Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: przez 4 miesiące 3,4% na nowe środki do 400 tys. zł

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: przez 4 miesiące 3,4% na nowe środki do 400 tys. zł

Z radością informujemy o nieustannie atrakcyjnej ofercie oprocentowania Konta Oszczędnościowego w Getin Banku. 19. edycja promocji "Na nowe środki" potrwa do 19 maja 2019 r.

Cieszy nas także fakt, że obowiązuje ona równolegle z „Bonusem za aktywność”. Tym samym, oprócz promocji z nowymi środkami, posiadacze Konta Oszczędnościowego mogą – pod warunkiem regularnego zapewniania wpływu wynagrodzenia na konto osobiste – zapewnić sobie 3,5% do kwoty 10 tys. zł w ciągu 12 kolejnych miesięcy.

Dla kogo jest ta oferta?

Zacznijmy od przedstawienia informacji o tym, kto może z niej skorzystać.

Podwyższone oprocentowanie nowych środków przysługuje wyłącznie tym klientom, którzy posiadają w Getin Banku pakiet produktów: konto osobiste (Konto Proste Zasady) i, rzecz jasna, Konto Oszczędnościowe. Kolejnym warunkiem jest brak wyrażonego sprzeciwu na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych oraz zgoda na użycie przez bank „telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących” do celów marketingu bezpośredniego.

Z aktualnej edycji nie skorzystają uczestnicy, którym w okresie od 8 kwietnia do 19 maja 2019 r. zakończył się okres promocyjnego oprocentowania w ramach wcześniejszych edycji akcji.

Podwyższone oprocentowanie

Skoro ustaliliśmy, kto może otrzymać podwyższone oprocentowanie, to teraz przyjrzyjmy się promocyjnym warunkom na Koncie Oszczędnościowym:

  1. Oprocentowanie: 3,4% w skali roku.
  2. Okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 122 dni kalendarzowe liczone od momentu wpłaty tzw. nowych środków.
  3. Kwota objęta oprocentowaniem promocyjnym: 400 tys. zł, o ile są to „nowe środki”.

Od razu rodzi się pytanie, czym są wspomniane „nowe środki”? Odpowiadamy: jest to nadwyżka ponad saldo na wszystkich Twoich produktach depozytowych (ROR-ach, kontach oszczędnościowych, lokatach i rachunkach IKE) w Getin Banku z dnia 2 kwietnia 2019 r.

Przedstawmy to na przykładzie. Załóżmy, że 2 kwietnia posiadałeś na wspomnianych rachunkach w sumie 20 tys. zł. Oznacza to, że promocyjnym oprocentowaniem zostaną objęte środki pomniejszone o tę kwotę. Jeśli więc wpłacisz na Konto Oszczędnościowe, powiedzmy, 100 tys. zł, to za „nowe środki” bank uzna nie 100, a 80 tys. zł. Proste?

Co się stanie po promocji…

Po upływie okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania środki na koncie będą „pracowały” w standardowym tempie, czyli – w zależności od kwoty – od 0,85% do 1,25% w skali roku. Oczywiście wciąż będziesz mógł korzystać przez kilka miesięcy z podwyższonego oprocentowania w ramach promocji „Bonus za aktywność”, o której już wspomnieliśmy.

Pamiętaj, że środki wpłacane na rachunki i lokaty w Getin Banku objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 tys. euro.

Regulamin 19. edycji promocji “Na nowe środki” znajdziesz tutaj.

Co powinieneś wiedzieć o Koncie Oszczędnościowym i Koncie Proste Zasady?

Koniecznie musimy poświęcić nieco uwagi produktom, które musisz posiadać, aby skorzystać z oferty promocyjnej.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest bezpłatnie. Nie zapłacisz za pierwszą operację (przelew lub wypłatę środków) w miesiącu, natomiast koszt drugiej i każdej kolejnej to 9 zł.

Konto Proste Zasady również jest darmowe, o ile w danym miesiącu wykonasz przynajmniej jedną płatność kartą lub Blikiem (w przeciwnym wypadku opłata wynosi 8 zł). Z opłaty zwolnieni są też klienci poniżej 26. roku życia. Bezwarunkowo darmowa jest za to karta debetowa, podobnie jak zwykłe przelewy internetowe i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. W aktualnej promocji posiadacze rachunku mogą zgarnąć nawet 550 zł w programie poleceń.

Trzymamy kciuki za kontynuację

Kolejne "odświeżenia" promocji „Na nowe środki” stały się już "oczywistą oczywistością", ale nieustannie doceniamy Getin Bank za ich kontynuację. Daje to bankowi miejsce w ścisłej czołówce naszego rankingu kont oszczędnościowych. Trzymamy kciuki, by zapał Getin Banku do nagradzania swoich klientów wysokim oprocentowaniem na Koncie Oszczędnościowym nigdy nie osłabł. Oby obowiązywało ono jak najdłużej i dotyczyło jak największych kwot.

Śmiało można powiedzieć, że oferta Getin Banku warta jest rozważenia. Możesz z niej skorzystać od razu lub pod koniec jej obowiązywania. Nie ma to większego znaczenia dla Twojego zysku w tej edycji, bo czas podwyższonego oprocentowania liczony jest od chwili wpływu "nowych środków". Zwłoka w przelaniu "nowych środków" może jednak oznaczać, że okres Twojego promocyjnego oprocentowania w ramach tej edycji "zahaczy" o kolejne odsłony akcji i nie będziesz mógł w nich wziąć udziału.

Otwórz Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,4%