Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Ponownie 2% do 10 tys. zł przez rok na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Ponownie 2% do 10 tys. zł przez rok na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Promocja EKO „Bonus za aktywność” dedykowana jest nowym klientom Getin Banku, którzy poza wspomnianym rachunkiem oszczędnościowym założą również osobiste Konto Proste Zasady i będą na nie zapewniać wpływ w wysokości 1500 zł miesięcznie.

Do bieżącej edycji promocji „Bonus za aktywność” możesz przystąpić do 30 listopada 2020 r.

Kim dla Getin Banku jest nowy klient?

Za nowego klienta bank uznaje osobę, która od 1 września 2019 r. do 30 września 2020 r. nie posiadała w Getin Banku umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (konto osobiste).

Jak zyskać podwyższone oprocentowanie 2%?

Zasady oferty specjalnej na EKO są bardzo proste:

  1. Do 30 listopada 2020 r. otwórz jeden z rachunków osobistych Getin Banku, np. Konto Proste Zasady (aktualnie z premią 50 zł, szczegóły poniżej).
  2. Zaznacz wszystkie wymagane w promocji zgody marketingowe i handlowe.
  3. Zapewnij co miesiąc wynagrodzenie w wysokości min. 1500 zł na swoje nowo otwarte konto osobiste.

Jakiego rodzaju środki muszą wpływać do Getin Banku? Bank pozostawia klientowi dużo swobody; nie musi to być formalnie pensja czy emerytura. Wystarczy, że przelew będzie pochodził z Twoich rachunków prowadzonych w innych bankach (lub w Getin Banku, ale tylko jako konto firmowe). Naszym zdaniem najprościej będzie ustawić zlecenie stałe na dotychczasowym koncie, aby nie zapomnieć o spełnieniu warunków promocji.

Gdy zapomnisz przelać 1500 zł…

Jeśli w jednym z miesięcy nie uda Ci się przelać środków do Getin Banku, to za ten miesiąc otrzymasz jedynie standardowe odsetki na EKO (czyli ledwie 0,15% w skali roku).

Niemniej nie tracisz szansy na podwyższenie oprocentowania w kolejnych miesiącach; jeżeli na Twoim koncie osobistym ponownie zostaną odnotowane wymagane wpływy, bank powróci do naliczania premiowych odsetek.

Czy konta w Getin Banku generują koszty?

Skoro jednym z warunków uzyskania bonusowych odsetek jest korzystanie z konta osobistego w Getin Banku, przyjrzyjmy się teraz sztandarowej ofercie tej instytucji, Kontu Proste Zasady:

Jak widzisz, choć rachunek może kosztować 9 zł miesięcznie, to prowizji tej unikniesz w bardzo prosty sposób: wystarczy jedna transakcja kartą na dowolną kwotę. Warto o tym pamiętać, gdyż nie jest to wymóg wyśrubowany, a naliczenie opłaty 9 zł nadszarpnie Twój zysk z odsetek na EKO. Sama karta i wypłaty z bankomatów Planet Cash są darmowe.

Aktualnie za otwarcie konta osobistego w Getin Banku można zgarnąć łatwe 50 zł w ramach programu poleceń:

Z kolei korzystanie z Elastycznego Konta Oszczędnościowego jest zupełnie bezpłatne. Bank nie nalicza opłat ani za otwarcie, ani za korzystanie z rachunku, ani nawet za wszystkie przelewy wewnętrzne do końca roku. Możesz więc swobodnie wpłacać i wypłacać swoje pieniądze.

Pamiętaj, że w ramach oferty „Bonus za aktywność” EKO musi być prowadzone jako rachunek indywidualny. Zmiana na konto wspólne spowoduje wykluczenie z promocji.

Jedna z najwyższych stawek na rynku

Po trzech obniżkach stóp procentowych przez RPP 2% w skali roku na koncie oszczędnościowym – i to przez rok – to naprawdę dobra oferta. Do tego posiadacze wyższych kwot mogą także skorzystać z promocji na „nowe środki”, w której zyskujesz 1% w skali roku dla kwot do 400 tys. zł.

Z naszej strony doceniamy także fakt, że wymagania stawiane klientom banku w obu akcjach są bardzo proste i nie kryją się za nimi żadne haczyki. Jeśli szukasz stabilnej oferty oszczędnościowej, powinieneś rozważyć propozycję Getin Banku.

Otwórz Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 2,0% przez 12 miesięcy do 10 000 zł

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Bonus za aktywność” – XI edycja