Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 500 zł za eKonto osobiste w mBanku. Ruszyła 24. Money Mania!.

200 zł za Konto Jakie Chcę w Santander Banku + 50 w programie poleceń + 300 zł moneyback. Ruszyła kolejna Money Mania

200 zł za Konto Jakie Chcę w Santander Banku + 50 w programie poleceń + 300 zł moneyback. Ruszyła kolejna Money Mania
Źródło: strona promocji

Organizatorem akcji Money Mania 23 jest Totalmoney.pl sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, zaś współorganizatorem – Santander Bank Polska.

Zasady promocji nie są skomplikowane: należy otworzyć Konto Jakie Chcę wraz z kartą debetową, przez 3 miesiące zapewniać wpływ w wysokości min. 1000 zł, wykonywać przynajmniej po 5 transakcji bezgotówkowych (na dowolną kwotę) oraz logować się do bankowości mobilnej. Rachunek - jeśli chcesz - możesz otworzyć całkowicie zdalnie, przez wideorozmowę z doradcą. Jako klient Santandera będziesz mógł odzyskać część wydatków na prąd, gaz, telefon i telewizję, nawet 300 zł w roku.

Do akcji można przystąpić do 31 maja 2020 r. Sprawdźmy jednak w pierwszej kolejności, do kogo skierowana jest ta oferta specjalna.

Kto może wziąć udział w promocji?

Organizator stawia uczestnikom kilka warunków. Po pierwsze, muszą być oni pełnoletni, posiadać polskie obywatelstwo i miejsce zamieszkania na terytorium Polski.

Po drugie, z udziału wykluczone są osoby, które od 11 maja 2019 r. posiadały w Santander Banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PLN dla osoby fizycznej (również jako współwłaściciele). Oznacza to, że jeśli zamknąłeś konto osobiste przed tym terminem albo posiadasz jakiś inny produkt Santandera (np. konto firmowe lub kartę kredytową), to bez problemu możesz wziąć udział w Money Manii.

Jak zdobyć 250 zł? Podpowiedzi krok po kroku

Przejdźmy teraz do zadań, jakie ma przed sobą uczestnik akcji:

Krok 1
Krok 1

Do 31 maja 2020 r. zarejestruj się na tej stronie serwisu i załóż swój profil w aplikacji Money Manii. Pamiętaj o zaakceptowaniu regulaminu i wyrażeniu zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie przekazania danych osobowych (bez tej zgody bank i organizator nie będą mogli informować się nawzajem o spełnieniu przez Ciebie warunków akcji).

Jeżeli brałeś już udział w poprzednich edycjach Money Manii, to ponowna rejestracja nie jest potrzebna.

Krok 2
Krok 2

Również do 31 maja 2020 r. wyślij wniosek o konto. Możesz wybrać jeden z dwóch sposobów zawarcia umowy:

  1. Pierwsza opcja to wybór linku „Podpisz umowę z doradcą mobilnym” i uzupełnienie formularza kontaktowego. Dzięki temu umówisz się z doradcą mobilnym Santandera w wybranym przez siebie miejscu i w trakcie spotkania będziesz mógł podpisać umowę o Konto Jakie Chcę.
  2. Druga możliwość to skorzystanie z opcji „Wyślij wniosek o Konto”. Wybierając tę ścieżkę po złożeniu wniosku połącz się z doradcą przez wideo, by zweryfikować swoją tożsamość. Wystarczy do tego urządzenie z kamerą (np. laptop lub smartfon) oraz dowód osobisty. Doradcy online pracują od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

W formularzu wniosku jest miejsce na kod polecenia, który pozwoli Ci zdobyć dodatkowe  50 zł. Jeśli nie posiadasz takiego kodu, możesz skorzystać z naszego: 1013953301

Pamiętaj, aby we wniosku o konto podać ten sam adres e-mail co na stronie Money Manii.

Krok 3
Krok 3

Najpóźniej 15 czerwca 2020 r. podpisz umowę o konto wraz z kartą. Również i w tym kroku powinieneś wyrazić wymagane zgody (na kontakt w sprawie realizacji wniosku, w celach marketingowych, na elektroniczny kanał kontaktu). Pamiętaj, że nie możesz odwołać zgód aż do końca akcji.

Krok 4
Krok 4

W każdym z kolejnych trzech miesięcy kalendarzowych od momentu otwarcia Konta Jakie Chcę:

  • zapewnij wpływ na nowo otwarty rachunek w wysokości 1000 zł;
  • wykonaj przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem;
  • zaloguj się do aplikacji Santander Mobile.
Informacja
Informacja

O przyznaniu premii zostaniesz powiadomiony w wiadomości e-mail najdalej do 15 października 2020 r..

