Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 120 zł za eKonto Junior.

100 zł za przeniesienie rachunku z Orange Finanse do mBanku + 160 zł dodatkowej premii + inne bonusy

100 zł za przeniesienie rachunku z Orange Finanse do mBanku + 160 zł dodatkowej premii + inne bonusy

mBank stara się skłonić jak najwięcej klientów Orange Finanse do skorzystania ze swoich usług. Przygotował dla nich zestaw kilku promocji, które mają skłonić ich do nawiązania współpracy.

Nagrody gotówkowe i nie tylko

W sumie do zdobycia jest 260 zł i inne bonusy.

Najwięcej osób z pewnością skorzysta z premii gotówkowych związanych z rachunkami. Do zdobycia jest 100 zł za samo przeniesienie konta osobistego do mBanku, nawet 150 zł za aktywne korzystanie z karty oraz 10 zł za uruchomienie i wpływ na konto oszczędnościowe Moje cele.

Kolejne bonusy czekają na tych, którzy przejdą do mBanku z produktami kredytowymi. Możesz zgarnąć 50 zł za przeniesienie karty kredytowej i kolejne 50 zł za przeniesienie kredytu. Do tego, posiadacze karty kredytowej będą się mogli cieszyć obniżonym oprocentowaniem niespłaconych kwot, a posiadaczom kredytu odnawialnego bank przyzna “premię” w postaci 90 dni bez odsetek za korzystanie z jego pieniędzy.

Pozostało już niewiele czasu na podjęcie decyzji i wykorzystanie szansy na zarobienie kilkuset złotych. Oferta ważna jest tylko do 29 marca 2019 r.

Kto może wziąć udział w promocji?

W promocji dotyczącej przeniesienia rachunku osobistego mogą wziąć wszystkie osoby, które na dzień 30 czerwca 2018 roku posiadały konto osobiste w Orange Finanse i jednocześnie od 1 stycznia 2016 roku nie były posiadaczami ani współposiadaczami jakiegokolwiek rachunku bankowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 oferowanego przez mBank.

Ponadto bank wymaga, by osoba, która chce zdobyć premie gotówkowe była aktywnym klientem.

Aktywny klient

Sprawdźmy więc, czy spełniasz wymogi definicji klienta aktywnego. Zgodnie z regulaminem, jest nim osoba, która:

 • w ciągu co najmniej jednego z 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc startu niniejszej promocji (9 lipca 2018 r.) wykonała na jednym ze swoich rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w Orange Finanse przelew wychodzący lub płatność kartową lub wypłatę bądź otrzymał przelew przychodzący albo wpłatę gotówkową LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start tej akcji (9 lipca 2018 r.) utrzymywała średnie saldo na dowolnym z rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych lub oszczędnościowych w Orange Finanse na poziomie co najmniej 1 000 zł LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start promocji (9 lipca 2018 r.) posiadała w Orange Finanse aktywny rachunek techniczny do spłaty produktu kredytowego LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start promocji posiadała w Orange Finanse produkt kredytowy wykazujący regularność w spłacie zadłużenia do 30 dni. Przekładając to na “ludzki język”, mBank dopuszcza, byś miał zaległości w spłacie produktu kredytowego w Orange Finanse, ale nie mogą być one dłuższe niż 30 dni.

Niezbędne działania

Oto warunki, które musisz także spełnić, by zasłużyć na nagrodę:

 1. Do 29 marca 2019 r. złóż wniosek o zmianę warunków rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Orange Finanse na eKonto z taryfą standard, wraz z wnioskiem o wydanie nowej karty debetowej, i podpisz stosowną umowę.
 2. Zaakceptuj regulamin promocji dotyczącej przeniesienia konta do mBanku.
  W tym momencie zasłużysz już na 100 zł. Otrzymasz je do końca miesiąca, w którym podpisałeś umowę o eKonto standard.
 3. Wykaż się aktywnością w korzystaniu z rachunku w mBanku. Premię za transakcjemaksymalnie 150 zł - otrzymasz pod następującymi warunkami:
  • dokonasz wymaganej liczby transakcji kartą promocyjną (w tym płatności telefonem) i/lub transakcji BLIK. Liczbę transakcji bank będzie sprawdzał dopiero w kwietniu.
   Zasada jest następująca: za każde 5 transakcji otrzymasz 10 zł, przy czym maksymalna kwota w miesiącu to 30 zł, a premia może być wypłacana aż przez 5 miesięcy;
   Inaczej mówiąc: 5-9 płatności = 10 zł, 10-14 = 20 zł, 15 transakcji i więcej = 30 zł.
  • na Twoje eKonto wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł w danym miesiącu kalendarzowym, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem;
  • co najmniej raz w danym miesiącu kalendarzowym zalogujesz się do aplikacji mobilnej Banku.
   Premię za dany miesiąc otrzymasz w kolejnym.
 4. Załóż rachunek regularnego oszczędzania Moje cele. Bonus będzie Twój, jeśli do końca miesiąca następującego po tym, w którym zmieniłeś swoją ofertę w Orange Finanse na eKonto standard, wykonasz na nim choć jedną transakcję. Otrzymasz za to 10 zł premii.

