Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Nieoczekiwana podwyżka: 3% przez 3 miesiące na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole

Nieoczekiwana podwyżka: 3% przez 3 miesiące na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
Spis treści

Credit Agricole po decyzji Rady Polityki Pieniężnej o cięciu stóp procentowych przez długi czas utrzymywał wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. W końcu, na początku lipca, oprocentowanie Rachunku Oszczędzam w ofercie "na start" dostępnej dla nowych klientów spadło do 2,5%. Teraz Credit Agricole zdecydował się na podwyższenie stawki do 3% dla środków do 20 tys. zł. Oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od momentu zawarcia umowy o konto.

Kto może, a kto nie może skorzystać z promocji?

Z oferty specjalnej "Na start” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które po 1 kwietnia 2018 r. nie posiadały konta osobistego w Credit Agricole i otworzyły je 21 sierpnia 2020 r. lub później (z wyłączeniem Pakietu Depozytowego, Podstawowego Rachunku Płatniczego i Podstawowego Rachunku Płatniczego dla Młodych). Po uruchomieniu ROR-u należy zawnioskować o Rachunek Oszczędzam.

Jeśli otworzyłeś rachunek osobisty przed 21 sierpnia 2020 r., to niestety nie możesz skorzystać z bonusu w ramach tej akcji. Złożenie wniosku o kolejny ROR i powiązany z nim Rachunek Oszczędzam nic Ci nie da, gdyż nie będziesz spełniał warunku, który mówi, że podwyższone oprocentowanie przysługuje tylko nowym klientom.

3% przez 3 miesiące, do 20 tys. zł

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Credit Agricole oferuje nowym klientom preferencyjne oprocentowanie w wysokości 3% w skali roku. Naliczane będzie ono przez 3 miesiące od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe i obejmie kwotę do 20 tys. zł. Kapitalizacja odsetek następuje co kwartał.

Trudno powiedzieć, jakie oprocentowanie będzie obowiązywało po upływie 3 miesięcy. W ramach trwającej do końca września oferty "Rachunek Oszczędzam - Lojalni zyskują"  stawka wynosi 0,5% w skali roku. Takie same zasady dotyczą środków wpłaconych jeszcze w okresie obowiązywania promocyjnych warunków konta, ale przekraczających wspomniany próg 20 tys. zł. Standardowe oprocentowanie Rachunku Oszczędzam wynosi... 0% w skali roku (ale bank w cyklicznie odnawianej promocji podnosi je do... 0,1%).

Niestety, na promocyjnych warunkach można otworzyć tylko jeden Rachunek Oszczędzam. Co prawda, jeśli będziesz chciał, możesz dodatkowo założyć cztery konta oszczędnościowe, jednak ich standardowe oprocentowanie jest tak mizerne, że chyba nie warto korzystać z takiej możliwości.

Otwarcie i prowadzenie Rachunku Oszczędzam jest całkowicie bezpłatne, podobnie jak pierwszy przelew w miesiącu. Jeśli jesteś posiadaczem Konta dla Ciebie GO! lub Konta dla Ciebie MOVE!, za każdy kolejny zapłacisz 5 zł. Koszt kolejnych przelewów dla właścicieli Konta dla Ciebie oraz Konta dla Ciebie VIP wynosi 10 zł.

Dodatkowo 200 zł premii za Konto dla Ciebie

Warto opisać w kilku słowach sztandarowy rachunek osobisty w Credit Agricole. Konto dla Ciebie jest darmowe po spełnieniu prostych warunków:

Do tego w ramach aktualnej promocji będziesz mógł zdobyć 200 zł premii za założenie rachunku.

Na specjalne warunki mogą liczyć posiadacze konta w wersji VIP. Czekają na nich m.in. darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie, darmowe przelewy ekspresowe oraz zniżki w niemal 10 tys. sklepach w Klubie Rabatowym.

Najwyższa stawka na rynku

W sytuacji, gdy banki tną oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat, warto gruntownie przemyśleć najnowszą propozycję Credit Agricole. Atutem oferty jest atrakcyjne oprocentowanie 3% (obowiązujące przez 3 miesiące i obejmujące kwoty do wysokości 20 tys. zł), które jest bezsprzecznie najwyższe na rynku.

Z drugiej strony należy uważać, czy po zakończeniu promocji na 3% wciąż obowiązuje "nadprogramowa" stawka 0,5%. W przeciwnym razie oprocentowanie Twojego rachunku oszczędnościowego będzie wynosiło równe 0%.

Jak zwykle więc zachęcamy Cię do tego, byś trzymał rękę na pulsie, a w razie potrzeby zapoznał się z naszym rankingiem kont oszczędnościowych, który ułatwi Ci podjęcie świadomej decyzji.