Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Ponownie 200 zł na dodatkowe jednostki funduszy za założenie konta IKZE w AXA

Ponownie 200 zł na dodatkowe jednostki funduszy za założenie konta IKZE w AXA

Kto może skorzystać z oferty?

Z promocji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które do tej pory nie posiadały IKZE oferowanego przez AXA TFI. Jak zapewne wiesz, zgodnie z prawem możesz posiadać tylko jedno IKZE, dlatego jeśli otworzyłeś konto emerytalne w innej instytucji, a mimo wszystko chciałbyś wziąć udział w promocji, musisz przenieść IKZE do AXA. Będziesz miał na to czas do 30 czerwca 2020 r. włącznie.  

Co musisz zrobić, aby zyskać 200 zł?

Jeśli chcesz zgarnąć 200 zł od AXA TFI, musisz dopełnić kilku formalności. Oto wymagania stawiane uczestnikom:

Krok 1
Krok 1

Do 30 czerwca 2020 r. zawrzyj z AXA TFI umowę o prowadzenie IKZE za pośrednictwem serwisu internetowego. Aby cały proces przebiegł szybko i bez zakłóceń, przygotuj wcześniej dokument tożsamości - będzie Ci potrzebny do uzupełnienia danych osobowych.

  • w formularzu umowy w przeznaczonym do tego polu wpisz kod promocyjny 200za2000,
  • wybierz subfundusz, w który zainwestujesz swoją pierwszą wpłatę i określ jej wysokość,
  • zaakceptuj regulamin promocji oraz regulamin Programu Inwestycyjnego „Tanie Oszczędzanie”,
  • wyraź zgodę na otrzymywanie od AXA TFI informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej oraz za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, w tym SMS,
  • zrób pierwszą wpłatę na wskazany rachunek bankowy (minimalna wysokość pierwszej wpłaty to 50 zł).
  • poczekaj na potwierdzenie otwarcia konta, którym będziesz mógł zarządzać online.
Krok 2
Krok 2

Do 31 grudnia 2020 r. (decydujące znaczenie ma data wyksięgowania środków z Twojego rachunku bankowego) wpłać na swoje konto IKZE AXA TFI łącznie min. 2000 zł.

Nagroda
Nagroda

Nagrodę w postaci dodatkowych jednostek uczestnictwa otrzymasz w dwóch częściach:

  • 100 zł - do 31 marca 2021 r., o ile do 31 grudnia 2020 r. nie dokonasz wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu z IKZE oraz nie odwołasz zgód marketingowych.
  • 100 zł - do 31 marca 2022 r., o ile do 31 grudnia 2021 r. nie dokonasz wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu z IKZE i nadal utrzymasz wyrażone zgody marketingowe.

Nagroda zwolniona jest z podatku dochodowego, a także z podatku od zysków kapitałowych.

Dodatkowe informacje

Jeszcze raz uczulamy Cię na to, byś w trakcje rejestracji pamiętał o wpisaniu kodu promocji. Jeżeli zapomnisz o jego podaniu, organizator nie przyzna Ci premii. Kod musisz wpisać w pole obwiedzione prostokątną szarą ramką.

Kliknij, aby powiększyć

Pamiętaj też, że AXA nie wypłaci Ci gotówki na konto, lecz przekaże środki w ramach jednostek uczestnictwa w subfunduszu inwestycyjnym, który wskazałeś w umowie. Nagrodę będziesz mógł wypłacić w dowolnym momencie bez dodatkowych kosztów (czyli po prostu sprzedać posiadane jednostki).

W ofercie IKZE AXA TFI dostępnych jest obecnie 16 subfunduszy, różniących się m.in. profilem ryzyka i potencjalnym zyskiem. Ich pełny wykaz znajdziesz na tej stronie.

Opłaty związane z posiadaniem IKZE w AXA TFI

AXA TFI pobiera wyłącznie opłatę za zarządzanie, która obniża wycenę jednostek uczestnictwa funduszy. Nie zapłacisz nic za otwarcie i prowadzenie konta, alokację wpłaty i zamianę funduszy. AXA TFI nie narzuca także opłaty dystrybucyjnej oraz nie pobiera prowizji za zwrot lub transfer w pierwszych 12 miesiącach od założenia IKZE.

Indywidualny Rachunek Zabezpieczenia Emerytalnego – co warto o nim wiedzieć

Jak zapewne wiesz, trzeci filar emerytalny opiera się na założeniu, że poprzez systematyczne wpłaty na indywidualne konto zgromadzimy środki, które po zakończeniu aktywności zawodowej będą stanowić „dodatkową” emeryturę i umożliwią nam dostatnie życie. W ramach trzeciego filaru możemy skorzystać z dwóch narzędzi: IKE lub IKZE Oba instrumenty mają dość podobną konstrukcję, różnią się jednak w zakresie rozwiązań podatkowych. Zgodnie z przepisami, wpłaty na IKZE możemy odpisać od podstawy opodatkowania, ujmując je w rozliczeniu rocznym (czyli w PIT). Roczny limit wpłat na IKZE został ustalony na poziomie 4 proc. wynagrodzenia, nie więcej jednak niż 30-krotność średnich zarobków (w 2020 r. wynosi 6272,40 zł zł).

Również oszczędności odkładane w ramach IKZE nie są obciążone 19 proc. podatkiem od zysków kapitałowych. Abyśmy jednak nie musieli płacić podatku Belki, środki muszą pozostawać na koncie aż do osiągnięcia przez nas 65 roku życia.

Więcej informacji na temat IKZE znajdziesz w naszym poradniku Oszczędzanie na emeryturę w ramach IKE i IKZE.

Zamiast liczyć na ZUS, zainwestuj posiadane środki w IKZE

Jest dziś oczywiste, iż świadczenia, które gwarantuje ZUS, nie zapewnią standardu życia sprzed emerytury. Dlatego już dziś warto pomyśleć o swojej przyszłości i zainwestować w trzeci filar, zaś najnowsza promocja AXA TFI może być całkiem niezłym pretekstem, by zmotywować się do działania. Jeśli do końca grudnia ulokujesz przynajmniej 2000 zł w jeden z 16 funduszy dostępnych w tej instytucji, możesz otrzymać nawet 200 zł gwarantowanej nagrody, a także zarabiać na wzroście wartości swojej inwestycji. Aby jednak tak się stało, obowiązkowo zapoznaj się z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz i określ akceptowany przez siebie poziom ryzyka.

Natomiast jeśli dopiero zaczynasz oszczędzanie na emeryturę i nie miałeś dotąd do czynienia z funduszami inwestycyjnymi, sugerujemy, byś skontaktował się z ekspertami AXA TFI lub niezależnym doradcą finansowym, a dopiero potem dokonał wyboru.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "200 za 2000 6 Edycja"

O instytucji

Koncern AXA to jedna z największych grup ubezpieczeniowych na świecie, zapewniająca m.in. ubezpieczenia majątkowe, chorobowe, na życie, komunikacyjne i inne, dla klientów detalicznych, firmowych i międzynarodowych korporacji. W Polsce funcjonuje od 2006 r. jako grupa zrzszająca spółki-córki: AXA Życie, AXA Ubezpieczenia TUiR , AXA PTE, AXA TFI oraz AXA Polska S.A.