwracamy jednak uwagę, że choć kwota graniczna - 400 000 zł, objęta jest w całości ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, to nie rekomendujemy lokowania wszystkich środków w jednym banku. Lepiej mieć je rozłożone w kilku instytucjach. Choćby dlatego, by móc nimi manewrować i maksymalizować zyski z organizowanych w nich promocjach. A do udziału w nich bardzo często konieczne jest korzystanie z "nowych środków" i obowiązuje okres karencji.

Dodatkowe bonusy

Decydując się zostać klientem Getin Banku i skorzystać z podwyższonego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym, pamiętaj o możliwości ulokowania 10 000 zł na rok z oprocentowaniem 3,5%. Z tych dwóch promocji można korzystać równolegle.

Warto też wiedzieć, że trwa 2. edycja programu "Polecam Proste Zasady", w którym osoba polecona może otrzymać 50 zł "na start" za założenie konta osobistego. Taka sama kwota przysługuje także osobie polecającej, przy czym maksymalnie można polecić 10 osób, czyli zgarnąć 500 zł.