BZ WBK: 25 zł zwrotu miesięcznie za opłacanie rachunków dla posiadaczy Konta Jakie Chcę

Aktualnie trwa promocja, w której za przekierowanie wynagrodzenia na konto w Santanderze można otrzymać 200 zł. O szczegółach tej akcji piszemy w tym artykule.

BZ WBK: 25 zł zwrotu miesięcznie za opłacanie rachunków dla posiadaczy Konta Jakie Chcę Źródło obrazka: strona BZ WBK

Posiadacze Konta Jakie Chcę w BZ WBK (obecnie Santander) oprócz standardowych usług mogą zyskać nawet 25 zł miesięcznie, jeśli opłacą z niego rachunki za prąd, gaz czy telefon. Promocja trwa do odwołania i nie wymaga spełnienia skomplikowanych warunków.

Co można zyskać?

Nagrodą w promocji jest zwrot 1% poniesionych opłat za media dokonanych przelewem, zleceniem stałym lub poleceniem zapłaty. Maksymalna miesięczna premia wynosi 25 zł. Usługi objęte premią to: gaz, energia elektryczna i usługi telekomunikacyjne - telewizja, telefon (także komórkowy) i internet.

Kto może skorzystać z oferty?

Zwrot opłat za rachunki za media przysługuje tylko posiadaczom Konta Jakie Chcę w BZ WBK (obecnie Santander). Jeśli posiadasz inny rachunek w tym banku, możesz go przekształcić w Konto Jakie Chcę lub otworzyć nowe konto. Promocją zostaniesz objęty automatycznie po spełnieniu warunku opisanego poniżej.

Jakie dodatkowe warunki należy spełnić?

Aby płatność została objęta zwrotem, należy jednorazowo okazać w banku ostatnią fakturę lub rachunek za daną usługę, gdzie będzie widniał numer rachunku do wpłat, i oczywiście opłacać ją internetowo. Obowiązek ten dotyczy również sytuacji, kiedy zmieni się konto dostawcy mediów, na które dokonujemy płatności.

Ważne: faktura musi być wystawiona na to samo imię i nazwisko, na które założone jest Konto Jakie Chcę.

Jeśli ten sam rachunek usługodawcy służy do płatności za kilka usług (np. za prąd i telefon jednocześnie), zwrot przyznawany jest nieco inaczej:

  • przy płatnościach za wszystkie wymienione grupy usług albo tylko gaz i prąd, albo gaz i usługi telekomunikacyjne, nagroda zostanie naliczona za płatność za gaz;
  • przy płatnościach za energię i usługi telekomunikacyjne, zwrot zostanie przyznany za płatności za energię elektryczną.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Zwrot naliczany jest tylko od usług, które nie są częścią czynszu. Jeśli np. opłata za gaz jest u Ciebie wliczona w comiesięczną płatność dla spółdzielni, nie możesz otrzymać za nią premii.

Jak już wspomnieliśmy, płatności należy dokonać przelewem, zleceniem stałym lub poleceniem zapłaty. Transakcje kartą przez Internet oraz płatności przez aplikację mobilną nie zostaną uznane.

Faktury za media możesz okazać w oddziale banku, ale wygodniejszym sposobem będzie dodanie ich poprzez bankowość elektroniczną. W BZ WBK 24 (obecnie Santander online) wybierz zakładkę "Twoje produkty", następnie Konto Jakie Chcę - Usługi (po prawej stronie ekranu) - Zwroty za rachunki - Zgłoszeni dostawcy i dodaj dostawcę usług.

W przypadku zmiany nazwy odbiorcy lub numeru jego rachunku konieczne jest zaktualizowanie danych w oddziale lub przesłanie scanu faktury z nowymi danymi z poziomu bankowości elektronicznej.

Wprowadzenie danych do systemu następuje w ciągu 1-2 dni roboczych.

Premia pieniężna za dany miesiąc trafi na Twoje Konto Jakie Chcę do 7. dnia następnego miesiąca kalendarzowego. Zwrot nie jest opodatkowany.

Z zasadami promocji zapoznasz się w tym dokumencie.

Konto Jakie Chcę w BZ WBK (obecnie Santander)

Rachunek Konto Jakie Chcę z oferty BZ WBK (obecnie Santander) prezentuje się całkiem interesująco. Jego prowadzenie jest bezpłatne, podobnie jak przelewy internetowe. Sposób pobierania opłaty za kartę debetową ustalasz samodzielnie - możesz wybrać 3 zł sztywnej opłaty lub 5 zł opłaty warunkowej, uzależnionej od liczby transakcji. Pozostałe koszty zależne są od wieku posiadacza konta:

  • 0 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju dla osób do 26. roku życia, 5 zł dla pozostałych klientów;
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą dla osób do 26. roku życia, 0 zł dla użytkowników Pakietu Wielowalutowego w ramach promocji, 10 zł poza pakietem - bank dolicza 2,8% prowizji za przewalutowanie;
  • 0 zł za przelewy natychmiastowe dla wszystkich klientów;
  • 7 zł miesięcznie za pakiet bezpłatnych wypłat z bankomatów (w tym cashback) dla klientów powyżej 26 roku życia - usługa opcjonalna, dotyczy karty Dopasowanej Visa/Mastercard.

Więcej o tym rachunku i jego ofercie usług dodatkowych napisaliśmy w analizie Konta Jakie Chcę.

Komentarz redakcji

BZ WBK (obecnie Santander) promuje swój nowy rachunek jako konto z możliwością dopasowania do swoich potrzeb. Jednym z elementów oferty specjalnej dla Konta Jakie Chcę jest sprzedaż premiowa polegająca na zwrocie części opłat za media – gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Za te płatności możesz zyskać nawet 25 zł miesięcznie, wystarczy jednorazowo okazać w banku fakturę za media i oczywiście posiadać Konto Jakie Chcę.

Sam rachunek spodoba się ludziom młodym, którzy zapłacą mniej za przelewy natychmiastowe czy wypłaty z bankomatów. Godna uwagi jest też elastyczna opłata za kartę, która jest nowością na rynku bankowym. Jeśli szukasz nowoczesnego, funkcjonalnego konta z dodatkową premią, oferta BZ WBK (obecnie Santander) może przypaść Ci do gustu.

Z ostatniej chwili

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.