Gwarancja niezmienności opłat

Poza wymienionymi nagrodami, dodatkową korzyścią w promocji mBanku jest gwarancja niezmienności opłat za eKonto standard, która obowiązuje aż do 29 lutego 2020 roku. W praktyce oznacza to, że przez najbliższe miesiące nie zapłacisz ani grosza za jego prowadzenie, przelewy internetowe, obsługę karty debetowej, wypłaty z bankomatów i wpłaty we wpłatomatach!

Wyjaśnijmy ważne kwestie

Dla rzetelnego i bezproblemowego wywiązania się z warunków promocji konieczne jest, byś wiedział, jak bank definiuje różne pojęcia.

Transakcje kartą i Blikiem

Transakcja kartą to zakup w punkcie handlowo-usługowym (płatność za zakupy w sklepie) dokonana kartą debetową wydaną do Twojego eKonta lub karty kredytowej, której rachunkiem do spłaty jest eKonto.

Z kolei jako transakcja Blik rozumiany jest zakup w punkcie handlowo-usługowym.

Ponadto transakcje konieczne do spełnienia zasad promocji nie mogą być anulowane do 15. dnia miesiąca, następującego po tym, w którym je wykonałeś (tzw. zwrot towaru).

Co jeszcze warto wiedzieć

Pamiętaj, że nagrody gotówkowe za przeniesienie rachunku z Orange Finanse do mBanku otrzymasz tylko wtedy, gdy jesteś aktywnym klientem. Spełnienie tego warunku nie jest konieczne do tego, byś cieszył się gwarancją niezmienności opłat.

Twoje eKonto standard musi być rachunkiem tylko dla Ciebie. W dniu, w którym przekształcisz je w konto wspólne, zostaniesz wykluczony z grona uczestników promocji.

Oferowane nagrody są zwolnione z podatku od osób fizycznych.

Produkty mBanku – czy to dobra oferta?

Nagrody mają zachęcać do skorzystania z oferty mBanku. Warto wiedzieć, jak wygląda ona co dzień.

eKonto standard

eKonto standard było do niedawna podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie mBanku. Co prawda zostało zastąpione przez eKonto osobiste, ale wersja „standardowa” nadal jest oferowana w ramach oferty dla klientów Orange Finanse.

Prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe. Natomiast za wydawaną do konta kartę debetową zapłacisz standardowo tylko 4 zł miesięcznie. A jeśli w ciągu miesiąca dokonasz przy jej pomocy min. 5 transakcji gotówkowych, wówczas obsługa karty stanie się bezpłatna.

Wypłaty w bankomatach mBanku, Santandera oraz sieci Euronet i Planet Cash są bezpłatne pod warunkiem, ze wypłacasz min. 100 zł. W przeciwnym wypadku operacja kosztuje 1,30 zł. Wyciągnięcie pieniędzy z innych maszyn, bez względu na kwotę, zawsze oznacza pobranie opłaty 7 zł.

W ramach powyższej oferty specjalnej do 29 lutego 2020 r. nie poniesiesz podstawowych opłat za konto.

Dowiedz się więcej na temat eKonta standard tutaj.

Rachunek Moje cele

Moje cele to darmowe konto służące do regularnego oszczędzania. Standardowe oprocentowanie konta wynosi 0,4%, a przy zapewnieniu w danym miesiącu wpływów w wysokości min. 100 zł rośnie ono do 1,0%. Z rachunku można raz w miesiącu możesz bezpłatnie wypłacić zdeponowane na nim środki.

Pełna analiza konta Moje cele dostępna jest tutaj.

Dodatkowe propozycje

mBank zachęca klientów Orange Finanse nie tylko do przeniesienia konta osobistego, ale także produktów kredytowych – karty kredytowej, kredytu odnawialnego i kredytu gotówkowego. Możesz po nie sięgnąć tylko wtedy, gdy zdecydujesz się przenieść do mBanku rachunek osobisty.

Przyznanie każdego z wymienionych produktów kredytowych uzależnione jest od pozytywnej oceny Twojej zdolności kredytowej.

