Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,4% na nowe środki do 400 tys. zł przez 4 miesiące

8 kwietnia 2019 r. rozpoczęła się XIX edycja promocji "Na nowe środki".

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,4% na nowe środki do 400 tys. zł przez 4 miesiące

Nie będziemy udawać, że jesteśmy zaskoczeni. Podobnie jak w styczniu i w lutym, tak i w marcu Getin Bank ponownie zaoferował promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w ramach oferty „Na nowe środki”. Tym razem nie obyło się jednak bez zmian – oprocentowanie w promocji to obecnie 3,4% w skali roku obowiązujące przez 4 miesiące dla nowych środków do 400 tys. zł.

W życiu pewne są już nie dwie, a trzy rzeczy. Do śmierci i podatków można już chyba dopisać kolejną odsłonę promocji na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku. 18. edycja akcji potrwa do 7 kwietnia 2019 r.

Dokładnie jak poprzednio, obowiązuje ona równolegle z „Bonusem za aktywność”. Tym samym oprócz promocji z nowymi środkami, posiadacze Konta Oszczędnościowego mogą – pod warunkiem regularnego zapewniania wpływu wynagrodzenia na konto osobiste – zapewnić sobie 3,5% do kwoty 10 tys. zł w ciągu 12 kolejnych miesięcy.

Kto skorzysta z podwyższonego oprocentowania?

Wróćmy jednak do promocji „Na nowe środki”. Pora upewnić się, czy w ogóle możesz z niej skorzystać.

Podwyższone oprocentowanie nowych środków przysługuje wyłącznie tym klientom, którzy posiadają w Getin Banku pakiet produktów: konto osobiste (Konto Proste Zasady) i, rzecz jasna, Konto Oszczędnościowe. Kolejnym warunkiem jest brak wyrażonego sprzeciwu na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych oraz zgoda na użycie przez bank „telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących” do celów marketingu bezpośredniego.

Z aktualnej edycji nie skorzystają uczestnicy, którym w okresie od 4 marca do 7 kwietnia 2019 r. zakończył się okres promocyjnego oprocentowania w ramach wcześniejszych odsłon promocji.

Promocyjne warunki

To tyle, jeśli chodzi warunki uczestnictwa. Przyjrzyjmy się teraz promocyjnym warunkom na Koncie Oszczędnościowym:

 1. Oprocentowanie: 3,4% w skali roku.
 2. Okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania: 122 dni kalendarzowe liczone od momentu wpłaty tzw. nowych środków.
 3. Kwota objęta oprocentowaniem promocyjnym: 400 tys. zł, o ile są to „nowe środki”.

Ok, ale czym wspomniane „nowe środki” właściwie są? Odpowiadamy: jest to nadwyżka ponad saldo na wszystkich Twoich produktach depozytowych (kontach oszczędnościowych, lokatach i rachunkach IKE) w Getin Banku sumowane dnia 24 lutego 2019 r.

Przyda się wyjaśnienie. Załóżmy, że 24 lutego posiadałeś na wspomnianych rachunkach w sumie 20 tys. zł. Oznacza to, że promocyjnym oprocentowaniem zostaną objęte środki pomniejszone o tę kwotę. Jeśli więc wpłacisz na Konto Oszczędnościowe, powiedzmy, 100 tys. zł, to za „nowe środki” bank uzna nie 100, a 80 tys. zł. Proste?

A po promocji…

Po upływie okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania środki na koncie będą „pracowały” w standardowym tempie, czyli – w zależności od kwoty – od 0,85% do 1,25% w skali roku. Oczywiście wciąż będziesz mógł korzystać przez kilka miesięcy z podwyższonego oprocentowania w ramach promocji „Bonus za aktywność”, o której już wspomnieliśmy.

Pamiętaj, że środki wpłacane na rachunki i lokaty w Getin Banku objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 tys. Euro.

Regulamin 18. edycji promocji “Na nowe środki” znajdziesz tutaj.

Co powinieneś wiedzieć o Koncie Oszczędnościowym i Koncie Proste Zasady?

Koniecznie musimy poświęcić choćby odrobinę uwagi samym produktom niezbędnym do skorzystania z oferty.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest bezpłatnie. Nie zapłacisz za pierwszą operację (przelew lub wypłatę środków) w miesiącu, natomiast koszt drugiej i każdej kolejnej to 9 zł.

Konto Proste Zasady również nie wiąże się z opłatą za prowadzenie, o ile w danym miesiącu wykonasz przynajmniej jedną płatność kartą lub Blikiem (w przeciwnym wypadku opłata wynosi 8 zł). Z opłaty zwolnieni są też klienci poniżej 26. roku życia. Bezwarunkowo darmowa jest za to karta debetowa, podobnie jak zwykłe przelewy internetowe i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. W aktualnej promocji posiadacze rachunku mogą zgarnąć nawet 550 zł w programie poleceń.

Oby tak dalej!

Choć do ciągłego odnawiania promocji „Na nowe środki” zdążyliśmy się już przyzwyczaić, to nadal niezmiennie ją doceniamy. Dzięki ofercie specjalnej Konto Oszczędnościowe w Getin Banku to ścisła czołówka na rynku. Nie zmienia tego nawet fakt, że oprocentowanie w najnowszej odsłonie akcji jest o 0,1 p. p. niższe niż ostatnio i obowiązuje ono nieco krócej (nie 152, a 122 dni).

Liczymy więc, że tradycja uruchamiania kolejnych edycji będzie podtrzymywana. Jeśli poszukujesz atrakcyjnej oferty konta oszczędnościowego, a propozycja Getin Banku podoba Ci się tak samo jak nam, skorzystaj z niej już dziś!

Z ostatniej chwili

 • 20.05.2019 07:54

  Getin Bank obniża promocyjne oprocentowanie dla "nowych środków" z 3,4% na 3,2%. Jak zmieniły się pozostałe warunki promocji? Sprawdź w naszym artykule.

 • 17.05.2019 17:51

  Aż 250 zł może być Twoje, jeśli założysz w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj i wykażesz się aktywnością w korzystaniu z nich.

 • 17.05.2019 11:46

  Alior Bank ponownie uruchomił promocję Konta Mocno Oszczędnościowego, ale niestety - za przykładem konkurencji - obniżył je do 2,5% w skali roku.

 • 16.05.2019 12:43

  Szybka i atrakcyjna akcja. Dokonaj 2 płatności Google Pay z wykorzystaniem karty Citibanku, a otrzymasz 2 bilety do Multikina.

 • 16.05.2019 11:25

  Nawet 460 zł można zgarnąć za założenie konta w Credit Agricole i opłacanie z niego abonamentu nc+.

 • 15.05.2019 15:44

  Za płatność za zakupy w Auchan kartą zarejestrowaną w programie Visa Oferty możesz zyskać 15 zł zwrotu.

 • 14.05.2019 16:03

  W szybkiej promocji karty kredytowej Mastercard w ING możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania na Circle K.

 • 14.05.2019 13:35

  Otwierając Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat od BNP Paribas można zyskać 200 zł do wydania w sklepach H&M.

 • 14.05.2019 10:44

  Decydując się na Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z oferty BNP Paribas możesz zgarnąć 250 zł na paliwo na stacjach Orlen.

 • 13.05.2019 17:11

  Tym razem za założenie Konta Otwartego na Ciebie z oferty BNP Paribas można zdobyć 150 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.