Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,4% na nowe środki do 400 tys. zł przez 4 miesiące

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,4% na nowe środki do 400 tys. zł przez 4 miesiące

Nie będziemy udawać, że jesteśmy zaskoczeni. Podobnie jak w styczniu i w lutym, tak i w marcu Getin Bank ponownie zaoferował promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w ramach oferty „Na nowe środki”. Tym razem nie obyło się jednak bez zmian – oprocentowanie w promocji to obecnie 3,4% w skali roku obowiązujące przez 4 miesiące dla nowych środków do 400 tys. zł.

W życiu pewne są już nie dwie, a trzy rzeczy. Do śmierci i podatków można już chyba dopisać kolejną odsłonę promocji na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku. 18. edycja akcji potrwa do 7 kwietnia 2019 r.

Dokładnie jak poprzednio, obowiązuje ona równolegle z „Bonusem za aktywność”. Tym samym oprócz promocji z nowymi środkami, posiadacze Konta Oszczędnościowego mogą – pod warunkiem regularnego zapewniania wpływu wynagrodzenia na konto osobiste – zapewnić sobie 3,5% do kwoty 10 tys. zł w ciągu 12 kolejnych miesięcy.

Kto skorzysta z podwyższonego oprocentowania?

Wróćmy jednak do promocji „Na nowe środki”. Pora upewnić się, czy w ogóle możesz z niej skorzystać.

Podwyższone oprocentowanie nowych środków przysługuje wyłącznie tym klientom, którzy posiadają w Getin Banku pakiet produktów: konto osobiste (Konto Proste Zasady) i, rzecz jasna, Konto Oszczędnościowe. Kolejnym warunkiem jest brak wyrażonego sprzeciwu na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych oraz zgoda na użycie przez bank „telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących” do celów marketingu bezpośredniego.

Z aktualnej edycji nie skorzystają uczestnicy, którym w okresie od 4 marca do 7 kwietnia 2019 r. zakończył się okres promocyjnego oprocentowania w ramach wcześniejszych odsłon promocji.

Promocyjne warunki

To tyle, jeśli chodzi warunki uczestnictwa. Przyjrzyjmy się teraz promocyjnym warunkom na Koncie Oszczędnościowym:

 1. Oprocentowanie: 3,4% w skali roku.
 2. Okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania: 122 dni kalendarzowe liczone od momentu wpłaty tzw. nowych środków.
 3. Kwota objęta oprocentowaniem promocyjnym: 400 tys. zł, o ile są to „nowe środki”.

Ok, ale czym wspomniane „nowe środki” właściwie są? Odpowiadamy: jest to nadwyżka ponad saldo na wszystkich Twoich produktach depozytowych (kontach oszczędnościowych, lokatach i rachunkach IKE) w Getin Banku sumowane dnia 24 lutego 2019 r.

Przyda się wyjaśnienie. Załóżmy, że 24 lutego posiadałeś na wspomnianych rachunkach w sumie 20 tys. zł. Oznacza to, że promocyjnym oprocentowaniem zostaną objęte środki pomniejszone o tę kwotę. Jeśli więc wpłacisz na Konto Oszczędnościowe, powiedzmy, 100 tys. zł, to za „nowe środki” bank uzna nie 100, a 80 tys. zł. Proste?

A po promocji…

Po upływie okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania środki na koncie będą „pracowały” w standardowym tempie, czyli – w zależności od kwoty – od 0,85% do 1,25% w skali roku. Oczywiście wciąż będziesz mógł korzystać przez kilka miesięcy z podwyższonego oprocentowania w ramach promocji „Bonus za aktywność”, o której już wspomnieliśmy.

Pamiętaj, że środki wpłacane na rachunki i lokaty w Getin Banku objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 tys. Euro.

Regulamin 18. edycji promocji “Na nowe środki” znajdziesz tutaj.

Co powinieneś wiedzieć o Koncie Oszczędnościowym i Koncie Proste Zasady?

Koniecznie musimy poświęcić choćby odrobinę uwagi samym produktom niezbędnym do skorzystania z oferty.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest bezpłatnie. Nie zapłacisz za pierwszą operację (przelew lub wypłatę środków) w miesiącu, natomiast koszt drugiej i każdej kolejnej to 9 zł.

Konto Proste Zasady również nie wiąże się z opłatą za prowadzenie, o ile w danym miesiącu wykonasz przynajmniej jedną płatność kartą lub Blikiem (w przeciwnym wypadku opłata wynosi 8 zł). Z opłaty zwolnieni są też klienci poniżej 26. roku życia. Bezwarunkowo darmowa jest za to karta debetowa, podobnie jak zwykłe przelewy internetowe i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. W aktualnej promocji posiadacze rachunku mogą zgarnąć nawet 550 zł w programie poleceń.

Oby tak dalej!

Choć do ciągłego odnawiania promocji „Na nowe środki” zdążyliśmy się już przyzwyczaić, to nadal niezmiennie ją doceniamy. Dzięki ofercie specjalnej Konto Oszczędnościowe w Getin Banku to ścisła czołówka na rynku. Nie zmienia tego nawet fakt, że oprocentowanie w najnowszej odsłonie akcji jest o 0,1 p. p. niższe niż ostatnio i obowiązuje ono nieco krócej (nie 152, a 122 dni).

Liczymy więc, że tradycja uruchamiania kolejnych edycji będzie podtrzymywana. Jeśli poszukujesz atrakcyjnej oferty konta oszczędnościowego, a propozycja Getin Banku podoba Ci się tak samo jak nam, skorzystaj z niej już dziś!

Z ostatniej chwili

 • 14.03.2019 14:15

  Za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, bank Pekao proponuje przedsiębiorcom 3 darmowe szkolenia o rynkowej wartości kilkuset złotych.

 • 14.03.2019 13:10

  Nawet 300 zł może wrócić w ciągu roku na rachunek Twojej karty kredytowej w ING Banku Śląskim.

 • 13.03.2019 09:15

  Alior Bank ponownie oferuje oprocentowanie 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym dla nowych środków do 100 tys. zł.

 • 11.03.2019 10:51

  Klienci mBanku i Orange Finanse otrzymają premie gotówkowe i inne bonusy, gdy zrezygnują z usług Orange Finanse i zmienią warunki współpracy z mBankiem.

 • 11.03.2019 10:19

  Zapewnienie wpływów na konto Citi Priority pozwoli Ci zdobyć 150 zł w gotówce. Wykonując transakcje zagraniczne zyskasz 4% premii walutowej.

 • 8.03.2019 18:53

  Za skorzystanie z kart kredytowych, Santander proponuje punkty powitalne w Mastercard Priceless Specials. Szczególna oferta dotyczy fanów Ligi Mistrzów.

 • 8.03.2019 16:35

  mBank zachęca klientów Orange Finanse, by przenieśli swoje produkty właśnie do niego. W zamian proponuje kilkaset złotych w gotówce i dodatkowe bonusy.

 • 7.03.2019 12:49

  Prosta promocja dla obecnych i nowych klientów Santandera. Bank płaci 20 zł w formie kodu rabatowego na Allegro za 2 płatności mobilne.

 • 7.03.2019 07:29

  ING Bank Śląski przedłużył podwyższone do 2,5% w skali roku oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego. Z promocji skorzystają nowi i obecni klienci.

 • 5.03.2019 15:21

  Płacąc aplikacją IKO banku PKO BP za zakupy, zdobędziesz kod promocyjny uprawniający do korzystania przez 60 dni za darmo z aplikacji Lecton.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.