Karta kredytowa – 50 zł premii i niższe odsetki

Wniosek o zastąpienie karty kredytowej Orange Finanse kartą kredytową mBanku możesz złożyć do 29 marca 2019 r. W promocji nie mogą brać udziału osoby fizyczne, które w dniu składania wniosku są stroną innej umowy o kartę kredytową w mBanku albo nie został jeszcze rozpoznany złożony przez nie wniosek o przyznanie im „kredytówki”. Wykluczeni są także Ci, którzy będąc posiadaczami karty kredytowej Orange Finanse dłużej niż 6 miesięcy, wykazują zadłużenie w jej spłacie powyżej 30 dni kalendarzowych.

Za decyzję o przeniesieniu karty kredytowej do mBanku otrzymasz jednorazową premię w wysokości 50 zł. Bank przeleje ją na Twoje nowo otwarte konto (musisz je otworzyć najpóźniej w dniu uruchomienia „kredytówki”) najpóźniej do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę karty kredytowej.

Dodatkowo, na 12 miesięcy bank obniży do 4,99% odsetki, jakie pobiera od zadłużenia, które nie zostało spłacone w terminie i nie pobierze od Ciebie opłaty za wydanie „kredytówki”.

Regulamin tej promocji znajdziesz tutaj.

Kredyt odnawialny – 90 dni bez odsetek

Uczestnikiem tej promocji (trwa ona także do 29 marca 2019 r.) nie może być klient, który w dniu składania wniosku o kredyt odnawialny jest już stroną innej umowy o ten produkt mBanku albo nie został jeszcze rozpoznany złożony przez niego wcześniej wniosek o udzielenie kredytu odnawialnego.

Propozycja sprowadza się do zastąpienia kredytu odnawialnego w Orange Finanse identycznym produktem w mBanku. Premią za taki krok będzie brak prowizji za przyznanie kredytu odnawialnego. Dodatkowo, przez 90 dni nie będą naliczane odsetki od wykorzystanej kwoty.

Regulamin tej akcji znajdziesz tutaj.

Kredyt gotówkowy – także 50 zł premii

Z tej oferty też możesz skorzystać do 29 marca 2019 r. Przeniesienie kredytu z Orange Finanse do mBanku możliwe jest pod warunkiem uruchomienia w nim rachunku osobistego w ramach opisanej na samym początku promocji „eKonto z premią”.

Musisz też posiadać zobowiązania kredytowe w ramach marki Orange Finanse z saldem zadłużenia nie mniejszym niż 25 zł i okresem spłaty nie krótszym niż 3 miesiące, liczonym od dnia złożenia wniosku o przeniesienie kredytu do mBanku.

Jeśli spłata Twoich zobowiązań w Orange Finanse jest opóźniona o co najmniej 30 dni kalendarzowych, to niestety nie możesz przystąpić do tej akcji.

Nie możesz też przenieść z Orange Finanse do mBanku tylko niektórych kredytów ani wnioskować przy okazji o dodatkowe środki.

Nagroda – 50 zł – zostanie przelana na Twoje konto osobiste w mBanku (musisz je otworzyć najpóźniej w dniu podpisywania umowy kredytowej), do końca miesiąca następującego po tym, w którym bank wypłacił Ci ostatnią kwotę kredytu.

Regulamin promocji „Przenieś kredyt do mBanku i zyskaj 50 zł” znajdziesz tutaj.

Naszym zdaniem – propozycja warta przemyślenia

Wraz z najnowszą promocją mBanku dotychczasowi klienci Orange Finanse dostali solidną, kompleksową zachętę do założenia rachunku w mBanku. Tylko za tę decyzję zostaną nagrodzeni premią 100 zł premii w gotówce. Jeszcze atrakcyjniej wygląda nagroda za aktywność. Tutaj praktycznie bez większego trudu można zgarnąć nawet 150 zł nagrody. Jedyne, co trzeba zrobić, aby zdobyć te pieniądze, to regularnie posługiwać się kartą płatniczą lub płacić Blikiem. A jakby tego było mało, to za założenie i jednorazowe użycie konta Moje cele otrzymasz 10 zł dodatkowej premii. Pulę oferowanych korzyści dopełnia gwarancja niezmienności opłat za eKonto standard, która obowiązuje aż do końca lutego 2020 roku.

Jak wspomnieliśmy, są też dodatkowe nagrody dla tych, którzy przeniosą z Orange Finanse do mBanku swoje produkty kredytowe. Tu w zasadzie jedynym wykluczeniem jest posiadanie zadłużenia.

Podsumowując, jeśli jesteś klientem Orange Finanse, przemyśl propozycje mBanku. W sumie możesz zgarnąć kilkaset złotych. Jeśli jednak nie jesteś do nich przekonany, zachęcamy byś spojrzał na nasz ranking kont osobistych. Może on pomoże Ci w wyborze nowego rachunku.

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.