Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 2000 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + zwolnienie z opłat za konto przez rok

Nawet 2000 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + zwolnienie z opłat za konto przez rok
Źródło: najlepszekonto.pl

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia – w ramach oferty „2000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł”, która obowiązuje do 30 czerwca 2023 r., tak naprawdę możesz zdobyć kilka nagród, przy czym każdą z nich otrzymasz za spełnienie nieco innych warunków. Dla uczestników promocji bank przygotował następujące bonusy:

  • zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku na 12 miesięcy;
  • 600 zł zwrotu za transakcje bezgotówkowe (3% wartości transakcji, do 100 zł w każdym z 6 miesięcy);
  • 600 zł za terminal płatniczy i transakcje w wysokości min. 1000 zł/miesiąc (max 6 premii po 100 zł);
  • 800 zł za podpisanie umowy o kredyt lub pożyczkę z gwarancją, albo za korzystanie z leasingu lub faktoringu.

Jak łatwo zauważyć, łączna suma nagród jest niebagatelna i wynosi aż 2000 zł! Nie licząc oczywiście oszczędności związanych z uniknięciem opłat.

Kto może skorzystać z najnowszej okazji?

Do tego, żeby bank zwolnił Cię przez rok z opłat za rachunek wystarczy, byś nie był jego klientem firmowym od 28 lutego 2023 r. do chwili przystąpienia do akcji.

Z ubiegania się o pozostałe bonusy wyłączeni są przedsiębiorcy, którzy posiadali w Pekao SA lub dawnym Idea Banku rachunek bieżący w okresie od 1 grudnia 2020 r. do momentu przystąpienia do promocji. Słowem, premie finansowe są dla nowych klientów biznesowych, którzy dodatkowo muszą spełnić jeszcze jeden wymóg – prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową na terenie Polski i rozliczać sie w oparciu o księgowość uproszczoną. Posiadanie konta osobistego w Pekao SA lub w Idea Banku nie wyklucza Cię z tej akcji.

Ważne! Dodatkowym warunkiem uczestnictwa jest wykonanie w każdym z 6 miesięcy (licząc od miesiąca następującego po otwarciu konta) przelewu do ZUS na kwotę min. 270 zł. Jest to warunek niezbędny, by uzyskać prawo do ubiegania się o jakiekolwiek premie w promocji!

600 zł zwrotu za płatności

Oto lista czynności, które umożliwią Ci zdobycie premii za otwarcie konta i aktywne korzystanie z niego:

Krok 1
Krok 1

Do 30 czerwca 2023 r. złóż wniosek na stronie internetowej promocji i podpisz online umowę o Konto Przekorzystne Biznes wraz z kartą Mastercard oraz dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 dla firm. Jednocześnie zaakceptuj regulamin akcji oraz wyraź zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych (mailowo i telefonicznie).

Krok 2
Krok 2

W każdym z 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta spełnij warunek aktywności uprawniający do uczestnictwa w promocji, a więc:

  • wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 270 zł;
  • wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą debetową Mastercard lub aplikacją PeoPay na min. 500 zł.

Bank zwróci Ci 3% wydatków kartą, maksymalnie 100 zł/miesiąc.

Nagroda
Nagroda

Należny Ci moneyback otrzymasz na konto firmowe do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonałeś transakcje.

Przełóżmy ogólne wskazówki dotyczące czasu realizacji działań na konkrety. Zakładając konto w marcu, warunki aktywności powinieneś realizować od kwietnia do września. Premia za poszczególne miesiące będzie wpływała na Twoje konto od maja do października.

Pamiętaj, że to nie wszystkie nagrody, które możesz zdobyć, uczestnicząc w opisywanej promocji. Za skorzystanie z innych produktów banku Pekao czekają kolejne bonusy:

600 zł za terminal płatniczy

Jak już pisaliśmy, zdobycie każdej premii wiąże się z wykonaniem nieco innych zadań. Jeśli chcesz otrzymać kolejny bonus, musisz wykazać się następującą aktywnością:

  • podpisać z bankiem umowę o terminal płatniczy,
  • przyjąć za jego pośrednictwem płatności na kwotę min. 1000 zł w każdym z 6 kolejnych miesięcy po miesiącu otwarcia konta. Pamiętaj, że muszą być to miesiące następujące po sobie, jeśli więc otworzysz rachunek w marcu, musisz przyjąć płatności w każdym z miesięcy od kwietnia do września 2023 r.

