Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

4 listopada 2019 r. ruszyła kolejna edycja promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym".

Nowe Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku i 2,8% do 200 tys. dla nowych środków

Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.

Nowe Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku i 2,8% do 200 tys. dla nowych środków

Zazwyczaj zmiana oferty banku wiąże się z pogorszeniem warunków oprocentowania, na jakie mogą liczyć klienci; tym razem jednak Getin Bank przedłużył swoją popularną akcję na "nowe środki" na takich samych zasadach. Promocja wciąż kusi swoją atrakcyjnością, szczególnie w porównaniu do coraz niższych stawek oferowanych przez konkurencję.

Co więcej, akcja na nowe środki na nowym Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO) łączy się z trwającą równolegle promocją „Bonus za aktywność”, w której możesz zyskać oprocentowanie na poziomie 3,5% dla środków do 10 tys. zł przez 12 miesięcy. Zdobycie podwyższonych odsetek nie jest trudne, o czym przekonasz się, czytając ten artykuł.

Kto może skorzystać z tej oferty na "nowe środki”?

Akcja Getin Banku jest dość nietypowa na rynku, ponieważ podwyższone oprocentowanie przysługuje zarówno nowym, jak i obecnym klientom tej instytucji - i nie zmieniła tego aktualizacja oferty.

Warunkiem przystąpienia do promocji jest posiadanie konta osobistego (np. Konta Proste Zasady), Elastycznego Konta Oszczędnościowego (wyłącznie w wersji indywidualnej!), a także brak wyrażonego sprzeciwu na marketing bezpośredni i otrzymywanie informacji handlowych.

Z udziału w akcji wykluczone są osoby, którym od 23 września 2019 r. do 3 listopada 2019 r. kończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach.

Pozostali mogą przystąpić do promocji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” do 3 listopada 2019 r.

Jeżeli nie posiadasz konta osobistego w Getin Banku, możesz je założyć na tej stronie.

Rachunek osobisty możesz otworzyć w ramach programu poleceń i zgarnąć dodatkowe 50 zł premii. Więcej o ofercie piszemy w tym artykule.

Nieco o szczegółach akcji...

Jak już wspominaliśmy, podwyższone oprocentowanie 2,8% obowiązuje dla kwot do 200 tys. zł przez 122 dni kalendarzowe. Oszczędności od 200 tys. do 400 tys. zł oprocentowane są na poziomie 2,0%. Warunkiem jest jednak, aby były to „nowe środki”.

Co bank rozumie przez to pojęcie? „Nowe środki” określane są jako nadwyżka ponad saldo wszystkich Twoich depozytów w Getin Banku na dzień 17 września 2019 r. Brane pod uwagę są tutaj nie tylko rachunki oszczędnościowe, ale i lokaty, rachunki przejściowe oraz konta IKE. Jeżeli jednak nigdy nie miałeś styczności z Getin Bankiem, to promocyjnemu oprocentowaniu podlegać będzie wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

Warto wiedzieć, że bank codziennie wylicza „nowe środki” uczestnika akcji. Możesz więc wpłacać kolejne kwoty i być pewnym, że również i one od razu będą podlegać podwyższonemu oprocentowaniu (oczywiście przez odpowiednio krótszy czas). Promocyjne odsetki naliczane są od momentu spełnienia warunków akcji i wpływu „nowych środków” na Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Elastycznego Konta Oszczędnościowego:

Otwarcie i prowadzenie tego rachunku jest zupełnie darmowe. W promocji rachunku wszystkie przelewy wewnętrzne są bezpłatne do końca 2020 r. Nieco gorzej przedstawiają się pozostałe opłaty za operacje na koncie: tylko pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu jest bezpłatny, każda kolejna operacja będzie kosztować 9 zł.

O czym powinieneś pamiętać?

Choć oferta Getin Banku nie należy do skomplikowanych, w jej regulaminie pojawia się kilka „kruczków”, które – przegapione – mogą pozbawić Cię wyższych odsetek.

Przede wszystkim pamiętaj, że Twoje Elastyczne Konto Oszczędnościowe musi być rachunkiem indywidualnym; dodanie współwłaściciela spowoduje nieodwracalne wykluczenie z akcji.

Po drugie, w trakcie trwania promocji nie możesz odwołać zgód marketingowych (i im podobnych). Jeżeli to zrobisz, oprocentowanie na Twoim koncie spadnie do standardowego poziomu (co ciekawe, przywrócenie zgód skutkuje równoczesnym przywróceniem premiowego oprocentowania).

Regulamin akcji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" znajdziesz tutaj.

Co zrobić po upływie 4 miesięcy?

Należy uczciwie przyznać, że po zakończeniu oprocentowania promocyjnego stawka na Elastyczne Koncie Oszczędnościowym nie rzuca na kolana, wynosi bowiem zaledwie 0,5% w skali roku. Jeżeli taka oferta nie będzie Cię satysfakcjonować, zawsze możesz sprawdzić nasz ranking kont oszczędnościowych i wybrać najlepsze propozycje w innych bankach. Warto to zrobić również ze względu na kolejne edycje akcji na "nowe środki"; dzięki wycofaniu oszczędności z Getin Banku prawdopodobnie będziesz mógł wziąć udział w kolejnych odsłonach promocji i ponownie zyskać podwyższone oprocentowanie.

Pamiętaj jednak, że przez 12 miesięcy możesz korzystać z oferty „Bonus za aktywność” z 3,5% dla kwot do 10 tys. zł. Przy obecnych, nieszczególnie atrakcyjnych stawkach oprocentowania zdecydowanie warto rozważyć pozostawienie oszczędności do 10 tys. zł w Getin Banku.

Konto Proste Zasady w Getin Banku

Sztandarowy rachunek osobisty Getin Banku to Konto Proste Zasady; i faktycznie, posiadanie tego rachunku nie wymaga od klienta szczególnej aktywności w unikaniu opłat. Choć konto kosztuje 8 zł miesięcznie, to do uniknięcia opłaty wystarczy zaledwie jedna transakcja kartą lub Blikiem (na dowolną kwotę).

Spójrzmy, jak prezentują się pozostałe parametry Konta Proste Zasady: 

Co ważne, sama karta debetowa również jest bezpłatna, ponadto można z nią wypłacać środki we wszystkich bankomatach krajowych zupełnie za darmo.

Ponadto, Konto Proste Zasady objęte jest programem poleceń, w którym możesz zyskać 50 zł za otwarcie rachunku z kodem polecenia. Szczegóły sprawdź tutaj.

Getin Bank nadal kusi...

Oferta oszczędnościowa Getin Banku, nawet po lekkim "liftingu", to wciąż jedna z najatrakcyjniejszych propozycji na rynku. Jej niewątpliwym atutem jest możliwość korzystnego zdeponowania wyższych kwot, a także dostępność zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów.

Cieszy nas, że bank, wprowadzając nowe konto, nie zdecydował się na obniżenie stawek oprocentowania i mamy nadzieję, że nie zmieni się to w kolejnych edycjach akcji na "nowe środki". Na razie ta promocja stawia Getin Bank wśród najlepszych instytucji do zdeponowania oszczędności (o bezpieczeństwie Twoich depozytów czytaj w tym artykule), o czym możesz się przekonać, przeglądając nasz ranking kont oszczędnościowych

Skorzystaj z oferty na 2,8% do 200 000 zł