Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

2,8% zysku na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku w promocji "Na nowe środki"

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

2,8% zysku na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku w promocji

Powtarzalność promocji (to już 23. edycja!) sprawia, że korzystne warunki na Koncie Oszczędnościowym Getin Banku można właściwie uznać za standard. Co prawda, w porównaniu z edycją z początku roku, w której można było zyskać 3,5% do 400 tys. zł przez 5 miesięcy, obecna propozycja wydaje się znacznie skromniejsza, jednak w kontekście aktualnej sytuacji na rynku depozytów i tak można ją uznać za całkiem dobrą okazję. Kolejne banki nie tylko tną promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat, ale i obniżają maksymalne kwoty, które mogą być nim objęte, zaś trend ten w ostatnim czasie przybiera na sile.

Warto więc mimo wszystko zainteresować się promocją Getin Banku, tym bardziej, że da się ją połączyć z kolejną ofertą. Równolegle trwa bowiem akcja "Bonus za aktywność", w której przez rok możesz zyskać 3,5% dla kwot do 10 tys. zł - szczegóły znajdziesz w tym tekście.

Kto może skorzystać z tej oferty?

Do 23. edycji oferty „Na nowe środki” możesz przystąpić do 22 września 2019 r. Powinieneś jednak wiedzieć, że podwyższone oprocentowanie nowych środków przysługuje wyłącznie tym klientom, którzy posiadają w Getin Banku konto osobiste (Konto Proste Zasady) i, rzecz jasna, Konto Oszczędnościowe.

Kolejnym warunkiem jest brak wyrażonego sprzeciwu na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych oraz zgoda na użycie przez bank „telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących” do celów marketingu bezpośredniego. Pamiętaj, aby nie odwoływać zgód w trakcie trwania oferty (przez 122 dni), inaczej bank przestanie Ci wyższe odsetki!

I jeszcze jedna ważna informacja – z aktualnej edycji nie skorzystają uczestnicy, którym w okresie 19 sierpnia - 22 września 2019 r. zakończył się okres promocyjnego oprocentowania w ramach wcześniejszych edycji akcji.

Kilka podstawowych informacji

Jak już wspomnieliśmy, w ramach oferty specjalnej "Na nowe środki" otrzymasz 2,8% w skali roku dla kwot poniżej 200 tys. zł, i 2% dla sum od 200 tys. zł do 400 tys. zł. Taka stawka będzie obowiązywać przez 122 dni od wpływu "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe. Warto więc wiedzieć, jak bank definiuje te wpłaty.

Zgodnie z regulaminem są to środki wpłacone w okresie obowiązywania promocji, które stanowią nadwyżkę ponad saldo ustalone na dzień 12 sierpnia 2019 r. Do salda zostaną wliczone wszystkie środki, które tego dnia trzymałeś na rachunkach oszczędnościowych, lokatach, rachunkach przejściowych oraz kontach IKE w Getin Banku. Oczywiście, jeśli wcześniej nie byłeś klientem tej instytucji, „nowymi środkami” będzie po prostu 100% sumy wpłaconej na rachunek oszczędnościowy.

Z promocyjnych warunków możesz skorzystać tylko raz. Rachunek oszczędnościowy objęty ofertą specjalną może być prowadzony tylko jako konto indywidualne.

Mija 122 dni. Co potem?

Cóż... kiedy minie okres wyższego oprocentowania, czeka Cię powrót do szarej rzeczywistości. Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego wróci do poziomu standardowego i wyniesie od 0,85% do 1,25% w skali roku (wyższe oprocentowanie dotyczy tylko nadwyżek ponad określoną kwotę). Trudno uznać te stawki za oszałamiające, dlatego pomyśl o przeniesieniu środków do innego banku. Zanim to zrobisz, przejrzyj nasz ranking kont oszczędnościowych – znajdziesz w nim zawsze aktualne oferty. Pamiętaj także, że wciąż możesz korzystać z równoległej oferty "Bonus za aktywność", jednak tylko dla kwot do 10 tys. zł.

Pakiet Konto Proste Zasady + Konto Oszczędnościowe

Taki zestaw produktów w Getin Banku to nie tylko wygodne i nowoczesne konto osobiste, ale także szansa na wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym. Konto Proste Zasady prowadzone jest prawie bezpłatnie - prawie, bo choć bank pobiera 8 zł za jego prowadzenie, to możesz uniknąć tej opłaty, dokonując tylko jednej transakcji kartą lub Blikiem. Do tego nie zapłacisz ani za obsługę "plastiku", ani za wypłaty z bankomatów w kraju, a w ramach rachunku możesz polecać usługi Getin Banku znajomym i zyskać nawet 500 zł premii!

Konto Oszczędnościowe, na którym możesz zyskać w ramach promocji dla „nowych środków”, oferowane jest klientom bezpłatnie. Nie zapłacisz za pierwszy przelew (lub wypłatę) w miesiącu, a każda kolejna operacja będzie Cię kosztować 9 zł. Więcej informacji o tym rachunku znajdziesz w naszej analizie.

Podsumowanie

Chociaż na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku można obecnie zyskać mniej niż w poprzedniej edycji czy oferowanych na początku roku promocjach - to i tak jest to jedna z najlepszych ofert na rynku. Nie tylko ze względu na oprocentowanie (2,8% dla kwot poniżej 200 tys. zł, i 2% dla sum od 200 tys. zł do 400), lecz również ze względu na wysokość kwoty maksymalnej, która może pracować na nasze odsetki. Do tego, aby skorzystać z tej propozycji, nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków (typu wpływ wynagrodzenia na konto osobiste). Wystarczy założyć w Getin Banku ROR i rachunek oszczędnościowy oraz zadbać o wpłatę określonych środków.

Jeśli więc poszukujesz atrakcyjnej oferty konta oszczędnościowego, rozważ swój udział w promocji (zwłaszcza jeśli jesteś posiadaczem większych oszczędności i szukasz okazji do korzystnego ulokowania nadwyżek).