Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 31 października 2019 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: ING Bank Śląski lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: Nawet 160 zł premii z Kontem Mobi w ING Banku Śląskim (do 26 lat) + 2,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym.

Do 200 zł premii za regularne inwestowanie w fundusze ING

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Do 200 zł premii za regularne inwestowanie w fundusze ING
Źródło: strona promocji

Skoro coraz trudniej uzyskać atrakcyjne oprocentowanie na lokatach i kontach oszczędnościowych, może by tak zainwestować w fundusze. Co o tym sądzisz? Dodatkowego argumentu do rozważenia takiej alternatywy dostarcza ING Bank Śląski, który oferuje premie za regularne inwestowanie. Maksymalnie możesz zyskać 200 zł „dodatku motywacyjnego”.

Maksymalna premia w wysokości 200 zł to znaczący argument na rzecz rozpoczęcia inwestowania. Zacznijmy od informacji, kto może wziąć udział w tej promocji i od kilku podstawowych faktów na temat funduszy inwestycyjnych.

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji zdobycia bonusu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które nie kupowały dotąd w ING Banku Śląskim jednostek funduszy inwestycyjnych. Dotychczasowe inwestycje w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego nie są przeszkodą w udziale w III edycji akcji „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz”. Możesz do niej przystąpić tylko w bankowości elektronicznej Moje ING, musisz więc być klientem ING Banku Śląskiego. Akurat jest dobry moment, by nim zostać, gdyż za założenie konta osobistego w tym banku możesz teraz zgarnąć 140 zł premii.

Więcej ryzykujesz, ale możesz też więcej zyskać

Istota funduszy inwestycyjnych tkwi w pomnażaniu kapitału dzięki zbiorowemu inwestowaniu w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty, waluty). Środki lokowane przez fundusz pochodzą z wpłat jego uczestników, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Fundusze inwestycyjne często umożliwiają klientom lokowanie kapitału w instrumenty, które w zwykłych warunkach są niedostępne dla indywidualnych inwestorów. Decyzje inwestycyjne dotyczące zgromadzonych środków są podejmowane przez zarządzających danym funduszem.

Przyjmuje się, że poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z tym, w co dany fundusz inwestuje swoje środki. Te, które kupują obligacje państwowe, uznawane są za bezpieczne - zyski nie są wielkie, ale i ryzyko utraty środków nie jest duże. Z kolei w funduszach lokujących swoje środki w akcjach można zyskać dużo więcej, tyle tylko, że ryzyko straty części wpłaconego kapitału też jest większe.

Czy warto regularnie inwestować?

Uważamy, że tak, gdyż w ten sposób można ograniczyć ryzyko: raz kupisz jednostki uczestnictwa taniej, innym razem drożej. Tym samym rośnie prawdopodobieństwo, że fundusz wypracuje dla Ciebie zysk. Czas działa na Twoją korzyść.

Co ważne, kupowanie jednostek funduszy inwestycyjnych nie wymaga posiadania od razu dużych kwot. Można inwestować stopniowo, wpłacać mniejsze sumy, które nie są znaczącym obciążeniem dla domowych finansów, a z czasem złożą się na pokaźny kapitał.

ING Bank Śląski Bank zachęca również do zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty, jaka ma być co miesiąc pobierana z konta osobistego na poczet inwestycji.

Zaletą takiego rozwiązania jest pewność, że jednostki funduszy inwestycyjnych będą faktycznie regularne nabywane. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że w którymś miesiącu zapomnisz o dokonaniu przelewu lub zrezygnujesz z niego wobec innych wydatków. Tymczasem filozofia mądrego oszczędzania i inwestowania opiera się na tym, by najpierw „płacić sobie”, potem rachunki, a dopiero na samym końcu myśleć o przyjemnościach.

Po tym wstępie przejdźmy do szczegółów propozycji ING Banku Śląskiego.

Od czego zacząć i co zrobić, by zdobyć premię?

Wszystkie niezbędne kroki możesz wykonać w bankowości elektronicznej:

Drukuj

  Dodatkowe informacje

  Zwracamy uwagę, że musisz dokonać 7 transakcji - nabycie jednostek funduszu + 6 kolejnych przelewów w ramach DRI.

  Kupno jednostek uczestnictwa jest zwolnione z opłaty dystrybucyjnej.

