Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

200 zł premii za otwarcie Konta 360° i 100 zł za lokatę strukturyzowaną od Banku Millennium

200 zł premii za otwarcie Konta 360° i 100 zł za lokatę strukturyzowaną od Banku Millennium
Źródło: strona promocji

W najnowszej akcji „Nawet 300 zł za Konto 360° i lokatę strukturyzowaną” zorganizowanej przez Bank Millennium nagroda 300 zł podzielona jest na dwie części. Pierwsza część, wynosząca 200 zł, będzie przysługiwała uczestnikowi, który spełni tradycyjne już warunki stawiane przez bank (otwarcie Konta 360° lub Konta 360° Student, zapewnienie wpływu na rachunek i wykonywanie transakcji bezgotówkowych).

Natomiast druga część nagrody, 100-złotowy bonus, przypadnie tym, którzy poza kontem założą także lokatę strukturyzowaną, czyli połączenie tradycyjnej lokaty terminowej oraz inwestycji na rynkach finansowych. Więcej o tym specyficznym produkcie piszemy w dalszej części artykułu.

Co ważne, zrezygnowanie z założenia lokaty strukturyzowanej nie pozbawia Cię prawa do otrzymania 200 zł premii za otwarcie konta z kartą (nie działa to jednak w drugą stronę; tylko zdobycie pierwszej premii uprawnia do otrzymania drugiej, 100-złotowej). Jeżeli nie chcesz ponosić ryzyka inwestycyjnego, możesz spokojnie zadowolić się 200-złotową nagrodą.

Pamiętaj tylko, że formalnie akcja trwa do 28 października 2020 r., ale jeżeli pula 1000 promocyjnych kont zostanie wyczerpana, to promocja zakończy się wcześniej.

Kto może skorzystać z oferty promocyjnej?

Sprawdźmy, kto może wziąć udział w tej akcji. Jest ona skierowana do pełnoletnich klientów, którzy w dniu startu promocji (tj. 1 października) nie posiadali żadnego produktu Banku Millennium (wliczając w to kredyt, karty przedpłacone, poręczenia, pełnomocnictwa itd.) ani nie złożyły już o niego wniosku. Wyłączone są również osoby, które otwierały Konto 360° lub Konto 360° Student w innych promocjach.

I na koniec, jeżeli chcesz założyć konto przez fotoweryfikację, powinieneś być rezydentem posiadającym dowód osobisty i nadany nr PESEL. Pamiętaj, że po otwarciu konta tym kanałem i tak do 31 października 2020 r. musisz osobiście złożyć swój podpis oraz okazać dokument tożsamości w placówce banku – w przeciwnym razie nie otrzymasz nagrody (zwracamy uwagę, że 31 października wypada w sobotę, więc znalezienie czynnego oddziału może być bardzo trudne).

Jak zdobyć premie 200-złotową i 100-złotową?

Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, jakie powinieneś wykonać, aby zdobyć 200 zł oraz 100 zł premii:

Krok 1
Krok 1

Do 28 października 2020 r. złóż wniosek o Konto 360° (lub Konto 360° Student) wraz z kartą debetową na stronie promocji.

We wniosku wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przez kanały elektroniczne i telefon oraz zaakceptuj regulamin promocji.

Krok 2
Krok 2

Również do 28 października 2020 r. zawrzyj umowę o konto z kartą.

Krok 3
Krok 3

Jeśli założyłeś rachunek "na selfie", do 31 października 2020 r. odwiedź wybraną placówkę Banku Millennium i złóż wzór podpisu oraz okaż dokument tożsamości.

Krok 4
Krok 4

Do 29 stycznia 2021 r. aktywuj aplikację mobilną Millennium.

Krok 5
Krok 5

W listopadzie 2020, grudniu 2020 oraz styczniu 2021:

  • zapewnij wpływ zewnętrzny na nowo otwarty rachunek w wysokości min. 1000 zł,
  • wykonaj przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą lub Blikiem na dowolną kwotę.
Krok 6
Krok 6

Jeżeli chcesz otrzymać premię dodatkową w wysokości 100 zł, to do 31 października 2020 r. zapisz się na subskrypcję lokaty strukturyzowanej dostępnej w Millenecie na kwotę min. 1000 zł.

Lokatę musisz utrzymać przynajmniej do 31 stycznia 2021 r.

Nagroda
Nagroda

Obie nagrody: 200 zł premii głównej i 100 zł premii dodatkowej (jeśli zdecydowałeś się na lokatę) zostaną przekazane na Twoje nowe konto do 28 lutego 2021 r.

Dodatkowe informacje

Chcąc zgarnąć premię, musisz zaznaczyć wszystkie zgody, które są zawarte we wniosku o otwarcie rachunku.

Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona promocji

Warto wspomnieć, że wymagane 1000 zł comiesięcznego wpływu może stanowić sumę niższych wpłat. Istotne jest tylko, by były to wpływy zewnętrzne, tj. nie z Twoich kont prowadzonych w Banku Millenium. Najprościej spełnić ten warunek, wykonując co miesiąc przelew ze swojego konta w innym banku.

Kartą debetową i Blikiem możesz płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, przy czym kwota transakcji nie ma znaczenia.

