Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

200 zł za założenie konta IKZE w Uniqa i nawet ponad 3000 zł korzyści podatkowych za 2022 r.

200 zł za założenie konta IKZE w Uniqa i nawet ponad 3000 zł korzyści podatkowych za 2022 r.
Źródło: strona promocji

Kto może skorzystać z oferty?

Z promocji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które do tej pory nie posiadały IKZE oferowanego przez Uniqa TFI.

Jak zapewne wiesz, zgodnie z prawem możesz posiadać tylko jedno IKZE, dlatego jeśli otworzyłeś konto emerytalne w innej instytucji, a mimo wszystko chciałbyś wziąć udział w promocji, musisz przenieść IKZE do Uniqa. Masz na to czas do 31 grudnia 2022 r. włącznie.

Co musisz zrobić, aby zyskać 200 zł?

Jeśli chcesz zgarnąć 200 zł od Uniqa TFI, musisz dopełnić kilku formalności. Oto wymagania stawiane uczestnikom:

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2022 r. zawrzyj z Uniqa TFI umowę o prowadzenie IKZE za pośrednictwem serwisu internetowego. Aby cały proces przebiegł szybko i bez zakłóceń, przygotuj wcześniej dokument tożsamości – będzie Ci potrzebny do uzupełnienia danych osobowych.

  • w formularzu umowy w przeznaczonym do tego polu wpisz kod promocyjny 200za2000,
  • wybierz subfundusz, w który zainwestujesz swoją pierwszą wpłatę i określ jej wysokość,
  • zaakceptuj regulamin promocji oraz regulamin Programu Inwestycyjnego „Tanie Oszczędzanie”,
  • wyraź zgodę na otrzymywanie od Uniqa TFI informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej oraz za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, w tym SMS,
  • poczekaj na potwierdzenie otwarcia konta, którym będziesz mógł zarządzać online.
Krok 2
Krok 2

Do 31 grudnia 2022 r. (decydujące znaczenie ma data wyksięgowania środków z Twojego rachunku bankowego) wpłać na swoje konto IKZE Uniqa TFI łącznie min. 2000 zł.

Nagroda
Nagroda

Nagrodę w postaci dodatkowych jednostek uczestnictwa otrzymasz w dwóch częściach:

  • 100 zł - do 31 marca 2023 r., o ile do 31 grudnia 2022 r. nie dokonasz wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu z IKZE oraz nie odwołasz zgód marketingowych.
  • 100 zł - do 31 marca 2024 r., o ile do 31 grudnia 2023 r. nie dokonasz wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu z IKZE i nadal utrzymasz wyrażone zgody marketingowe.

Nagroda zwolniona jest z podatku dochodowego, a także z podatku od zysków kapitałowych.

Dodatkowe informacje

Jeszcze raz uczulamy Cię na to, byś w trakcje rejestracji pamiętał o wpisaniu kodu promocji 200za2000. Jeżeli zapomnisz o jego podaniu, organizator nie przyzna Ci premii. Kod musisz wpisać w pole obwiedzione prostokątną szarą ramką.

Kliknij, aby powiększyć

Pamiętaj też, że Uniqa nie wypłaci Ci gotówki na konto, lecz przekaże środki w ramach jednostek uczestnictwa w subfunduszu inwestycyjnym, który wskazałeś w umowie. Nagrodę będziesz mógł wypłacić w dowolnym momencie bez dodatkowych kosztów (czyli po prostu sprzedać posiadane jednostki).

W ofercie IKZE Uniqa TFI dostępnych jest obecnie 16 subfunduszy, różniących się m.in. profilem ryzyka i potencjalnym zyskiem. Ich pełny wykaz znajdziesz na tej stronie.

Zaoszczędź nawet ponad 3000 zł na podatku dochodowym

Jak zapewne wiesz, trzeci filar emerytalny opiera się na założeniu, że poprzez systematyczne wpłaty na indywidualne konto zgromadzimy środki, które po zakończeniu aktywności zawodowej będą stanowić „dodatkową” emeryturę i umożliwią nam dostatnie życie.

Możesz skorzystać z dwóch narzędzi: IKE oraz IKZE. Oba instrumenty mają dość podobną konstrukcję, różnią się jednak w zakresie rozwiązań podatkowych.

Zgodnie z przepisami, wpłaty na IKZE możemy odpisać od podstawy opodatkowania, ujmując je w rozliczeniu rocznym (czyli w PIT). Roczny limit wpłat na IKZE został ustalony na poziomie 120% przeciętnego prognozowanego średniego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej (w 2022 r. wynosi 7106,40 zł oraz 10 659,60 zł dla przedsiębiorców). Oznacza to, że jeśli rozliczasz dochód w drugim progu podatkowym, płacąc 32% podatku, to w tym roku podatkowym możesz zaoszczędzić nawet ok. 2274 zł lub 3411 zł (jako przedsiębiorca)

Więcej informacji na temat swojej przyszłej emerytury znajdziesz w cyklu artykułów nt. systemu emerytalnego w Polsce.

Zamiast liczyć na ZUS, zainwestuj posiadane środki w IKZE

Świadczenia, które będziemy otrzymywali na emeryturze z ZUS, nie zapewnią standardu życia z czasu aktywności zawodowej. Dlatego jak najwcześniej warto pomyśleć o swojej przyszłości i zainwestować w tzw. trzeci filar. Promocja Uniqa TFI może być całkiem niezłym pretekstem, by zmotywować się do działania.

Jeśli do końca roku ulokujesz przynajmniej 2000 zł w jeden z 16 funduszy dostępnych w tej instytucji, możesz otrzymać nawet 200 zł gwarantowanej nagrody, zarabiać na wzroście wartości swojej inwestycji oraz uzyskać korzyść podatkową. Aby jednak tak się stało, obowiązkowo zapoznaj się z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz i określ akceptowany przez siebie poziom ryzyka.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "200 za 2000" – edycja 12
  2. Regulamin IKZE w Uniqa

O instytucji

Uniqa to jedna z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce funkcjonuje pod tą nazwą już od 2000 r.