Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Od 1 grudnia 2019 r. trwa kolejna edycja tej promocji. Szczegóły sprawdzisz tutaj.

2,8% do 200 tys. zł dla „nowych środków” na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

2,8% do 200 tys. zł dla „nowych środków” na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Sytuacja na rynku depozytów najwyraźniej ustabilizowała się, bo banki przedłużają swoje propozycje według dotychczasowych reguł. Co prawda nie są to oferty, które w pełni satysfakcjonowałyby oszczędzających, gdyż są zbliżone do poziomu inflacji, ale nie ma co narzekać, trzeba po prostu korzystać z tego, co jest dostępne.

W przypadku Getin Banku warto pamiętać o trwającej równolegle akcji „Bonus za aktywność”, w której przez rok możesz zyskać 3,5% dla kwot do 10 tys. zł. Szczegóły znajdziesz w tym tekście

Kto może skorzystać z tej oferty?

Do II edycji promocji „Na nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” możesz przystąpić do 30 listopada 2019 r. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy jesteś nowym czy obecnym klientem. Ważne, byś posiadał w Getin Banku konto osobiste wraz z rachunkiem oszczędnościowym i wpłacił na Elastyczne Konto Oszczędnościowe „nowe środki”.

Jeśli dotąd nie masz wspomnianych produktów, możesz zawnioskować o nie pod tym adresem. Gdybyś chciał zmaksymalizować swoje zyski, to podpowiadamy, że Konto Proste Zasady możesz otworzyć w ramach programu poleceń i zdobyć dzięki temu 50 zł. Więcej informacji o tej propozycji znajdziesz w tym artykule.

Być może masz już „stare” Konto Oszczędnościowe. Jeśli chcesz skorzystać z opisywanej promocji, to musisz je przekształcić w Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Możesz to zrobić w oddziale banku lub na infolinii.

Dodatkowa, istotna uwaga - z udziału w akcji wykluczone są osoby, którym między 4 a 30 listopada 2019 r. kończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach promocji „na nowe środki”

Najważniejsze informacje o ofercie

Jak wspomnieliśmy, w obecnej odsłonie promocji obowiązują dwa progi oprocentowania. Pierwszy to 2,8% w skali roku dla kwot poniżej 200 tys. zł, drugi – 2%, dotyczy sum od 200 tys. zł do 400 tys. zł. Możesz przekazać do Getin Banku większą kwotę, ale środki powyżej 400 tys. zł będą „pracowały” według aktualnej tabeli oprocentowania.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 122 dni od wpływu „nowych środków” na Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

Z promocyjnych warunków możesz skorzystać tylko raz. Rachunek oszczędnościowy objęty ofertą specjalną może być prowadzony tylko jako konto indywidualne.

„Nowe środki” – co to znaczy?

Warunkiem uzyskania atrakcyjnego oprocentowania jest wpłacenie do Getin Banku „nowych środków”. Czas więc wyjaśnić, co bank rozumie pod tym pojęciem. W regulaminie jest ono zdefiniowane jako nadwyżka ponad saldem Elastycznego Konta Oszczędnościowego oraz salda produktów depozytowych (czyli rachunków oszczędnościowych, lokat, rachunków przejściowych oraz kont IKE, których klient jest posiadaczem i współposiadaczem) na dzień 28 października 2019 r.

Dla objaśnienia tej zasady posłużymy się przykładem. Jeśli 28 października na koncie oszczędnościowym i lokacie w Getin Banku miałeś łącznie 20 tys. zł, zaś 4 listopada wpłacisz na rachunek oszczędnościowy 100 tys. zł, to oprocentowaniem 2,8% zostanie objęte jedynie 80 tys. zł (100 tys. zł - 20 tys. zł).

Dodajmy, że Getin Bank oblicza stan „nowych środków” każdego dnia. Dzięki temu w okresie trwania promocji możesz dopłacać środki i one także będą „pracowały” na wysoki procent, tyle że przez odpowiednio krótszy czas.

Poniżej prezentujemy najważniejsze parametry Elastycznego Konta Oszczędnościowego:

Jak widzisz, otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Do końca 2020 r., w ramach promocji, wszystkie przelewy wewnętrzne są bezpłatne. W wariancie „standardowym” pieniądze można wypłacić za darmo tylko raz w miesiącu. Każda kolejna operacja kosztuje 9 zł.

Przeczytaj to koniecznie

Wyższe odsetki otrzymasz tylko w sytuacji, gdy będziesz miał wyrażone zgody marketingowe i nie odwołasz ich w trakcie trwania oferty, a Twoje Elastyczne Konto Oszczędnościowe będzie prowadzone jako rachunek indywidualny. W chwili, gdy nie spełnisz któregoś z tych warunków, bank przestanie naliczać Ci podwyższone oprocentowanie!

Regulamin akcji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” znajdziesz tutaj.

Gdybyś zapomniał o przekształceniu „starego” Konta Oszczędnościowego na Elastyczne Konto Oszczędnościowe i wpłacił na to pierwsze „nowe środki”, to nie stanie się nic strasznego. Po prostu jak najszybciej udaj się do oddziału lub zadzwoń na infolinię i poproś o konwersję rachunku. Nowy wariant konta uruchomi się następnego dnia i od tej chwili Twoje pieniądze zostaną objęte promocyjną ofertą.

Co zrobić po zakończeniu promocji?

Promocyjna oferta obowiązuje przez 122 dni od chwili wpływu „nowych środków”. Po tym okresie oprocentowanie Elastycznego Konta Oszczędnościowego spadnie do poziomu standardowego, czyli 0,5% w skali roku

Przy takim oprocentowaniu i inflacji sięgającej 3% Twoje pieniądze będą realnie traciły na wartości. Radzimy, byś śledził nasz portal w poszukiwaniu ciekawych ofert, korzystał z rankingu kont oszczędnościowych i zestawienia najlepszych lokat.

Pamiętaj też o wspomnianej wcześniej trwającej równolegle ofercie "Bonus za aktywność".

Konto Proste Zasady w Getin Banku

Zasady prowadzenia tego rachunku są rzeczywiście przejrzyste, łatwe do zrozumienia nawet przez osoby dopiero rozpoczynające współpracę z bankami. Konto otwierane jest za darmo, a do uniknięcia 8 zł opłaty za jego prowadzenie wystarczy wykonanie w miesiącu choćby tylko jednej operacji bezgotówkowej kartą lub Blikiem.

Przypominamy o wspomnianym na wstępie programie poleceń, który pozwoli Ci zdobyć dodatkowe bonusy.

Niezmiennie atrakcyjna oferta

Chwalimy Getin Bank za cykliczne działanie. Proponowane oprocentowanie – 2,8% dla 200 tys. zł oraz 2% dla kwot z przedziału 200 tys. zł do 400 tys. zł – też wygląda atrakcyjnie na tle rynkowej średniej.

Posiadaczom wyższych kwot rekomendujemy podział oszczędności i ulokowanie ich w kilku bankach. To rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo Twoich środków, bo gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjne objęte są środki do równowartości 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł). Pomocą w podjęciu decyzji będą z pewnością ranking kont oszczędnościowych i zestawienie najlepszych lokat.

Jedyne, co nam się nie podoba, i zgodzą się z nami zapewne posiadacze „starych” Kont Oszczędnościowych w Getin Banku, to konieczność udania się do oddziału lub kontakt z infolinią, by przekształcić ten rachunek w Elastyczne Konto Oszczędnościowe. To niepotrzebny kłopot, strata czasu. Dobrze by było, aby Getin Bank znalazł inne rozwiązanie.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe