Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Nowe środki na 2,7% do 100 tys. zł w Getin Banku. Kolejna edycja promocji EKO

Nowe środki na 2,7% do 100 tys. zł w Getin Banku. Kolejna edycja promocji EKO
Spis treści

Promocje na „nowe środki” weszły już chyba na stałe do oferty oszczędnościowej niektórych banków (poza Getin Bankiem organizują je Bank Millennium, Alior Bank i ING Bank Śląski). Z jednej strony cykliczne przelewanie oszczędności pomiędzy różnymi instytucjami jest stosunkowo uciążliwe dla klientów, z drugiej – pozwala przynajmniej osiągnąć niezły zysk, o którym można byłoby pomarzyć bez akcji specjalnych i promocyjnych rachunków.

Z tego względu spieszymy z poinformowaniem Cię, że Getin Bank nie zawiódł i przedłużył ofertę podwyższonego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Jeśli wpłacisz na EKO tzw. nowe środki do kwoty 100 tys. zł, to będą one oprocentowane na poziomie 2,7% w skali roku przez 92 dni. Kwoty w przedziale od 100 tys. zł do 400 tys. zł podlegają stawce 1,5%.

Getin Bank przedłużył również akcję „Bonus za aktywność”, w której Twoje oszczędności będą podlegały stawce aż 3,5% w skali roku. Co prawda, to atrakcyjne oprocentowanie obowiązuje dla niższych kwot, do 10 tys. zł, ale za to przez całe 12 miesięcy.

Kto może skorzystać z oferty specjalnej i zyskać wyższe odsetki?

Obecna, piąta już edycja akcji „Na nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” trwa do 5 kwietnia 2020 r. Możesz wziąć w niej udział zarówno jako nowy, jak i obecny klient Getin Banku. Warunkiem jest posiadanie w tej instytucji konta osobistego i EKO, a także wpłacenie na rachunek oszczędnościowy tzw. nowych środków.

Jest jednak pewne obostrzenie: z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, którym między 1 marca a 5 kwietnia 2020 r. skończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach tej akcji.

Jeżeli posiadasz Konto Oszczędnościowe, dostępne w starszej ofercie Getin Banku, powinieneś je przekształcić w EKO, aby skorzystać z promocyjnych odsetek. Operację tę możesz przeprowadzić w bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej lub w oddziale.

Jak rozumieć „nowe środki”?

Tzw. nowe środki, wymagane w promocji, zdefiniowane są jako nadwyżka ponad saldem na Twoich rachunkach w Getin Banku na dzień 25 lutego 2020. Bank uwzględnia tutaj nie tylko saldo Elastycznego Konta Oszczędnościowego, ale również wszystkie Twoje pozostałe konta oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe i IKE.

Jeżeli dotąd nie korzystałeś z usług Getin Banku, to ustalenie, jaka część objęta będzie promocyjnym oprocentowaniem 2,7%, nie nastręcza żadnych trudności: będzie to każda kwota do 100 tys. zł wpłacona w okresie promocji:

Kliknij, aby powiększyć

W tym miejscu warto wspomnieć, że w trakcie promocji bank aktualizuje stan „nowych środków” każdego dnia. Oznacza to, że w tym okresie możesz wciąż dopłacać kolejne środki. Choć będą one oprocentowane odpowiednio krócej, i tak coraz wyższa suma oszczędności będzie efektywnie „pracowała” na Twój zysk.

Informację o saldzie początkowym, wysokości „nowych środków” i dacie, od której Twoje pieniądze „pracują” w ramach promocji, znajdziesz w zakładce Szczegóły dotyczącej Twojego EKO w bankowości internetowej i mobilnej.

O czym powinieneś pamiętać?

Getin Bank stawia przed uczestnikiem promocji parę warunków, które – choć nie są trudne do spełnienia – mogą pozbawić Cię prawa do wyższych odsetek. Przede wszystkim pamiętaj o wyrażeniu zgód marketingowych wobec banku (i nie odwołuj ich). Jeśli jako obecny klient nie jesteś pewien, czy Twoje zgody są aktualne, możesz to łatwo sprawdzić w bankowości internetowej w Ustawieniach -> Zgody marketingowe.

Drugą istotną kwestią jest wymóg prowadzenia EKO wyłącznie jako rachunku indywidualnego. Jeżeli w trakcie trwania promocji zmienisz je na konto wspólne, bank natychmiast przestanie naliczać podwyższone oprocentowanie!

Regulamin V edycji oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” znajdziesz tutaj.

Co zrobić po zakończeniu promocji?

Po upływie 92 dni oprocentowanie Twoich oszczędności spadnie do poziomu standardowego, które wynosi zaledwie 0,5% w skali roku. Nie jest to stawka pozwalająca na osiągnięcie realnego zysku.

Jeżeli ta sytuacja Cię nie satysfakcjonuje, możesz poszukać kolejnej ciekawej oferty oszczędnościowej, sprawdzając ranking kont oszczędnościowych. Pamiętaj jednak, że środki na EKO do 10 tys. zł jeszcze przez wiele miesięcy będą objęte stawką 3,5% w ramach promocji „Bonus za aktywność”.

Oferta kont w Getin Banku

Jak już wspominaliśmy, warunkiem przystąpienia do promocji na „nowe środki” jest posiadanie/założenie rachunku osobistego oraz Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Ale spokojnie, nie ma się czego obawiać: oferta Getinu w tym zakresie jest jedną z lepszych na rynku.

Przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności parametrom EKO:

Jak widzisz, zarówno otwarcie, jak i prowadzenie EKO są zupełnie darmowe. Co więcej, wszystkie przelewy wewnętrzne do końca roku są darmowe, tak więc możesz swobodnie przerzucać środki pomiędzy swoimi kontami, nie płacąc za to prowizji.

Obecnie sztandarowym rachunkiem osobistym Getin Banku jest Konto Proste Zasady. Choć jego prowadzenie kosztuje 8 zł miesięcznie, to opłaty tej łatwo unikniesz: wystarczy, że wykonasz dosłownie jedną transakcję kartą w miesiącu na dowolną kwotę. Sama karta i korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce są zupełnie darmowe:

Dobra oferta w zalewie niedobrych wieści

Nie ma już chyba tygodnia, w którym przynajmniej jeden bank nie ściąłby stawki oprocentowania na swoich produktach oszczędnościowych: kontach lub lokatach. Tym bardziej doceniamy decyzję Getin Banku o przedłużeniu promocji na „nowe środki” na EKO.

Choć w poprzedniej edycji tej akcji warunki dla oszczędzających nieco się pogorszyły, tym razem obyło się bez przykrych niespodzianek. Wciąż możesz zdeponować dużą kwotę na przyzwoity procent i to na bardzo prostych zasadach.

Po zakończeniu okresu promocyjnego warto rozejrzeć się za kolejną tego typu ofertą specjalną (np. w Banku Millenium lub w ING), aby po upływie kilkunastu tygodniu wrócić do Getinu ze „starymi-nowymi” środkami i ponownie skorzystać z promocji. W dobie niskiego oprocentowania takie zaangażowanie z pewnością opłaci się znacznie bardziej niż pozostawianie swoich oszczędności przez dłuższy czas w jednej instytucji.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7%