Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja została zakończona, ale obecnie trwa jej 5. odsłona, obowiązująca na niezmiennych warunkach. Szczegóły znajdziesz tutaj.

2,7% do 100 tys. zł dla „nowych środków” na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

2,7% do 100 tys. zł dla „nowych środków” na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku

Ostatnie dni przyniosły przedłużenie promocji na kontach oszczędnościowych w Banku Millennium i Pekao SA. Oba banki zachowały dotychczasowe stawki oprocentowania. Podobnie postąpił Getin Bank, ale niestety obniżył maksymalną kwotę, jaka może być objęta bonusowym oprocentowaniem do 100 tys. zł. Wygląda na to, że chcąc ograniczyć straty związane z coraz wyższą inflacją, trzeba pomyśleć o lokowaniu niewielkich depozytów w różnych bankach.

Wróćmy do propozycji Getin Banku, w którym nadal trwa równoległa akcja „Bonus za aktywność”. Uczestnicząc w niej, przez rok możesz zyskać 3,5% dla kwot do 10 tys. zł. Szczegóły znajdziesz w tym tekście.

Kto skorzysta z promocji na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym?

Do IV edycji promocji „Na nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” możesz przystąpić do 29 lutego 2020 r. Do udziału w tej akcji bank zaprasza obecnych, jak i nowych klientów posiadających rachunek osobisty i Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Elementem decydującym o objęciu oszczędności wpłaconych na EKO podwyższonym oprocentowaniem jest fakt, by były to „nowe środki”.

Z udziału w najnowszej promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego wykluczone są osoby, którym między 20 stycznia 2020 r. a 29 lutego 2020 r. zakończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach akcji „na nowe środki”.

Tych, którzy posiadają jeszcze „stare” Konto Oszczędnościowe, informujemy, że chcąc skorzystać z opisywanej promocji, muszą je przekształcić w Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Można to zrobić w oddziale banku lub na infolinii. EKO zacznie funkcjonować następnego dnia po złożeniu dyspozycji zmiany.

Kluczowe informacje o ofercie

Podobnie jak poprzednio, w IV odsłonie promocji obowiązują dwa progi oprocentowania. Pierwszy to 2,7% w skali roku dla kwot do 100 tys. zł, drugi – 2%, dotyczy sum od 100 tys. zł do 400 tys. zł. Bank nie zabrania przekazania większych oszczędności, ale musisz mieć świadomość, że będą one objęte jedynie standardowym oprocentowaniem wynikającym z aktualnej tabeli oprocentowania.

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni (czyli 3 miesiące) od wpływu „nowych środków” na Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

Musisz też wiedzieć, że z promocyjnych warunków możesz skorzystać tylko raz, a rachunek oszczędnościowy objęty ofertą specjalną musi być prowadzony jako konto indywidualne.

„Nowe środki” - o co chodzi?

Jak to często bywa w promocjach kont oszczędnościowych, podwyższonym oprocentowaniem objęte są tylko kwoty spełniające określone warunki. W tym przypadku muszą to być „nowe środki”.

Definicja

Bank definiuje je jako nadwyżkę ponad saldem Elastycznego Konta Oszczędnościowego oraz salda produktów depozytowych (czyli rachunków oszczędnościowych, lokat, rachunków przejściowych oraz kont IKE, których klient jest posiadaczem i współposiadaczem) na dzień 14 stycznia 2020 r.

Dla objaśnienia tej zasady posłużmy się przykładem. Jeśli 14 stycznia 2020 r. na koncie oszczędnościowym i lokacie w Getin Banku miałeś łącznie 20 tys. zł, zaś 21 stycznia 2020 r. wpłacisz na rachunek oszczędnościowy 100 tys. zł, to podwyższone oprocentowanie 2,7% obejmie tylko 80 tys. zł (100 tys. zł - 20 tys. zł).

Z punktu widzenia oszczędzającego istotna jest informacja, że bank oblicza stan „nowych środków” każdego dnia. Można więc dopłacać pieniądze, dzięki czemu coraz wyższa suma Twoich oszczędności będzie efektywnie „pracowała” na Twój zysk. Tyle tylko, że przez odpowiednio krótszy czas, gdyż okres promocyjny – 92 dni – liczony jest od daty wpływu pierwszych „nowych środków”.

Gdzie szukać informacji?

O spełnieniu warunków promocji i wpływie „nowych środków” bank powiadomi Cię w specjalnej wiadomości. Informacje o saldzie początkowym, wysokości „nowych środków” i dacie, od której Twoje pieniądze „pracują” w ramach promocji, znajdziesz w zakładce Szczegóły dotyczącej Twojego EKO.

