Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: Do 250 zł premii za Konto Mobi dla osób do 26 lat w ING Banku Śląskim.

Do 200 zł premii za regularne inwestowanie w fundusze ING

Do 200 zł premii za regularne inwestowanie w fundusze ING
Źródło: strona promocji

Maksymalna premia w wysokości 200 zł to znaczący argument na rzecz rozpoczęcia inwestowania. Zacznijmy od informacji, kto może wziąć udział w tej promocji i od kilku podstawowych faktów na temat funduszy inwestycyjnych.

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji zdobycia bonusu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które nie kupowały dotąd w ING Banku Śląskim jednostek funduszy inwestycyjnych. Dotychczasowe inwestycje w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego nie są przeszkodą w udziale w III edycji akcji „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz”. Możesz do niej przystąpić tylko w bankowości elektronicznej Moje ING, musisz więc być klientem ING Banku Śląskiego. Akurat jest dobry moment, by nim zostać, gdyż za założenie konta osobistego w tym banku możesz teraz zgarnąć 140 zł premii.

Więcej ryzykujesz, ale możesz też więcej zyskać

Istota funduszy inwestycyjnych tkwi w pomnażaniu kapitału dzięki zbiorowemu inwestowaniu w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty, waluty). Środki lokowane przez fundusz pochodzą z wpłat jego uczestników, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Fundusze inwestycyjne często umożliwiają klientom lokowanie kapitału w instrumenty, które w zwykłych warunkach są niedostępne dla indywidualnych inwestorów. Decyzje inwestycyjne dotyczące zgromadzonych środków są podejmowane przez zarządzających danym funduszem.

Przyjmuje się, że poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z tym, w co dany fundusz inwestuje swoje środki. Te, które kupują obligacje państwowe, uznawane są za bezpieczne - zyski nie są wielkie, ale i ryzyko utraty środków nie jest duże. Z kolei w funduszach lokujących swoje środki w akcjach można zyskać dużo więcej, tyle tylko, że ryzyko straty części wpłaconego kapitału też jest większe.

Czy warto regularnie inwestować?

Uważamy, że tak, gdyż w ten sposób można ograniczyć ryzyko: raz kupisz jednostki uczestnictwa taniej, innym razem drożej. Tym samym rośnie prawdopodobieństwo, że fundusz wypracuje dla Ciebie zysk. Czas działa na Twoją korzyść.

Co ważne, kupowanie jednostek funduszy inwestycyjnych nie wymaga posiadania od razu dużych kwot. Można inwestować stopniowo, wpłacać mniejsze sumy, które nie są znaczącym obciążeniem dla domowych finansów, a z czasem złożą się na pokaźny kapitał.

ING Bank Śląski Bank zachęca również do zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty, jaka ma być co miesiąc pobierana z konta osobistego na poczet inwestycji.

Zaletą takiego rozwiązania jest pewność, że jednostki funduszy inwestycyjnych będą faktycznie regularne nabywane. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że w którymś miesiącu zapomnisz o dokonaniu przelewu lub zrezygnujesz z niego wobec innych wydatków. Tymczasem filozofia mądrego oszczędzania i inwestowania opiera się na tym, by najpierw „płacić sobie”, potem rachunki, a dopiero na samym końcu myśleć o przyjemnościach.

Po tym wstępie przejdźmy do szczegółów propozycji ING Banku Śląskiego.

Od czego zacząć i co zrobić, by zdobyć premię?

Wszystkie niezbędne kroki możesz wykonać w bankowości elektronicznej:

Krok 1
Krok 1

Na początek odwiedź stronę promocji i zaloguj się do Moje ING. Masz na to czas do 31 października 2019 r. Na tym etapie musisz:

 • wypełnić ankietę inwestycyjną (odmowa jej wypełnienia będzie traktowana jako brak ankiety, co uniemożliwi Ci otrzymanie nagrody);
 • podpisać z ING umowę pośrednictwa w zakresie nabywania jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych.
Krok 2
Krok 2

Także do 31 października 2019 r. zrealizuj dwa zadania:

 • kup jednostki uczestnictwa dowolnego funduszu inwestycyjnego za min. 300 zł;
 • ustaw dyspozycję regularnego inwestowania (DRI). Bank daje wybór: 300, 500 lub 1000 zł. Inwestowanie innych kwot pozbawi Cię prawa do nagrody.
Krok 3
Krok 3

Do 30 kwietnia 2020 r. kup co najmniej sześć razy w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania jednostki uczestnictwa. Pamiętaj, że każdorazowo możesz inwestować jedynie 300 zł lub 500 zł lub 1000 zł. Inne kwoty pozbawią Cię prawa do otrzymania premii.

Informacja
Informacja

8 maja 2020 r. bank sprawdzi, czy jesteś posiadaczem aktywnej dyspozycji regularnego inwestowania na wybraną wcześniej kwotę i czy rejestr Twoich jednostek opiewa na kwotę min. 300 zł.

