Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,4% na nowe środki do 400 tys. zł przez 4 miesiące

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,4% na nowe środki do 400 tys. zł przez 4 miesiące

W życiu pewne są już nie dwie, a trzy rzeczy. Do śmierci i podatków można już chyba dopisać kolejną odsłonę promocji na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku. 18. edycja akcji potrwa do 7 kwietnia 2019 r.

Dokładnie jak poprzednio, obowiązuje ona równolegle z „Bonusem za aktywność”. Tym samym oprócz promocji z nowymi środkami, posiadacze Konta Oszczędnościowego mogą – pod warunkiem regularnego zapewniania wpływu wynagrodzenia na konto osobiste – zapewnić sobie 3,5% do kwoty 10 tys. zł w ciągu 12 kolejnych miesięcy.

Kto skorzysta z podwyższonego oprocentowania?

Wróćmy jednak do promocji „Na nowe środki”. Pora upewnić się, czy w ogóle możesz z niej skorzystać.

Podwyższone oprocentowanie nowych środków przysługuje wyłącznie tym klientom, którzy posiadają w Getin Banku pakiet produktów: konto osobiste (Konto Proste Zasady) i, rzecz jasna, Konto Oszczędnościowe. Kolejnym warunkiem jest brak wyrażonego sprzeciwu na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych oraz zgoda na użycie przez bank „telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących” do celów marketingu bezpośredniego.

Z aktualnej edycji nie skorzystają uczestnicy, którym w okresie od 4 marca do 7 kwietnia 2019 r. zakończył się okres promocyjnego oprocentowania w ramach wcześniejszych odsłon promocji.

Promocyjne warunki

To tyle, jeśli chodzi warunki uczestnictwa. Przyjrzyjmy się teraz promocyjnym warunkom na Koncie Oszczędnościowym:

  1. Oprocentowanie: 3,4% w skali roku.
  2. Okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania: 122 dni kalendarzowe liczone od momentu wpłaty tzw. nowych środków.
  3. Kwota objęta oprocentowaniem promocyjnym: 400 tys. zł, o ile są to „nowe środki”.

Ok, ale czym wspomniane „nowe środki” właściwie są? Odpowiadamy: jest to nadwyżka ponad saldo na wszystkich Twoich produktach depozytowych (kontach oszczędnościowych, lokatach i rachunkach IKE) w Getin Banku sumowane dnia 24 lutego 2019 r.

Przyda się wyjaśnienie. Załóżmy, że 24 lutego posiadałeś na wspomnianych rachunkach w sumie 20 tys. zł. Oznacza to, że promocyjnym oprocentowaniem zostaną objęte środki pomniejszone o tę kwotę. Jeśli więc wpłacisz na Konto Oszczędnościowe, powiedzmy, 100 tys. zł, to za „nowe środki” bank uzna nie 100, a 80 tys. zł. Proste?

A po promocji…

Po upływie okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania środki na koncie będą „pracowały” w standardowym tempie, czyli – w zależności od kwoty – od 0,85% do 1,25% w skali roku. Oczywiście wciąż będziesz mógł korzystać przez kilka miesięcy z podwyższonego oprocentowania w ramach promocji „Bonus za aktywność”, o której już wspomnieliśmy.

Pamiętaj, że środki wpłacane na rachunki i lokaty w Getin Banku objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 tys. Euro.

Regulamin 18. edycji promocji “Na nowe środki” znajdziesz tutaj.

Co powinieneś wiedzieć o Koncie Oszczędnościowym i Koncie Proste Zasady?

Koniecznie musimy poświęcić choćby odrobinę uwagi samym produktom niezbędnym do skorzystania z oferty.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest bezpłatnie. Nie zapłacisz za pierwszą operację (przelew lub wypłatę środków) w miesiącu, natomiast koszt drugiej i każdej kolejnej to 9 zł.

Konto Proste Zasady również nie wiąże się z opłatą za prowadzenie, o ile w danym miesiącu wykonasz przynajmniej jedną płatność kartą lub Blikiem (w przeciwnym wypadku opłata wynosi 8 zł). Z opłaty zwolnieni są też klienci poniżej 26. roku życia. Bezwarunkowo darmowa jest za to karta debetowa, podobnie jak zwykłe przelewy internetowe i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. W aktualnej promocji posiadacze rachunku mogą zgarnąć nawet 550 zł w programie poleceń.

Oby tak dalej!

Choć do ciągłego odnawiania promocji „Na nowe środki” zdążyliśmy się już przyzwyczaić, to nadal niezmiennie ją doceniamy. Dzięki ofercie specjalnej Konto Oszczędnościowe w Getin Banku to ścisła czołówka na rynku. Nie zmienia tego nawet fakt, że oprocentowanie w najnowszej odsłonie akcji jest o 0,1 p. p. niższe niż ostatnio i obowiązuje ono nieco krócej (nie 152, a 122 dni).

Liczymy więc, że tradycja uruchamiania kolejnych edycji będzie podtrzymywana. Jeśli poszukujesz atrakcyjnej oferty konta oszczędnościowego, a propozycja Getin Banku podoba Ci się tak samo jak nam, skorzystaj z niej już dziś!