Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 2000 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + dwuletnie zwolnienie z opłat za konto i kartę

Nawet 2000 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + dwuletnie zwolnienie z opłat za konto i kartę
Źródło: najlepszekonto.pl

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia – w ramach oferty „2000 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę przez 2 lata”, która obowiązuje do 31 sierpnia 2022 r., tak naprawdę możesz zdobyć kilka nagród, przy czym każdą z nich otrzymasz za spełnienie nieco innych warunków. Dla uczestników promocji bank przygotował następujące bonusy:

 • dwuletnie zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty debetowej,
 • 200 zł za rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej z wykorzystaniem Profilu Zaufanego w bankowości elektronicznej,
 • 200 zł za aktywne korzystanie z rachunku (przelewy + transakcje bezgotówkowe kartą),
 • 600 zł zwrotu za transakcje bezgotówkowe (3% wartości transakcji, do 100 zł w każdym z 6 miesięcy),
 • 400 zł za terminal płatniczy i transakcje,
 • 600 zł za podpisanie umowy o kredyt lub pożyczkę, a także za korzystanie z leasingu lub faktoringu.

Jak łatwo zauważyć, łączna suma nagród jest niebagatelna i wynosi aż 2000 zł! Nie licząc oczywiście oszczędności związanych z uniknięciem opłat.

Kto może skorzystać z najnowszej okazji?

Z uczestnictwa w akcji wyłączeni są przedsiębiorcy, którzy posiadali w Pekao SA lub dawnym Idea Banku rachunek bieżący w okresie od 1 grudnia 2020 r. do 31 marca 2022 r. Słowem, jest to promocja dla nowych klientów biznesowych, którzy dodatkowo muszą spełnić jeszcze jeden wymóg – prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą na terenie Polski. Posiadanie konta osobistego w Pekao SA lub w Idea Banku nie wyklucza Cię z tej akcji.

Ważne! Dodatkowym warunkiem uczestnictwa jest wykonanie w każdym z 6 miesięcy (licząc od miesiąca następującego po otwarciu konta) przelewu do ZUS na kwotę min. 300 zł. To oznacza, że jest warunek niezbędny, by uzyskać prawo do ubiegania się o jakiekolwiek premie w promocji!

200 zł za rejestrację firmy w CEIDG

Jeśli dopiero przymierzasz się do założenia działalności gospodarczej, zrób to z wykorzystaniem Profilu Zaufanego dostępnego w świadczonej przez Pekao usłudze bankowości elektronicznej Pekao24 / aplikacji PeoPay. Aby tego dokonać, musisz posiadać Profil Zaufany. Bank wymaga również, aby rejestracja była pełna i obejmowała takie pozycje jak nadanie NIP, REGON i zgłoszenie do ZUS.

Premię otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym wykonasz pierwszy przelew do ZUS.

200 zł premii za aktywność + do 600 zł zwrotu

Oto lista czynności, które umożliwią Ci zdobycie premii za otwarcie konta i aktywne korzystanie z rachunku.

Krok 1
Krok 1

Do 31 sierpnia 2022 r. złóż wniosek na stronie internetowej promocji i podpisz online umowę o Konto Przekorzystne Biznes wraz z kartą Mastercard oraz dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 dla firm. Jednocześnie zaakceptuj regulamin akcji oraz wyraź zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych (mailowo i telefonicznie).

Krok 2
Krok 2

W każdym z 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta spełnij warunek aktywności uprawniający do uczestnictwa w promocji, a więc:

 • wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł,
 • zleć przelew lub przelewy (inne niż do ZUS) przez aplikację mobilną PeoPay na łączną kwotę min. 1000 zł,
 • wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą debetową Mastercard na łączną kwotę min. 500 zł.

Za wywiązanie się z tego zadania bank przyzna Ci premię w wysokości 200 zł.

Krok 3
Krok 3

Przez 6 miesięcy liczonych od miesiąca następującego po założeniu konta firmowego, korzystaj aktywnie z karty debetowej lub płać z poziomu aplikacji PeoPay.

Bank zwróci Ci 3% wartości transakcji, o ile w danym miesiącu łączna kwota płatności wyniesie min. 500 zł. Maksymalna kwota zwrotu to 100 zł/mies.

Nagroda
Nagroda

Premię 200 zł za aktywność bank przekaże na Twoje konto firmowe do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wywiązałeś się ze wszystkich powyższych wymogów (siłą rzeczy będzie to więc 7. miesiąc po otwarciu konta).

Z kolei zwrot za transakcje wykonane w danym miesiącu będzie wypłacany do końca kolejnego miesiąca.