  Gdyby w dniu realizacji dyspozycji regularnego inwestowania na Twoim koncie nie było wystarczających środków, bank powiadomi Cię o tym fakcie. Po pewnym czasie podejmie kolejne próby dokonania przelewu. Jeśli się to nie uda, to po prostu w tym miesiącu przelew w ramach DRI nie zostanie zrealizowany. Pamiętaj, że do 30 kwietnia 2020 r. bank musi odnotować przynajmniej 6 transakcji w ramach dyspozycji regularnego oszczędzania.

  Nie martw się podatkiem dochodowym od swojej premii. ING Bank Śląski zapłaci go za Ciebie.

  Konto Funduszowe

  Zachęcając do regularnego inwestowania, ING Bank Śląski zadbał o ułatwienie klientom podejmowania decyzji. Nie pozostawia ich samych na trudnym rynku inwestycyjnym, lecz zachęca do skorzystania z Konta Funduszowego. W jego ramach do dyspozycji są 3 pakiety funduszy. Skład każdego z nich ustalają eksperci, biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową. Ty wybierasz jedną z dostępnych możliwości, kierując się swoją skłonnością do ryzyka i oczekiwanym zyskiem.

  ING Pakiet Ostrożny to szansa na atrakcyjne zyski przy stosunkowo niskim ryzyku. Zalecany minimalny okres inwestycji to 1 rok. Twoje środki będą w 100% inwestowane w fundusze obligacji.

  ING Pakiet Umiarkowany daje szansę na wyższe zyski, ale wiąże się też z wyższym ryzykiem. W jego przypadku minimalny okres inwestowania powinien wynosić 2 lata. 70% środków jest inwestowanych w fundusze obligacji, a pozostałe 30% w fundusze akcyjne.

  ING Pakiet Dynamiczny to możliwość osiągnięcia bardzo wysokich zysków przy zgodzie na duże ryzyko inwestycyjne. Zalecany minimalny okres inwestycji w tym przypadku to 3 lata. Portfel w tym pakiecie składa się w 35% z funduszy obligacji i w 65% z funduszy akcji.

  Oferta ING Banku Śląskiego

  Uczestnicząc w tej promocji, musisz posiadać Otwarte Konto Oszczędnościowego. Sugerujemy skorzystanie też z rachunku osobistego, co zapewni Ci swobodny dostęp do oszczędności, gdyż wszystkie przelewy wewnętrzne między rachunkami klienta są bezpłatne.

  Konto z Lwem

  Rachunki osobiste w ING Banku Śląskim charakteryzują się niskimi opłatami, dużym zakresem możliwości i często organizowanymi akcjami specjalnymi dla ich posiadaczy.

  Otwarte Konto Oszczędnościowe

  „Standardowe” oprocentowanie tego rachunku nie należy do najwyższych, ale bank regularnie organizuje akcje promocyjne dla nowych i aktualnych klientów. W ich ramach Twoje pieniądze mogą być oprocentowane na 2,5% w skali roku przez 4 miesiące.

  Wielkim atutem tego konta jest brak ograniczeń liczby bezpłatnych wypłat w miesiącu dokonywanych w bankowości elektronicznej na rachunek własny w ING.

  Warto przemyśleć tę propozycję

  Podoba nam się, że ING Bank Śląski nie tylko zachęca do regularnego inwestowania, oferując za to nagrodę, ale i wyszedł z propozycją Konta Funduszowego, czyli gotowego narzędzia ułatwiającego udział w promocji tym, którzy dotąd nie kupowali jednostek funduszy inwestycyjnych. Wystarczy określić swoje nastawienie do ponoszenia ryzyka i wybrać jeden z trzech dostępnych pakietów.

  Rozłożone w czasie inwestowanie pozwala ograniczyć ryzyko poniesienia strat i sprzyja wygenerowaniu zysków, zbudowaniu kapitału, który stworzy poduszkę finansową.

  Zachęcamy do przemyślenia tej propozycji. Raz, z powodu atrakcyjnej premii, a dwa - ze względu na możliwość zdobycia bonusów w innych promocjach organizowanych przez ING Bank Śląski.

  Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz"

  O banku

  ING Bank Śląski działa w Polsce od 1989 r. i jest jednym z największych banków w naszym kraju. Misją instytucji jest "rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta". ING to bank uniwersalny, ale i dość nowoczesny, systematycznie udoskonala swoją ofertę i wprowadza nowe funkcje dla klientów.

  Czytaj więcej

  Komentarze