Nagroda
Nagroda

Jeśli weryfikacja wypadnie pozytywnie, to do 15 maja 2020 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe otrzymasz należną Ci premię Jej wysokość jest uzależniona od inwestowanej kwoty:

 • 100 zł za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 300 zł;
 • 150 zł za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 500 zł;
 • 200 zł za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 1 000 zł.

  Dodatkowe informacje

  Zwracamy uwagę, że musisz dokonać 7 transakcji - nabycie jednostek funduszu + 6 kolejnych przelewów w ramach DRI.

  Kupno jednostek uczestnictwa jest zwolnione z opłaty dystrybucyjnej.

  Gdyby w dniu realizacji dyspozycji regularnego inwestowania na Twoim koncie nie było wystarczających środków, bank powiadomi Cię o tym fakcie. Po pewnym czasie podejmie kolejne próby dokonania przelewu. Jeśli się to nie uda, to po prostu w tym miesiącu przelew w ramach DRI nie zostanie zrealizowany. Pamiętaj, że do 30 kwietnia 2020 r. bank musi odnotować przynajmniej 6 transakcji w ramach dyspozycji regularnego oszczędzania.

  Nie martw się podatkiem dochodowym od swojej premii. ING Bank Śląski zapłaci go za Ciebie.

  Konto Funduszowe

  Zachęcając do regularnego inwestowania, ING Bank Śląski zadbał o ułatwienie klientom podejmowania decyzji. Nie pozostawia ich samych na trudnym rynku inwestycyjnym, lecz zachęca do skorzystania z Konta Funduszowego. W jego ramach do dyspozycji są 3 pakiety funduszy. Skład każdego z nich ustalają eksperci, biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową. Ty wybierasz jedną z dostępnych możliwości, kierując się swoją skłonnością do ryzyka i oczekiwanym zyskiem.

  ING Pakiet Ostrożny to szansa na atrakcyjne zyski przy stosunkowo niskim ryzyku. Zalecany minimalny okres inwestycji to 1 rok. Twoje środki będą w 100% inwestowane w fundusze obligacji.

  ING Pakiet Umiarkowany daje szansę na wyższe zyski, ale wiąże się też z wyższym ryzykiem. W jego przypadku minimalny okres inwestowania powinien wynosić 2 lata. 70% środków jest inwestowanych w fundusze obligacji, a pozostałe 30% w fundusze akcyjne.

  ING Pakiet Dynamiczny to możliwość osiągnięcia bardzo wysokich zysków przy zgodzie na duże ryzyko inwestycyjne. Zalecany minimalny okres inwestycji w tym przypadku to 3 lata. Portfel w tym pakiecie składa się w 35% z funduszy obligacji i w 65% z funduszy akcji.

  Oferta ING Banku Śląskiego

  Uczestnicząc w tej promocji, musisz posiadać Otwarte Konto Oszczędnościowego. Sugerujemy skorzystanie też z rachunku osobistego, co zapewni Ci swobodny dostęp do oszczędności, gdyż wszystkie przelewy wewnętrzne między rachunkami klienta są bezpłatne.

  Konto z Lwem

  Rachunki osobiste w ING Banku Śląskim charakteryzują się niskimi opłatami, dużym zakresem możliwości i często organizowanymi akcjami specjalnymi dla ich posiadaczy.

  Otwarte Konto Oszczędnościowe

  „Standardowe” oprocentowanie tego rachunku nie należy do najwyższych, ale bank regularnie organizuje akcje promocyjne dla nowych i aktualnych klientów. W ich ramach Twoje pieniądze mogą być oprocentowane na 2,5% w skali roku przez 4 miesiące.

  Wielkim atutem tego konta jest brak ograniczeń liczby bezpłatnych wypłat w miesiącu dokonywanych w bankowości elektronicznej na rachunek własny w ING.

  Warto przemyśleć tę propozycję

  Podoba nam się, że ING Bank Śląski nie tylko zachęca do regularnego inwestowania, oferując za to nagrodę, ale i wyszedł z propozycją Konta Funduszowego, czyli gotowego narzędzia ułatwiającego udział w promocji tym, którzy dotąd nie kupowali jednostek funduszy inwestycyjnych. Wystarczy określić swoje nastawienie do ponoszenia ryzyka i wybrać jeden z trzech dostępnych pakietów.

  Rozłożone w czasie inwestowanie pozwala ograniczyć ryzyko poniesienia strat i sprzyja wygenerowaniu zysków, zbudowaniu kapitału, który stworzy poduszkę finansową.

  Zachęcamy do przemyślenia tej propozycji. Raz, z powodu atrakcyjnej premii, a dwa - ze względu na możliwość zdobycia bonusów w innych promocjach organizowanych przez ING Bank Śląski.

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz"

  O banku

  ING Bank Śląski posiada kompleksową ofertę produktową, skierowaną do różnych grup klientów – młodzieży, studentów, przedsiębiorców, zamożniejszych klientów, korporacji i samorządów.

  Na propozycję banku składają się nie tylko nowoczesne konta rozliczeniowo-oszczędnościowe, lecz również innowacyjna bankowość elektroniczna i rozbudowany pakiet dodatkowych funkcjonalności.