3,2% na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku - nowa edycja promocji "Na nowe środki"

3,2% na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku - nowa edycja promocji "Na nowe środki"

Getin Bank nie zawiódł i tradycyjnie przedłużył swoją ofertę „Na nowe środki” na Koncie Oszczędnościowym. Jednak coś za coś: w obecnej, 20. edycji bank obniżył oprocentowanie nowych środków do 3,2%. Pozostałe warunki akcji pozostają bez zmian: promocyjne odsetki obowiązują przez 122 dni dla kwot do 400 tys. zł.

Choć obniżka promocyjnego oprocentowania nas nie cieszy, to musimy przyznać, że i tak propozycje Getin Banku stanowią wytchnienie dla osób strudzonych poszukiwaniem dobrych ofert. W 20. edycji promocji „Na nowe środki” nieco obniżono oprocentowanie - z 3,4% na 3,2% w skali roku. Pozostałe zasady promocji nie uległy zmianie, co oznacza, że promocyjne odsetki obowiązują przez 4 miesiące (122 dni) dla kwot do 400 tys. zł.

Co więcej, promocja „Na nowe środki” łączy się z akcją „Bonus za aktywność”, dzięki której możesz zyskać 3,5% dla kwot do 10 tys. zł przez rok (akcję „Bonus za aktywność przybliżamy w tym artykule). Obie oferty stanowią obecnie jedne z najlepszych propozycji na rynku kont oszczędnościowych.

Do promocji „Na nowe środki” możesz przystąpić do 16 czerwca 2019 r.

Dla nowych i obecnych klientów

W przypadku promocji podwyższonego oprocentowania Getin nie dzieli klientów na „nowych” i „obecnych”: z oferty może skorzystać każdy, kto posiada w Getin Banku konto osobiste (sprawdź Konto Proste Zasady), Konto Oszczędnościowe i nie wyraził sprzeciwu na marketing bezpośredni (a także otrzymywanie informacji handlowych).

Aby jednak nie było tak prosto, z nowej edycji nie mogą skorzystać osoby, które brały udział w poprzednich tego rodzaju akcjach, a okres promocyjnego oprocentowania upływa im w terminie od 20 maja do 16 czerwca 2019 r. Jeśli promocyjne odsetki przestałeś otrzymywać wcześniej – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ponownie zdeponował na Koncie Oszczędnościowym nowe środki i zyskał podwyższone oprocentowanie.

Jeśli natomiast na chwilę obecną nie posiadasz jeszcze rachunku oszczędnościowego w Getin Banku, możesz go łatwo założyć wypełniając wniosek na .

Czym są „nowe środki”?

Najprościej rzecz ujmując, są to oszczędności, których nie miałeś dotąd zdeponowanych w Getin Banku. Bank ustala datę, według której ocenia stan Twoich środków (również na lokatach i kontach emerytalnych), a wszystko, co od tamtej pory wpłynie na Twoje Konto Oszczędnościowe, uznaje właśnie za „nowe środki”. W obecnej edycji datą oceny salda jest 14 maja 2019 r.

Oznacza to, że jeśli 14 maja 2019 r. na Twoim Koncie Oszczędnościowym znajdowało się 50 tys. zł, zaś na lokacie – 30 tys. zł, to jako „nowe środki” bank uzna wszystko to, co wyniesie ponad 80 tys. zł. Przykładowo, jeśli po 14 maja pobierzesz z konta 20 tys. zł (i pozostanie Ci na nim 30 tys. zł), a następnie tydzień później wpłacisz 40 tys. zł, to podwyższonemu oprocentowaniu 3,2% nie będzie podlegało 40 tys. zł, ale „tylko” 20 tys. zł, jako „nadwyżka” ponad saldo z 14 maja.

Jeżeli jesteś nowym klientem, to stan Twojego konta na dzień wyliczania salda wynosi 0 zł, więc każda Twoja wpłata na rachunek oszczędnościowy podlegać będzie podwyższonemu oprocentowaniu.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Choć oferta Getin Banku nie jest skomplikowana, ma jednak kilka drobnych „haczyków”, o których powinieneś pamiętać, aby nie stracić promocyjnych odsetek.

Po pierwsze, promocja obejmuje tylko konta oszczędnościowe prowadzone jako rachunki indywidualne. Jeżeli posiadasz rachunek wspólny, np. z małżonkiem, to nie macie szans na podwyższone oprocentowanie.

Po drugie, w okresie promocji nie możesz zamknąć ani Konta Oszczędnościowego (co jest zrozumiałe), ani konta osobistego.

Po trzecie, w trakcie obowiązywania promocji nie możesz również odwołać zgód marketingowych i im podobnych).

Regulamin 20. edycji oferty specjalnej „Na nowe środki” znajdziesz tutaj.

A po promocji…

Po upływie 4 miesięcy oprocentowanie Twojego Konta Oszczędnościowego spadnie do standardowego poziomu, który waha się od 0,85% do 1,25% w skali roku w zależności od ulokowanej kwoty. Nie oszałamia ono tym bardziej, że wyższe oprocentowanie obejmuje nadwyżki ponad określone kwoty.

