Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Santander: 25 zł zwrotu miesięcznie za opłacanie rachunków dla posiadaczy Konta Jakie Chcę

Aldona Derdziak

W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.

Santander: 25 zł zwrotu miesięcznie za opłacanie rachunków dla posiadaczy Konta Jakie Chcę
Źródło: strona Santandera
Santander Bank - Konto Jakie Chcę - 530 zł (wynagrodzenie, rachunki, polecenie)

Posiadacze Konta Jakie Chcę w Santanderze oprócz standardowych usług mogą zyskać nawet 25 zł miesięcznie, jeśli opłacą z niego rachunki za prąd, gaz czy telefon. Promocja trwa do odwołania i nie wymaga spełnienia skomplikowanych warunków.

Co można zyskać?

Nagrodą w promocji jest zwrot 1% poniesionych opłat za media dokonanych przelewem, zleceniem stałym lub poleceniem zapłaty. Maksymalna miesięczna premia wynosi 25 zł. Usługi objęte premią to: gaz, energia elektryczna i usługi telekomunikacyjne - telewizja, telefon (także komórkowy) i internet.

Kto może skorzystać z oferty?

Zwrot opłat za rachunki za media przysługuje tylko posiadaczom Konta Jakie Chcę w Santanderze. Jeśli posiadasz inny rachunek w tym banku, możesz go przekształcić w Konto Jakie Chcę lub otworzyć nowe konto. Promocją zostaniesz objęty automatycznie po spełnieniu opisanego poniżej warunku.

Jakie dodatkowe warunki należy spełnić?

Aby płatność została objęta zwrotem, należy jednorazowo okazać w banku ostatnią fakturę lub rachunek za daną usługę, gdzie będzie widniał numer rachunku do wpłat, i oczywiście opłacać ją internetowo. Obowiązek ten dotyczy również sytuacji, kiedy zmieni się konto dostawcy mediów, na które dokonujemy płatności.

Ważne: faktura musi być wystawiona na to samo imię i nazwisko, na które założone jest Konto Jakie Chcę.

Jeśli ten sam rachunek usługodawcy służy do płatności za kilka usług (np. za prąd i telefon jednocześnie), zwrot przyznawany jest nieco inaczej:

  • przy płatnościach za wszystkie wymienione grupy usług albo tylko gaz i prąd, albo gaz i usługi telekomunikacyjne, nagroda zostanie naliczona za płatność za gaz;
  • przy płatnościach za energię i usługi telekomunikacyjne, zwrot zostanie przyznany za płatności za energię elektryczną.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Zwrot naliczany jest tylko od usług, które nie są częścią czynszu. Jeśli np. opłata za gaz jest u Ciebie wliczona w comiesięczną płatność dla spółdzielni, nie możesz otrzymać za nią premii.

Jak już wspomnieliśmy, płatności należy dokonać przelewem, zleceniem stałym lub poleceniem zapłaty. Transakcje kartą przez Internet oraz płatności przez aplikację mobilną nie zostaną uznane.

Faktury za media możesz okazać w oddziale banku, ale wygodniejszym sposobem będzie dodanie ich poprzez bankowość elektroniczną. W Santander online wybierz zakładkę "Twoje produkty", następnie Konto Jakie Chcę - Usługi (po prawej stronie ekranu) - Zwroty za rachunki - Zgłoszeni dostawcy i dodaj dostawcę usług.

W przypadku zmiany nazwy odbiorcy lub numeru jego rachunku konieczne jest zaktualizowanie danych w oddziale lub przesłanie scanu faktury z nowymi danymi z poziomu bankowości elektronicznej.

Wprowadzenie danych do systemu następuje w ciągu 1-2 dni roboczych.

Premia pieniężna za dany miesiąc trafi na Twoje Konto Jakie Chcę do 7. dnia następnego miesiąca kalendarzowego. Zwrot nie jest opodatkowany.

Konto Jakie Chcę w Santanderze

Rachunek Konto Jakie Chcę z oferty Santandera prezentuje się całkiem interesująco. Jego prowadzenie jest bezpłatne, podobnie jak przelewy internetowe. Sposób pobierania opłaty za kartę debetową ustalasz samodzielnie - możesz wybrać 3 zł sztywnej opłaty lub 5 zł opłaty warunkowej, uzależnionej od liczby transakcji. Pozostałe koszty zależne są od wieku posiadacza konta:

  • 0 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju dla osób do 26. roku życia, 5 zł dla pozostałych klientów;
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą dla osób do 26. roku życia, 0 zł dla użytkowników Pakietu Wielowalutowego w ramach promocji, 10 zł poza pakietem - bank dolicza 2,8% prowizji za przewalutowanie;
  • 0 zł za przelewy natychmiastowe dla wszystkich klientów;
  • 7 zł miesięcznie za pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów (w tym cashback) dla klientów powyżej 26 roku życia - usługa opcjonalna, dotyczy karty Dopasowanej Visa/Mastercard.

Więcej o tym rachunku i jego ofercie usług dodatkowych napisaliśmy w analizie Konta Jakie Chcę.

Komentarz redakcji

Santander promuje swój rachunek jako konto, które daje możliwość dopasowania go do swoich potrzeb. Jednym z elementów oferty specjalnej Konta Jakie Chcę jest sprzedaż premiowa polegająca na zwrocie części opłat za media – gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Za te płatności możesz zyskać nawet 25 zł miesięcznie, wystarczy jednorazowo okazać w banku fakturę za media i oczywiście posiadać Konto Jakie Chcę, z którego będziesz regulował należności..

Sam rachunek spodoba się ludziom młodym, którzy zapłacą mniej za przelewy natychmiastowe czy wypłaty z bankomatów. Godna uwagi jest też elastyczna opłata za kartę, która jest nowością na rynku bankowym. Jeśli szukasz nowoczesnego, funkcjonalnego konta z dodatkową premią, oferta Santandera może przypaść Ci do gustu.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Załącznik do regulaminu kont dla klientów indywidualnych

O banku

Santander Bank Polska powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A w 2001 roku. Od 1 kwietnia 2011 r. jest częścią Grupy Santander – jednej z największych w Europie i na świecie. Wartością dla banku jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.

Czytaj więcej

Komentarze