Przełóżmy ogólne wskazówki dotyczące czasu realizacji działań na konkrety. Zakładając konto w kwietniu, warunki aktywności musisz zrealizować w każdym miesiącu od maja do października, a premia wpłynie na Twoje konto w listopadzie 2022 r. Oczywiście wcześniej, co miesiąc, będziesz otrzymywał należny zwrot za transakcje kartą / PeoPay.

Pamiętaj, że to nie wszystkie nagrody, które możesz zdobyć, uczestnicząc w opisywanej promocji. Za skorzystanie z innych produktów banku Pekao czekają kolejne bonusy:

400 zł za terminal płatniczy

Jak już pisaliśmy, zdobycie każdej premii wiąże się z wykonaniem nieco innych zadań. Jeśli chcesz otrzymać kolejny bonus, musisz wykazać się następującą aktywnością:

 • podpisać z bankiem umowę o terminal płatniczy,
 • przyjąć za jego pośrednictwem płatności na kwotę min. 1000 zł w każdym z 6 kolejnych miesięcy po miesiącu otwarcia konta. Pamiętaj, że muszą być to miesiące następujące po sobie, jeśli więc otworzysz rachunek w kwietniu, musisz przyjąć płatności w każdym z miesięcy od maja do października 2022 r.

Jeszcze jedna uwaga – premia za terminal nie przysługuje przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność w następujących branżach: biura turystyczne / podróży, kantory, lombardy, TAXI, agencje towarzyskie, kasyna, sprzedaż i produkcja broni i amunicji.

600 zł za skorzystanie z oferty kredytowej, leasingowej lub faktoringowej

Aby uzyskać tę premię, musisz podpisać umowę o jeden z następujących produktów:

Kredyt lub pożyczka

Chodzi tu o zawarcie umowy kredytu lub pożyczki w terminie do 6 miesięcy liczonych od miesiąca następującego po otwarciu konta. Kredyt / pożyczka powinny być zabezpieczone gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego albo Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego, a do tego musi opiewać na kwotę min. 100 tys. zł.

Leasing

W tym przypadku musisz podpisać umowę z Pekao Leasing oraz przez okres 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o Konto Przekorzystne Biznes spłacać ratę leasingową w wysokości min. 2000 zł miesięcznie.

Faktoring

Bank wymaga min. 4 uznań na rachunku Konto Przekorzystne Biznes z tytułu wykupu wierzytelności w ramach umowy faktoringowej z Pekao Faktoring Sp. z o.o. w okresie 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta firmowego.

Uwaga! Wszystkie premie w tej promocji stanowią przychód firmy, co oznacza, że musisz się z nich rozliczyć z właściwym urzędem skarbowym.

Konto Przekorzystne Biznes – co warto o nim wiedzieć?

Konto Przekorzystne Biznes to rachunek, którego prowadzenie może być darmowe po spełnieniu określonych warunków. Co istotne, w ramach promocji przez dwa lata nie zapłacisz ani za konto, ani za kartę – i to bezwarunkowo!

Konto Przekorzystne Biznes oferuje też sporo ciekawych funkcjonalności, które mogą Ci pomóc w prowadzeniu firmy. Należą do nich: karta wielowalutowa Mastercard Business, darmowe rachunki pomocnicze w 20 walutach, nowoczesna aplikacja mobilna PeoPay, płatności Blik, Apple Pay i zbliżeniowe telefonem. Interesującym udogodnieniem jest też skanowanie faktur, które umożliwia błyskawiczne opłacanie rachunków.

Bonus za konto osobiste

Być może chciałbyś otworzyć w Banku Pekao nie tylko rachunek firmowy, lecz również konto osobiste?

Jeszcze wyższa premia na początek!

Ofertę dla biznesu w Banku Pekao warto potraktować całościowo. Jeśli myślisz o rozkręceniu własnej działalności, zacznij od założenia firmy z tym bankiem, a potem otwórz Konto Przekorzystne Biznes. Aktywność na rachunku przyniesie Ci kolejne bonusy, a jeśli szukasz następnych usług, możesz skorzystać np. z leasingu, terminala czy kredytu.

W tej edycji bank znacząco podniósł łączną wartość wszystkich premii dla przedsiębiorców, a dodatkowo wydłużył okres zwolnienia z opłat z roku do 2 lat. Co prawda jednocześnie został nieco podniesiony poziom trudności, ale nadal nie ma tu wymagań, których przedsiębiorcy nie byliby w stanie spełnić.

Nie ma przeszkód, byś poprzestał na samym zwolnieniu z opłat, premii za aktywność i zwrocie za transakcje. Zachęcamy jednak, byś spróbował zdobyć więcej bonusów. To, ile zarobisz w tej promocji – 200, 400, 1000 czy też 2000 zł – zależy wyłącznie od Ciebie.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji „2000 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę przez 2 lata”

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.