Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

25 zł zwrotu miesięcznie za opłacanie rachunków dla posiadaczy Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska

25 zł zwrotu miesięcznie za opłacanie rachunków dla posiadaczy Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska

Co można zyskać?

Nagrodą w promocji jest zwrot 1% poniesionych opłat za media dokonanych przelewem, zleceniem stałym lub poleceniem zapłaty. Maksymalna miesięczna premia wynosi 25 zł. Usługi objęte premią to:

  • gaz,
  • energia elektryczna,
  • usługi telekomunikacyjne - telewizja, telefon (także komórkowy) i internet. Dotyczy to także abonamentu RTV.

Kto może skorzystać z oferty?

Zwrot opłat za rachunki za media przysługuje tylko posiadaczom Konta Jakie Chcę w Santanderze. Jeśli posiadasz inny rachunek w tym banku, możesz go przekształcić w Konto Jakie Chcę lub otworzyć nowe konto. Promocją zostaniesz objęty automatycznie po spełnieniu opisanego poniżej warunku.

Jakie dodatkowe warunki należy spełnić?

Aby płatność została objęta zwrotem, należy jednorazowo okazać w banku ostatnią fakturę lub rachunek za daną usługę, gdzie będzie widniał numer rachunku do wpłat, i oczywiście opłacać ją internetowo. Obowiązek ten dotyczy również sytuacji, kiedy zmieni się konto dostawcy mediów, na które dokonujemy płatności.

Ważne: faktura musi być wystawiona na to samo imię i nazwisko, na które założone jest Konto Jakie Chcę.

Jeśli ten sam rachunek usługodawcy służy do płatności za kilka usług (np. za prąd i telefon jednocześnie), zwrot przyznawany jest nieco inaczej:

  • przy płatnościach za wszystkie wymienione grupy usług albo tylko gaz i prąd, albo gaz i usługi telekomunikacyjne, nagroda zostanie naliczona za płatność za gaz;
  • przy płatnościach za energię i usługi telekomunikacyjne, zwrot zostanie przyznany za płatności za energię elektryczną.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Zwrot naliczany jest tylko od usług, które nie są częścią czynszu. Jeśli np. opłata za gaz jest u Ciebie wliczona w comiesięczną płatność dla spółdzielni, nie możesz otrzymać za nią premii.

Jak już wspomnieliśmy, płatności należy dokonać przelewem, zleceniem stałym lub poleceniem zapłaty. Transakcje kartą przez Internet oraz płatności przez aplikację mobilną nie zostaną uznane.

Faktury za media możesz okazać w oddziale banku, ale wygodniejszym sposobem będzie dodanie ich poprzez bankowość elektroniczną. W Santander online wybierz zakładkę "Twoje sprawy", następnie "Twoje produkty" → "Konta" → "Dodaj fakturę do usługi zwrotów za rachunki".

W przypadku zmiany nazwy odbiorcy lub numeru jego rachunku konieczne jest zaktualizowanie danych w oddziale lub przesłanie scanu faktury z nowymi danymi z poziomu bankowości elektronicznej. Wprowadzenie danych do systemu następuje w ciągu 1-2 dni roboczych.

Premia pieniężna za dany miesiąc trafi na Twoje Konto Jakie Chcę do 7. dnia następnego miesiąca kalendarzowego. Zwrot nie jest opodatkowany.

Konto Jakie Chcę w Santanderze

Rachunek Konto Jakie Chcę z oferty Santandera prezentuje się całkiem interesująco. Jego prowadzenie jest bezpłatne, podobnie jak przelewy internetowe. Jeśli chodzi o opłatę za kartę, to sam wybierasz formę rozliczenia. Możesz zdecydować się na stałą opłatę w wysokości 3 zł lub skorzystać z opłaty warunkowej - 5 zł, której unikniesz wykonując co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu.

Więcej o tym rachunku i jego ofercie usług dodatkowych napisaliśmy w analizie Konta Jakie Chcę.

Komentarz redakcji

Santander promuje swój rachunek jako konto, które daje możliwość dopasowania go do swoich potrzeb. Jednym z elementów oferty specjalnej Konta Jakie Chcę jest sprzedaż premiowa polegająca na zwrocie części opłat za media – gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Za te płatności możesz zyskać nawet 25 zł miesięcznie, wystarczy jednorazowo okazać w banku fakturę za media i oczywiście posiadać Konto Jakie Chcę, z którego będziesz regulował należności.

Sam rachunek spodoba się osobom młodym, którzy zapłacą mniej za przelewy natychmiastowe czy wypłaty z bankomatów. Godna uwagi jest też elastyczna opłata za kartę, która jest nowością na rynku bankowym. Jeśli szukasz nowoczesnego, funkcjonalnego konta z dodatkową premią, oferta Santandera może przypaść Ci do gustu.

Przydatne dokumenty

  1. Załącznik do regulaminu kont dla klientów indywidualnych

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.