Premię otrzymasz tylko wtedy, gdy przed jej przekazaniem nie rozwiążesz, nie wypowiesz lub nie odstąpisz od umowy o konto oraz nie odwołasz udzielonych zgód.

Nagrody zwolnione są z opodatkowania.

Lokata strukturyzowana "Niemiecka siła"

Przyjrzymy się teraz dość specyficznemu produktowi, jaki wiąże się z promocją, czyli lokacie strukturyzowanej. Tego typu produkty łączą w sobie cechy lokaty terminowej (ochrona kapitału w wysokości 100% obowiązuje przez cały okres trwania produktu) oraz inwestycji na rynkach finansowych (szansa na zyski wyższe niż w przypadku standardowego oprocentowania lokat).

W ramach opisywanej promocji bank wymaga, aby uczestnik akcji, który chce otrzymać premię dodatkową (100 zł), wpłacił na lokatę strukturyzowaną min. 1000 zł i utrzymał "strukturę" przynajmniej do 31 stycznia 2021 r. Niemniej okres inwestycji to aż 3 lata (do 3 listopada 2023 r.), zaś zerwanie jej przed tym terminem będzie skutkowało naliczeniem przez bank opłaty manipulacyjnej (od 4% do 0,5% kwoty lokaty w zależności od terminu zerwania; im dłużej lokata będzie trwała, tym opłata będzie niższa).

W październiku Bank Millennium oferuje lokatę strukturyzowaną "Niemiecka siła", która rozpocznie się 3 listopada 2020 r. i zakończy po 3 latach, czyli 3 listopada 2023 r. Jest ona oparta o indeks DAX obejmujący akcje spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie nad Menem. Formuła obliczania odsetek i reguła, jaka musi być spełniona, by została ona zastosowana, opisana jest w dokumencie "Warunki lokaty strukturyzowanej Niemiecka siła I".

Na stronie banku znajduje się informacja, że oprocentowanie za okres inwestycji może sięgnąć nawet 10,49%, co oznaczałoby wynik niemal 3,5% w skali roku. Niestety nie ma gwarancji, że tak się stanie. Może się zdarzyć, że nie zostaną spełnione założenia opisane w warunkach produktu i wówczas po 3 latach otrzymasz tylko 100% wpłaconego kapitału.

Kliknij, aby powiększyć
Źródło: prezentacja lokaty strukturyzowanej "Niemiecka siła I"

Inne scenariusze i szczegółowy opis tego produktu znajduje się w prezentacji lokaty strukturyzowanej "Niemiecka siła I".

Więcej o lokatach strukturyzowanych znajdziesz w artykule Lokata strukturyzowana – kiepski produkt w ładnym opakowaniu czy realna szansa na wysoki zysk?

Konto 360° - jedna z lepszych ofert na rynku

Sztandarowe konto osobiste Banku Millennium od wielu lat plasująca się w czołówce naszego rankingu kont osobistych. Dzięki spełnieniu prostych warunków można całkowicie uniknąć opłat za jego prowadzenie, korzystanie z karty debetowej oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Warto zauważyć, że warunki dotyczące bezpłatności rachunku są jednocześnie warunkami promocji.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Konta 360°:

Z kolei osoby, które nie skończyły jeszcze 26 lat, mogą wybrać wersję studencką rachunku:

Na Koncie 360° Student nie są wymagane comiesięczne wpływy na rachunek – pamiętaj jednak, że jest to warunek stawiany w promocji. Po zakończeniu akcji nie będziesz już musiał wpłacać na konto 1000 zł miesięcznie (dopóki nie osiągniesz 26 lat).

200 zł premii z opcją dodatkowych 100 zł

Ciekawe promocje w Banku Millennium nie są czymś rzadko spotykanym, ale jak dotąd nie było chyba akcji, której elementem jest tak specyficzny produkt jak lokata strukturyzowana.

Warto pamiętać, że wiąże się on z pewnym ryzykiem inwestycyjnym i zamraża nasze oszczędności na 3 lata, z drugiej strony bank nie wymaga wpłacenia jakiejś wygórowanej kwoty. Inwestując w "strukturę" wymaganą kwotę minimalną (1000 zł), otrzymasz 100 zł i szansę na naprawdę wysokie zyski, jak na obecne czasy. Ryzykujesz tylko tyle, że po 3 latach bank zwróci Twój tysiąc bez żadnych odsetek.

Zwróć uwagę, że przekazując tę kwotę na tradycyjną lokatę czy konto oszczędnościowe, możesz liczyć obecnie na 1 - 2% w skali roku, czyli maksymalnie ok. 50-60 zł po 3 latach. Tak więc nawet w pesymistycznym scenariuszu, czyli braku zysku z lokaty strukturyzowanej, i tak wyjdziesz na plus (100 zł premii > 60 zł niewypracowanych odsetek).

Przypominamy, że skorzystanie z lokaty strukturyzowanej nie jest obowiązkowe, możesz skupić się wyłącznie na pierwszej, 200-złotowej premii. Warunki jej otrzymania nie są trudne do spełnienia, zysk jest pewny, a konto – solidne 😉.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Nawet 300 zł za Konto 360° i lokatę strukturyzowaną”
  2. Warunki lokaty strukturyzowanej "Niemiecka siła I"
  3. Prezentacja lokaty strukturyzowanej "Niemiecka siła I"

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.