Premię otrzymasz w kolejnym miesiącu po tym, w którym został odnotowany wymagany wpływ.

Jeszcze jedna uwaga – premia za terminal nie przysługuje przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność w następujących branżach: biura turystyczne / podróży, kantory, lombardy, TAXI, agencje towarzyskie, kasyna, sprzedaż i produkcja broni i amunicji.

800 zł za skorzystanie z oferty kredytowej, leasingowej lub faktoringowej

Aby uzyskać tę premię, musisz podpisać umowę o jeden z następujących produktów:

Kredyt lub pożyczka

Chodzi tu o zawarcie umowy kredytu lub pożyczki w terminie do 6 miesięcy liczonych od miesiąca następującego po otwarciu konta. Kredyt / pożyczka powinny być zabezpieczone gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego albo Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego, a do tego musi opiewać na kwotę min. 100 tys. zł.

Leasing

W tym przypadku musisz podpisać umowę z Pekao Leasing i w okresie do 6 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o Konto Przekorzystne Biznes spłacić z niego choć jedną ratę leasingową.

Faktoring

Bank wymaga min. 2 uznań na rachunku Konto Przekorzystne Biznes z tytułu wykupu wierzytelności w ramach umowy faktoringowej z Pekao Faktoring Sp. z o.o. w okresie 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta firmowego.

To też jest ważne

Bank wypłaci bonusy pod warunkiem, że w dniu ich przekazywania rachunek firmowy otwarty w ramach promocji będzie aktywny i umowa o niego nie będzie w okresie wypowiedzenia oraz nie zostały wycofane zgody marketingowe.

Wszystkie premie w tej promocji stanowią przychód firmy, co oznacza, że musisz się z nich rozliczyć z właściwym urzędem skarbowym.

Konto Przekorzystne Biznes – co warto o nim wiedzieć?

Konto Przekorzystne Biznes to rachunek, którego prowadzenie może być darmowe po spełnieniu określonych warunków. Co istotne, otwierając ten rachunek w promocji, będziesz na zawsze zwolniony z opłat za konto wskazanych w regulaminie!

Konto Przekorzystne Biznes oferuje też sporo ciekawych funkcjonalności, które mogą Ci pomóc w prowadzeniu firmy. Należą do nich: karta wielowalutowa Mastercard Business, darmowe rachunki pomocnicze w 20 walutach, nowoczesna aplikacja mobilna PeoPay, płatności Blik, Apple Pay i zbliżeniowe telefonem. Interesującym udogodnieniem jest też skanowanie faktur, które umożliwia błyskawiczne opłacanie rachunków.

Bonus za konto osobiste

Być może chciałbyś otworzyć w Banku Pekao nie tylko rachunek firmowy, lecz również konto osobiste?

Wysoka premia na początek!

W porównaniu z poprzednią edycją tej promocji Bank Pekao zmienił nieco zasady, wprowadzając wymaganą kwotę transakcji kartą i ograniczając procentowy moneyback do 3% (zamiast wcześniejszych 10%). W wyniku tego osiągnięcie maksymalnego miesięcznego zwrotu może być nieco trudniejsze. Zwolnienie z opłat obowiązuje już tylko przez rok, a nie bezterminowo.

Ofertę dla biznesu w Banku Pekao warto jednak potraktować całościowo. Jeśli myślisz o rozkręceniu własnej działalności, zacznij od założenia firmy z tym bankiem, a potem otwórz Konto Przekorzystne Biznes. Aktywność na rachunku przyniesie Ci kolejne bonusy, a jeśli szukasz następnych usług, możesz skorzystać np. z leasingu, terminala czy kredytu.

Nie ma przeszkód, byś poprzestał na samym zwolnieniu z opłat i premii za aktywność. Zachęcamy jednak, byś spróbował zdobyć więcej bonusów. To, ile zarobisz w tej promocji – 600, 1200, 1400 czy też 2000 zł – zależy wyłącznie od Ciebie.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „2000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 zł”

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.