Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

200 zł na dodatkowe jednostki funduszy za przystąpienie do IKZE AXA

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

200 zł na dodatkowe jednostki funduszy za przystąpienie do IKZE AXA
Źródło: strona IKZE AXA

Coraz częściej i coraz głośniej mówi się, że z każdym rokiem wysokość emerytur zapewnianych przez ZUS będzie spadała. Przybywa głosów nawołujących do wzięcia spraw w swoje ręce i rozpoczęcia oszczędzania na „jesień życia” od jak najmłodszego wieku. Dobrą motywacją do tego może być propozycja Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego AXA TFI – wpłacając 2000 zł, otrzymasz 200 zł na dodatkową inwestycję, a krótkoterminowo zapłacisz niższy podatek.

Kto jest adresatem promocji?

Promocja skierowana jest do wszystkich osób, które do tej pory nie posiadały IKZE oferowanego przez AXA TFI.

Oferta obowiązuje tylko do 31 grudnia 2019 roku.

Co zrobić, by zyskać 200 zł?

Jeśli masz ochotę powiększyć nieco swoją przyszłą emeryturę, wykonaj następujące czynności:

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2019 r. złóż wniosek o otwarcie konta IKZE w AXA TFI

 • przygotuj dokument tożsamości, by swobodnie uzupełnić dane osobowe; 
 • użyj kodu promocyjnego: 200za2000;
 • wybierz subfundusz, w który zainwestujesz swoją pierwszą wpłatę i określ jej wysokość. W ofercie IKZE AXA TFI dostępnych jest łącznie 16 subfunduszy, różniących się m.in. profilem ryzyka oraz potencjalnym zyskiem (więcej na ten temat piszemy w dalszej części tekstu); 
 • zapoznaj się z dokumentami i oświadczeniami: zaakceptuj regulamin promocji oraz Programu Inwestycyjnego „Tanie Oszczędzanie”, a także wyraź zgodę na otrzymywanie informacji o charakterze marketingowym;
 • zrób pierwszą wpłatę na wskazany rachunek bankowy; 
 • poczekaj na potwierdzenie otwarcia konta, którym będziesz mógł zarządzać online.
Krok 2
Krok 2

Także do 31 grudnia 2019 r. (decydujące znaczenie ma data wyksięgowania środków z Twojego rachunku bankowego) wpłać na swoje konto IKZE AXA TFI łącznie min. 2000 zł.

Nagroda
Nagroda

Nagrodę otrzymasz w dwóch transzach: 

 • 100 zł - do 31 marca 2020 r., o ile do 31 grudnia 2019 r. nie dokonasz wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu z IKZE oraz nie odwołasz zgód marketingowych. 
 • 100 zł - do 31 marca 2021 r., o ile do 31.12.2020 r. nie dokonasz wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu z IKZE i nadal będą obowiązywały udzielone przez Ciebie zgody marketingowe. 

Miejsce na wpisanie kodu znajduje się na samym początku tego formularza. Bez tego kodu nie otrzymasz premii:

Kliknij, aby powiększyć

Dodatkowe informacje

Obie nagrody będą miały postać jednostek uczestnictwa w subfunduszu inwestycyjnym AXA TFI, który wybrałeś podczas zakładania rachunku IKZE. Otrzymane jednostki będziesz mógł sprzedać w dowolnym momencie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś posiadając rejestr IKZE, dokonywał dodatkowych wpłat, tym samym zwiększając swój kapitał gromadzony z myślą o przyszłej emeryturze.

Bonus, który otrzymasz, zwolniony jest z podatku dochodowego.

Czym jest Indywidualny Rachunek Zabezpieczenia Emerytalnego?

IKZE oferowane jest w ramach trzeciego filara emerytalnego. Rachunek tego typu umożliwia Ci samodzielne oszczędzanie na przyszłą emeryturę.

Warto wspomnieć o jego zaletach: 

 • zwolnienie z podatku „Belki”; 
 • możliwość odliczenia wpłat na IKZE od podatku dochodowego. 

Limit wpłat na IKZE w 2019 r. wynosi 5718 zł. Zakładając, że przekażesz maksymalną kwotę i Twoje dochody są objęte podatkiem w wysokości 32%, odliczysz sobie 1830 zł, a więc prawie tyle, ile musisz wpłacić w ramach opisywanej promocji!

Ze wspomnianych benefitów będziesz mógł jednak skorzystać tylko w przypadku, gdy nie wycofasz pieniędzy zdeponowanych na IKZE przed osiągnięciem 65 roku życia.

O IKZE czytaj więcej w naszym obszernym poradniku Oszczędzanie na emeryturę w ramach IKE i IKZE.

Fundusze inwestycyjne oferowane przez AXA TFI

W ofercie AXA TFI znajdziesz aż 16 subfunduszy o różnym profilu inwestowania - od tych najbezpieczniejszych, inwestujących głównie w obligacje Skarbu Państwa, aż po te najbardziej ryzykowne oparte o akcje. Pełną ofertę znajdziesz tutaj.

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie na emeryturę, nie miałeś dotąd do czynienia z funduszami inwestycyjnymi, nie potrafisz określić, który fundusz będzie najlepszy dla Ciebie, sugerujemy, byś skontaktował się z ekspertami AXA TFI lub niezależnym doradcą finansowym.

Dobra motywacja, odroczone zyski

Propozycja AXA TFI nie jest obliczona na doraźne zyski, jak to się dzieje na ogół w promocjach bankowych. Tym razem chodzi o zmotywowanie do oszczędzania na emeryturę. Co prawda otrzymane w ramach nagrody jednostki funduszy inwestycyjnych będziesz mógł sprzedać w dowolnym momencie, to jednak sugerujemy utrzymanie ich jak najdłużej. Pomyśl, że podarowane Ci 200 zł za kilkanaście/kilkadziesiąt lat może przemienić się w pokaźną sumę, którą z radością wykorzystasz na emeryturze.

Co prawda wyniki historyczne nie mogą być podstawą do wyciągania wniosków na przyszłość, to jednak dają one pogląd o skuteczności zarządzających aktywami. Spojrzeliśmy na Subfundusz Obligacji (jednostki Kategorii A), a więc propozycję dla ostrożnych inwestorów. W ciągu ostatnich 36 miesięcy fundusz ten zarobił aż 10,50%, co daje średnioroczną stopę zwrotu na poziomie 3,40%. Dla porównania spójrz na ranking najlepszych lokat bankowych i wyciągnij wnioski.... 

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "200 zł za 2000 - V edycja"

O instytucji

Koncern AXA to jedna z największych grup ubezpieczeniowych na świecie, zapewniająca m.in. ubezpieczenia majątkowe, chorobowe, na życie, komunikacyjne i inne, dla klientów detalicznych, firmowych i międzynarodowych korporacji. W Polsce funcjonuje od 2006 r. jako grupa zrzszająca spółki-córki: AXA Życie, AXA Ubezpieczenia TUiR , AXA PTE, AXA TFI oraz AXA Polska S.A.

Więcej o AXA