Warto w takiej sytuacji rozważyć znalezienie innej intratnej oferty ulokowania środków. W tym zadaniu może Ci pomóc nasz ranking kont oszczędnościowych. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko korzystniej zdeponujesz swoje pieniądze, ale i być może będziesz mógł skorzystać z kolejnych edycji akcji „Na nowe środki”, kiedy już minie dla Ciebie „okres karencji”.

Oczywiście w dalszym ciągu będziesz mógł korzystać przez kilka miesięcy z podwyższonego oprocentowania w ramach promocji „Bonus za aktywność” (3,5% do 10 000 zł przez rok), o której pisaliśmy na początku.

Warto jeszcze pamiętać, że Twoje oszczędności w Getin Banku objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 tys. euro.

Garść informacji o Koncie Oszczędnościowym i Koncie Proste Zasady

Poniżej przedstawiamy pokrótce oba konta, o których mowa w promocji „Na nowe środki”. Konto Oszczędnościowe to darmowy rachunek, z którego możesz wykonać jeden bezpłatny przelew w miesiącu (lub wypłacić środki; każde kolejne pobranie z tego konta to koszt już 9 zł).

Z kolei rachunek osobisty Konto Proste Zasady może łatwo stać się bezpłatne – warunkiem jest wykonanie choć jednej płatności kartą lub Blikiem (w przeciwnym wypadku za prowadzenie konta zapłacisz 8 zł; z opłaty zwolnione są osoby, które nie skończyły 26 lat). Ogromnym plusem Konta Proste Zasady jest zupełnie darmowa karta debetowa oraz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Co więcej, jeśli spodobają Ci się usługi Getin Banku, możesz polecić je znajomym i zyskać nawet 550 zł w programie poleceń.

Getin obniża oprocentowanie, ale nie jest najgorzej

Mimo ostatniej obniżki oferta Getin Banku pozostaje w czołówce najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych na polskim rynku. W obecnej sytuacji swego rodzaju żonglowanie depozytami między kontami w różnych bankach i szukanie najwyższej stawki dla „nowych środków” wydaje się zupełnie sensowną strategią, choć wymagającą nieco czasu i energii.

Tym bardziej należy docenić Getin za prostotę promocji „Na nowe środki” i fakt, że łączy się ona jeszcze z innymi akcjami, takimi jak „Bonus za aktywność”. Nie dość, że oprocentowanie Konta Oszczędnościowego wciąż jest atrakcyjne, to jeszcze przy pewnym zaangażowaniu możesz korzystać z podwyższonego oprocentowania wielokrotnie. Dzięki temu promocyjna akcja staje się jedną z najstabilniejszych propozycji wśród rachunków oszczędnościowych.

Z ostatniej chwili

 • 12.06.2019 14:27

  Alior Bank w jednym dniu uruchomił promocje dla klientów firmowych i indywidualnych. Ci drudzy mogą zdobyć 150 zł.

 • 12.06.2019 09:53

  Otwierając iKonto Biznes w najnowszej promocji Alior Banku i aktywnie korzystając przez rok z rachunku możesz zarobić nawet 1700 zł!

 • 11.06.2019 15:37

  Na uczestników najnowszej promocji Nest Banku czeka 200 zł gotówkowej premii. Aby ją zdobyć, wystarczy założyć Nest Konto i aktywnie korzystać z rachunku.

 • 11.06.2019 11:02

  Zakładając Konto Otwarte na Ciebie w BNP i korzystając z niego aktywnie przez 9 miesięcy, otrzymasz karnety do obiektów sportowych warte 567 zł.

 • 6.06.2019 17:55

  W Santanderze za założenie Konta Jakie Chcę i okazanie świadectwa z dobrymi ocenami możesz otrzymać 50 zł premii.

 • 6.06.2019 11:44

  Sięgnij po kartę kredytową banku BNP Paribas. Po 4 miesiącach aktywnego korzystania z niej otrzymasz 400 zł w postaci voucherów do wskazanych sklepów.

 • 6.06.2019 08:38

  Na pełnoletnich posiadaczy kart z logo Visa i jednocześnie użytkowników aplikacji Airport Companion Europe czeka do 25% zniżki za płatności na lotniskach.

 • 5.06.2019 16:55

  Wykup ubezpieczenie komunikacyjne swojego pojazdu w Millenecie lub aplikacji mobilnej Banku Millennium, a 200 zł wróci do Ciebie.

 • 5.06.2019 13:49

  W PKO BP ruszył program poleceń, w którym za skuteczną rekomendację można zdobyć 100 zł premii i dodatkowe nagrody o wartości od 250 zł do nawet 3000 zł!

 • 4.06.2019 12:11

  Premia na lato: 300 zł za Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj z oferty BNP Paribas. Bardzo proste warunki aktywności.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.