O tym musisz wiedzieć

Wiesz już, że podwyższonym oprocentowaniem zostaną objęte tylko „nowe środki”. Są jeszcze dwie istotne rzeczy, o których musisz wiedzieć:

  • promocyjne odsetki otrzymasz tylko wtedy, gdy wyrazisz zgody marketingowe i nie odwołasz ich w trakcie trwania oferty. Czy masz je udzielone, możesz sprawdzić w bankowości internetowej w zakładce Ustawienia, część Zgody marketingowe.
  • Elastyczne Konto Oszczędnościowe musi być prowadzone jako rachunek indywidualny.

W chwili, gdy nie spełnisz któregoś z tych warunków, bank przestanie naliczać podwyższone oprocentowanie!

Regulamin IV edycji promocji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” znajdziesz tutaj.

Może się zdarzyć, że zapomnisz, iż posiadasz „stare” Konto Oszczędnościowe i wpłacisz na nie oszczędności. Nic straconego. W tej sytuacji jak najszybciej udaj się do oddziału lub zadzwoń na infolinię i poproś o konwersję rachunku. Elastyczne Konto Oszczędnościowe zacznie funkcjonować następnego dnia i od tego momentu Twoje pieniądze zostaną objęte promocyjną ofertą.

Co zrobić po zakończeniu promocji?

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie Elastycznego Konta Oszczędnościowego spadnie do poziomu standardowego, czyli 0,5% w skali roku. To bardzo niewiele w sytuacji, gdy inflacja przekracza 3%. Realnie patrząc, Twoje pieniądze będą traciły na wartości, dlatego sugerujemy, byś śledził nasz portal w poszukiwaniu ciekawych ofert, korzystał z rankingu kont oszczędnościowych i zestawienia najlepszych lokat.

Pamiętaj też o wspomnianej wcześniej trwającej równolegle ofercie „Bonus za aktywność”.

Oferta Getin Banku

Jak wspomnieliśmy, warunkiem skorzystania z opisywanej promocji jest posiadanie konta osobistego w Getin Banku oraz Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Jeśli dotąd nie masz wspomnianych produktów, możesz zawnioskować o nie pod tym adresem. Przy okazji podpowiadamy, że istnieje sposób, by zwiększyć swoje zyski z przekazania pieniędzy do Getin Banku. W tym celu powinieneś otworzyć Konto Proste Zasady w ramach programu poleceń, co pozwoli Ci zdobyć 50 zł. Więcej informacji o tej propozycji znajdziesz w tym artykule.

Spójrzmy teraz na każdy z rachunków.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Bank otwiera i prowadzi ten rachunek za darmo. Do końca 2020 r. trwa promocja, dzięki której możesz swobodnie przelewać pieniądze z EKO na rachunek osobisty w Getin Banku i nie zapłacisz za to ani grosza. Na co dzień bezpłatna jest tylko jedna wypłata, a każda kolejna kosztuje 9 zł.

Konto Proste Zasady w Getin Banku – nazwa nie kłamie

Jak wspomnieliśmy, aby uzyskać podwyższone oprocentowanie Elastycznego Konta Oszczędnościowego, konieczne jest posiadanie rachunku osobistego w Getin Banku. Konto Proste Zasady charakteryzuje się naprawdę prostymi i przejrzystymi warunkami prowadzenia. Spójrz na poniższe informacje, zapoznaj się z analizą tego rachunku, a przekonasz się, że jego nazwa w pełni odzwierciedla zasady na jakich funkcjonuje.

Pamiętaj o wspomnianym na wstępie programie poleceń, który pozwoli Ci zdobyć dodatkowe bonusy.

Było dobrze, jest nieźle

Doceniamy pozostawienie promocyjnego oprocentowania Elastycznego Konta Oszczędnościowego na poziomie 2,7% w skali roku. Naszej radości nie budzi jednak obniżenie maksymalnej kwoty objętej bonusowym oprocentowaniem do 100 tys. zł i skrócenie czasu jego obowiązywania do 3 miesięcy. Jedyne pocieszenie to pozostawienie 2% dla kwot z przedziału od 100 tys. zł do 400 tys. zł.

Co proponują inne banki, przekonasz się, spoglądając na nasz ranking kont oszczędnościowych i zestawienie najlepszych lokat. Zawarte tam informacje przydadzą Ci się także po zakończeniu promocyjnego oprocentowania na EKO, gdy będziesz się zastanawiał, co zrobić ze swoimi oszczędnościami.