Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 200 zł do Zalando za Konto dla Młodych lub Konto Pierwsze w PKO BP.

Do 2000 zł premii za aktywność z kontem firmowym w PKO BP

Do 2000 zł premii za aktywność z kontem firmowym w PKO BP
Źródło: strona PKO BP

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy:

  • na dzień 15 czerwca 2018 r. nie posiadali w PKO otwartego rachunku bieżącego,
  • wyrażą zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych od banku i podmiotów współpracujących oraz nie wyrażą sprzeciwu wobec profilowania w celach marketingowych przez okres 12 miesięcy od daty otwarcia rachunku.

Samo założenie konta musi nastąpić w okresie obowiązywania promocji, czyli najpóźniej 14 sierpnia 2018 r. W ramach oferty możesz założyć jedno z dwóch rachunków firmowych: PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu. Co istotne, musisz dodatkowo wnioskować o kartę debetową do konta (karta PKO Biznes Partner).

Suma Twoich premii może wynieść nawet 2000 zł. Robi wrażenie, prawda? Poniżej przedstawiamy warunki aktywności, za które PKO BP tak szczodrze płaci.

Premia za wskazaną aktywność

PKO BP premiuje różne czynności dokonane z wykorzystaniem rachunku firmowego i wydanej do niego karty.

Jednorazowo możesz otrzymać następujące premie:

  • 500 zł za podpisanie umowy leasingowej z PKO Leasing na kwotę min. 10 000 zł; aby otrzymać tę premię, musisz podpisać taką umowę w terminie 30 dni od momentu założenia konta firmowego.
  • 25 zł za przystąpienie do programu ZenCard, czyli systemu marketingowo-lojalnościowego, działającego na terminalach płatniczych. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie programu.

Ale to nie wszystko. Co miesiąc, przez cały rok od chwili otwarcia rachunku możesz się ponadto ubiegać o:

  • 25 zł za dokonanie w danym miesiącu przelewu do ZUS-u na kwotę co najmniej 250 zł,
  • 25 zł za realizację w danym miesiącu przelewu do urzędu skarbowego w kwocie min. 250 zł,
  • 25 zł za realizację w danym miesiącu przez rachunek firmowy transakcji walutowych na kwotę min. 10 000 zł,
  • 25 zł za dokonanie w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych kartą kredytową PKO Euro Biznes na łączną kwotę co najmniej 500 zł,
  • 25 zł za przyjęcie w danym miesiącu płatności kartami na terminalu eService na kwotę min. 2 000 zł.

Przekazanie premii

W regulaminie znalazło się zastrzeżenie, że maksymalna wysokość Twojej premii w ciągu roku nie może przekroczyć 2000 zł. Nie powinieneś się tym jednak martwić. Zwróć uwagę, że nawet po spełnieniu wszystkich możliwych warunków z powyższej listy łączna wysokość Twoich premii mogłaby teoretycznie wynieść… 2025 zł (500 + 25 + 25 * 5 * 12 = 2025).

Comiesięczna premia będzie wpływać na Twoje konto firmowe najpóźniej 30. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz wskazane warunki aktywności. Wyjątkiem będzie pierwszy miesiąc uczestnictwa w promocji, za który premia wpłynie na rachunek w terminie 90 dni od ostatniego dnia tego miesiąca.

W regulaminie znalazł się zapis, że premia podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w ustawach: o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych.

Regulamin promocji dostępny jest tutaj oraz na stronie promocji.

Opłaty za PKO Konto Firmowe i możliwości ich uniknięcia

PKO Konto Firmowe to konto osobiste dedykowane mikro, małym i średnim przedsiębiorcom, a także osobom prowadzącym działalność rolną. Ten nowoczesny rachunek bankowy założysz bez żadnych opłat, a jeśli prowadzisz swoją firmę przez mniej niż 12 miesięcy, wówczas darmowe będzie także jego prowadzenie. Po tym okresie miesięczna opłata za konto wzrośnie do 25 zł. To dużo, jednak wystarczy wykonanie jednego przelewu do ZUS, oraz wykonanie płatności kartą za minimum 500 zł, aby opłata nie została pobrana.

Zwróć uwagę, że wykonanie jednego przelewu do ZUS-u nie tylko pomaga uniknąć opłaty za konto, ale także uprawnia Cie do zgarnięcia 25 zł w ramach opisywanej promocji :)

Nieco inne zasady obowiązują rolników. Ci za PKO Konto Firmowe zapłacą albo standardowe 9 zł miesięcznie, albo 0 zł – jeśli zapewnią wpływy na konto w wysokości przynajmniej 1000 zł.

Do konta można bezpłatnie wyrobić kartę debetową, przy pomocy której dokonasz bezpłatnych wypłat pieniędzy z bankomatów sieci PKO BP. Za obsługę karty pobierana jest opłata roczna, która wynosi 30 zł, czyli na miesiąc jest to 2,5 zł.

Więcej o koncie przeczytasz tutaj.

Ile można zyskać realnie?

Trzeba przyznać, że uzyskanie maksymalnej premii – 2000 zł – wymaga od nowych posiadaczy konta firmowego w PKO BP naprawdę sporej aktywności.

Nie trzeba jednak ogromnego wysiłku, by i tak zyskać naprawdę solidny bonus. Zwróć uwagę, że już za samo regularne dokonywanie przelewów do ZUS-u i urzędu skarbowego możesz zgarnąć w ciągu roku 600 zł. Jeśli jednak do tego zdarzy Ci się skorzystać z innych funkcjonalności rachunku, to Twoja wygrana okaże się jeszcze wyższa.

W każdym razie, jeśli poszukujesz ciekawej oferty konta firmowego, dzięki któremu masz szansę dodatkowo zarobić – czemu by nie spróbować z PKO Kontem Firmowym?

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.