Krok 5
Krok 5

Najpóźniej do 20 października 2020 r. uzupełnij w serwisie organizatora numer swojego Konta Jakie Chcę (musi być ono aktywne!).

Nagroda
Nagroda

Premia 200 zł zostanie przelana na Twój nowy rachunek do 30 października 2020 r..

O czym warto wiedzieć?

Jak widzisz, spełnienie wszystkich warunków akcji rozciąga się nieco w czasie (zaś na samą premię przyjdzie Ci poczekać aż do jesieni). Jeżeli założysz Konto Jakie Chcę w maju, to na realizację zadań masz czas w maju → czerwcu → lipcu lub w czerwcu → lipcu → sierpniu.

Analogicznie, jeśli umowę o rachunek podpiszesz w czerwcu, to zadania możesz wykonać w czerwcu, lipcu i w sierpniu lub w lipcu, sierpniu i we wrześniu. Ważne, aby były to 3 miesiące następujące po sobie.

Jeśli zaś chodzi o transakcje bezgotówkowe kartą/Blikiem, to liczą się zarówno te wykonane w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie.

Premia zwolniona jest z opodatkowania, nie musisz się więc przejmować rozliczeniami z fiskusem.

Konto Jakie Chcę – sztandarowy rachunek osobisty Santander Banku

Propozycja Santander Banku ma swoje plusy i minusy. Do zalet rachunku, poza brakiem opłat za jego prowadzenie, należą m.in. darmowe (!) przelewy natychmiastowe czy wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych Blikiem, a także spory wybór nowoczesnych metod płatności.

Do minusów: płatne bankomaty obce (przy wypłatach realizowanych kartą), dość wysokie opłaty za wypłaty zagraniczne, a nawet za… cashback. Uniknięcie prowizji za korzystanie z karty też wymaga pewnej „gimnastyki”, tj. wykonania 5 transakcji „plastikiem” w miesiącu – zwróć jednak uwagę, że jest to jednocześnie wymóg stawiany w promocji.

Uwaga! w Santander Banku masz do wyboru dwie formy opłaty za kartę: niższą, ale nie do uniknięcia opłatę w wysokości 3 zł lub wyższą, ale możliwą do uniknięcia właśnie dzięki wykonaniu 5 transakcji – jeśli wybierzesz tę pierwszą opcję, to mimo spełnienia warunków promocji bank nie zwolni Cię z prowizji za korzystanie z karty.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja dla osób, które nie skończyły 26 lat. Wtedy Konto Jakie Chcę jest rachunkiem niemal całkowicie darmowym, z którego naprawdę opłaca się korzystać. Młodzi mają bowiem większość usług bezpłatnie.

50 zł w programie poleceń

Podstawową premię - 200 zł - za otwarcie rachunku w tej promocji możesz powiększyć o 50 zł uczestnicząc w programie poleceń.

300 zł za rachunki

Jako klient Santandera będziesz mógł zdobyć dodatkowe bonusy, nawet 300 zł w ciągu roku. Bank zwraca bowiem 1% rachunków za prąd, gaz, telefon, telewizor opłacanych z Konta Jakie Chcę.

250 zł za „zwykłe” korzystanie z konta + zwroty za rachunki

Najnowsza edycja Money Manii nie rozczarowuje, jeśli chodzi o wysokość premii i warunki stawiane przed uczestnikami. Aby otrzymać 200 zł, powinieneś w 3 kolejnych miesiącach zapewnić wpływ 1000 zł na nowo otwarte konto, wykonać po 5 transakcji kartą i logować się do bankowości mobilnej. Składając wniosek w ramach programu poleceń i spełniając jego wymagania otrzymasz dodatkowe 50 zł.

Dużym plusem akcji jest możliwość podpisania umowy o rachunek całkowicie zdalnie w trakcie wideorozmowy, choć naszym zdaniem możliwość finalizacji procesu zakładania konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego czy kuriera byłaby także mile widziana.

Podstawowym pytaniem jest, czy Konto Jakie Chcę będzie dla Ciebie dobrym wyborem; rachunek ten może okazać się dość drogi dla osób, które częściej posługują się gotówką (drogie bankomaty obce i wypłaty cashback) lub częściej wyjeżdżają za granicę. Z drugiej strony, oferta Santandera jest bardzo nowoczesna, wraz z kontem otrzymujesz dostęp do wielu płatności mobilnych, a samo prowadzenie rachunku jest bezpłatne.

Przypominamy też o możliwości odzyskania 1% rachunków za prąd, gaz, telefon, telewizję.

Decyzja, oczywiście, należy do Ciebie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin 23. edycji Money Manii

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.